199 000 €80 m²

Nuotiokatu 1 J, Atala, Tampere3h, k, kph, s, wc, vh, et, tk, ter, var

Velaton hinta
199 000 €
Hoitovastike
381,12 € / kk
Asuinpinta-ala
80 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1989
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Atala
Kaupunki
Tampere

Vapautumassa siistikuntoinen yksitasoinen rivitalokolmio suositusta Atalasta!

Pohjaratkaisu on toimiva. Eteisessä on säilytystilaa ulkovaatteille. Toisen makuuhuoneen yhteydessä on erillinen vaatehuone ja toisessa makuuhuoneessa on vaatekaapit. Tilavaan olohuoneeseen mahtuu suurempikin sohvaryhmä ja ilmalämpöpumpulla saat asunnon mukavan viileäksi helteillä.

Laatoitetussa kylpyhuoneessa on lattialämmitys sekä kodinhoitotilaa ja omassa saunassa nautit löylyistä päivän päätteeksi. Erillinen wc helpottaa arkea. Vuonna 2017 remontoidussa keittiössä on runsaasti säilytys- ja laskutilaa sekä paikka ruokapöydälle. Pientä arjen luksusta tuo aamiaiskaappi. Keittiöstä on käynti suojaisan takapihan terassille, josta aukeaa maisema läheiselle metsälammelle.

Asunto Oy Atalanvanamo on vuonna 1989 valmistunut yhtiö, johon kuuluu 26 asuntoa. Yhtiö sijaitsee omalla tontilla ja on liitetty kaukolämpöverkkoon. Yhtiössä on lisäksi koneellinen poistoilmanvaihto sekä nopea taloyhtiölaajakaista.

Asuntoon kuuluu erillinen ulkovarasto ja sähköpistokkeellinen autopaikka. Kulkuyhteydet ovat hyvät, sillä bussipysäkki on lähellä ja Linnainmaan kattavat palvelut ovat muutaman kilometrin päässä. Kotiovelta alkaa lisäksi loistavat ulkoilumaastot.

Varaa oma esittelyaikasi ja tule tutustumaan sekä ihastumaan!

Henri Majuri Kiinteistönvälittäjä LKV, KiAT, partner 040 8121 957 henri@bo.fi

Kotisivut: henrimajuri.fi Instagram: henrimajuri Facebook: henrimajuribolkv

Perustiedot

Sijainti
Nuotiokatu 1 J, 33580 Tampere
Kaupunginosa
Atala
Kohdenumero
21944619
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
80 m²
Tontin pinta-ala
1,04 ha
Kokonaispinta-ala
80 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen, toimeksiantajan ilmoittama Huoneiston pinta-alaa ei ole tarkistusmitattu SFS 5139 mukaisesti.
Huoneistoselitelmä: 3h+k+s.
Huoneiston kokoonpano
3h, k, kph, s, wc, vh, et, tk, ter, var
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan, noin 1-2 kk kaupanteosta
Keittiön varusteet
Liesi: induktio, erillisuuni. Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jääkaappi, pakastin. Varustus: astianpesukone, liesituuletin / hormi. Topi-keittiöt. Lattia: vinyylilankku
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku, peili, kylpyhuonekaapisto. Erillisen WC:n kuvaus: Peili sekä kaapistot. Varustus: lattiakaivo, bidee-suihku.
Näkymät
Takapihan terassi etelään, etupiha pohjoiseen
Tulevat remontit
2025 Käyttövesiputkiston uusiminen, toteutussuunnitteluvaihe; Hankkeen vaihe: Käynnissä Kunnossapitotarveselvityksen mukaan; Arvioitu alkamisvuosi; Hanke: 2027 Käyttövesiputkiston uusiminen, toteutusvaihe 2027 Kulkuväylien parannus 2027 Ulkovalaistuksen uusiminen 2028 Viemäriverkoston seurantatutkimus 2028 Lämmönjakolaitteiden suunnittelu ja uusiminen, lämpöjohtoverkoston venttiilien uusiminen ja verkosto 2030 Lämpöjohtoverkoston seurantatutkimus
Tehdyt remontit
2024 Ilmalämpöpumpun asennus. 2017 Keittiöremontti ja lattioiden vaihto vinyylilankkuun. 2008 Huoneiston wc:n sulkuventtiilin uusiminen. 2006 Huoneiston pesutilan vedeneristeiden uusiminen (osakas tehnyt itse). 2005 Pesutilan lattiamaton ja seinäpinnoitteen korjaus. 2005 Tarkastettu asunnon pesutila. TALOYHTIÖSSÄ: 2024 Käyttövesiputkiston uusiminen, hankesuunnitteluvaihe 2024 Märkätilakartoitus 2022 Jätevesiviemäreiden painehuuhtelu ja kuvaus, samalla tukkeutunut sadevesiviemäri puhdistetaan 2022 Vesikatteen uusiminen/Toteutusvaihe (KVR) 2021 Lämpö-, viemäri- ja käyttövesiverkoston kuntotutkimus 2019 Ilmanvaihtokanavien puhdistus, ilmamäärien säätö, laitteiden huolto 2018 Julkisivun maalaus 2016 Ikkunoiden ja terassiovien uusiminen 2015 Asuntojen pääovien uusiminen ja lukostojen uusinta 2014 Radonpoistojärjestelmän asentaminen / toteutusvaihe 2011 Piha-alueen kunnostusta / J-talon rinne 2011 Radonpoistojärjestelmän asentaminen / suunnitteluvaihe 2009 Leikkipihan ja -välineiden tarkastus ja kunnostus 2008 Pesu- ja WC-tilojen kunnostuksia kartoituksen mukaan 2007 Lämmönjakolaitteiden ja patteriventtiilien uusinta 2005 Jätejärjestelmän muutos
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
sähkökiuas
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: K-Market Atala n. 1,3 km, Sale Leinola n. 1,4 km, Linnainmaan palvelut n. 3 km Koulut: Atalan koulu n. 1,2 km Päiväkoti: Atalan päiväkoti n. 1,1 km
Kohde on
Osakehuoneisto
Tietoliikennepalvelut
laajakaista

Hinta

Velaton hinta
199 000 €
Myyntihinta
199 000 €
Neliöhinta
2 487,50 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
381,12 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
382,12 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
15 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Pysäköintimaksu
12.00 e / kk
Muut kustannukset
Muut maksut: Vesimaksut: Tasataan kulutuksen mukaan Kaapeli-tv vastike: Yksikköhinta 1,00 Eur/kpl/kk Yhtiön käyttökorvauksia (Isännöitsijäntodistus 26.3.2026): - Kylmä vesi: Yksikköhinta 4,80 Eur kpl/kulutus - Lämmin vesi: Yksikköhinta 8,95 Eur kpl/kulutus - Lataussähkö: Yksikköhinta 0,17 Eur kpl/kulutus - Sähkölatauspaikka: Yksikköhinta 15,00 Eur/kpl

Rakennusvuosi
1989
Huoneistojen lukumäärä
26
Kerroksia
1
Rakennusmateriaali
puu, tiili
Kattomateriaali
Tiilikate
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
D2018 Rakennuksen laskennallinen energiatehokkuuden vertailuluku eli E-luku 151 kWhE/(m2vuosi); Energiatodistuksen viimeinen voimassaolopäivä 28.08.2034
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
1,04 ha
Kiinteistönhoito
asukkaat
Isännöinti
Kiinteistö-Tahkola Tampere Oy Kiinteistö-Tahkola Hervannan toimipiste Insinöörinkatu 40 33720 Tampere Isännöitsijä Marjo Keskinen puh. 0207488170
Kaavoitustiedot
Tampereen kaupunki, Tampereen palvelupiste
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki n. 130 m
Kuntotutkimus
2024 Märkätilakartoitus 2021 Lämpö-, viemäri- ja käyttövesiverkoston kuntotutkimus

Yhteiset tilat
talopesula, mankeli, Huoneistokohtaiset varastot. Taloyhtiössä muuta: Rakennusten lukumäärä 9 kpl, ilmanvaihtotapa: Huippuimuri; Jäähdytysjärjestelmä: ET; Antennijärjestelmän tyyppi: Kaapeli-tv; Antennijärjestelmän palveluntarjoaja: Elisa; Laajakaistajärjestelmä tyyppi: Elisa taloyhtiölaajakaista 100M (kaapelimodeemi); Internetyhteyden palveluntarjoaja: Elisa Oyj.