151 900 €44,5 m²

Vuoreksen Puistokatu 94 A, Vuores, Tampere2h + kt + s + p

Velaton hinta
151 900 €
Hoitovastike
240,30 € / kk
Asuinpinta-ala
44,5 m²
Huoneita
2
Kerros
4 / 5
Rakennusvuosi
2013
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Vuores
Kaupunki
Tampere

Vuoreksessa, Tampereen modernissa ja vehreässä kaupunginosassa, odottaa valoisa ja hyvin pidetty kaksio uutta omistajaa. Tämä neljännessä kerroksessa sijaitseva asunto tarjoaa mukavaa asumista vuonna 2013 valmistuneessa talossa, jossa on hissi.

Asunnon pohjaratkaisu on toimiva ja avara, ja oma sauna tuo lisämukavuutta arkeen. Hyvin varusteltu keittiö tekee ruoanlaitosta vaivatonta. Olohuone ja makuuhuone ovat tilavia ja niiden laminaattilattiat luovat yhtenäisen ilmeen. Kylpyhuone on laatoitettu ja sieltä löytyy kaikki tarpeellinen, kuten pesukoneliitäntä.

Asunnon parveke on lasitettu, mikä tarjoaa lisätilaa ja mahdollisuuden nauttia ulkoilmasta ympäri vuoden. Taloyhtiön palveluihin kuuluvat muun muassa kaapeli-tv ja laajakaistayhteys, mikä takaa sujuvan yhteydenpidon ja viihteen.

Vuores on tunnettu erinomaisista liikenneyhteyksistään, joten liikkuminen niin julkisilla kuin omalla autolla on helppoa. Alueella on myös hyvät palvelut ja vehreät ulkoilumahdollisuudet, jotka tekevät siitä houkuttelevan paikan asua.

Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän viihtyisään kotiin, joka tarjoaa modernia asumista rauhallisessa ympäristössä!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
Vuores
Kohdenumero
80495013
Kerros
4 / 5
Asuinpinta-ala
44,5 m²
Tontin pinta-ala
803 m²
Kokonaispinta-ala
44,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen ja yhtiöjärjestyksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h + kt + s + p
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Vuokrasopimuksen ehtojen mukaisesti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, liesi, liesituuletin ja astianpesukone. Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Sisäänvedetty parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, pesuallas, peilikaappi, allaskaappi ja bidee-suihku.
Säilytystilat
Kaapistot ja irtainvarasto
Tulevat remontit
2025 Palovaroittimet ja elpo-hormin sukitus 2026-2028 Havaittujen vikojen ja puuteiden korjaukset 2027 Porraskäytävien maalaus ja valaisiemien uusiminen
Tehdyt remontit
2014-2017 Vuosikorjaukset 2019 Energiatodistuksen päivitys 2020-2021 Piha-alueen viherosuuksien vihertyöt 2021 IV-kanavien nuohous, sekä ilmanvaihdon säätö 2021 Vesikaton saumauksien korjaus rakentajan toimesta 2022 VHL Group Oy:n laatima kiinteistön 10-vuotistarkastus 2023 Lämmönvaihdin uusittu, portaiden valistus, hissin ovikorjaus 2024 Väestönsuojan tiiveystarkastus
Kiinteistötunnus
837-327-7620-3
Postitoimipaikka
Tampere
Tietoliikennepalvelut
Vuores palvelu Lounea Oy, 100M/100M, Laajakaista

Hinta

Velaton hinta
151 900 €
Myyntihinta
106 069,64 €
Neliöhinta
3 413,48 € / m²
Velkaosuus
45 830,36 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
240,30 € / kk
Pääomavastike
427,20 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
676,50 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 18 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Muu vastike: 9 € / kk Lisätietoja maksuista: Kylmävesi 5,73€/m3 Lämminvesi 11,16€/m3

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Vuoreksen Iris, Tampere
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön lisätiedot: Jokaiseen huoneistoon kuuluu joo parveke tai terassi, sekä numerolla varustettu irtainvarasto. Kukin osakas vastaa oman terassinsa ja parvekkeensa hoidosta ja puhtaanapidosta(YJ 5§). Taloyhtiöllä ei ole omia autopaikkoja. Viereisen pysäköintikentän autopaikat ovat Koy Sonatan osakemuotoisia paikkoja. Yhtiöllä on yhteisjärjestelysopimus korttelin muiden yhtiöiden kanssa. Sopimuksessa määritellään yhteiskäyttöalueen ylläpidon kustannuksista, joihin yhtiökin osallistuu osaltaan. Huoneistokohtaiset kylmä- ja lämminvesi mittarit. Laskutus tasauskustanteisena. Taloyhtiössä on 100Mbit Vuores palvelun sopima internetyhteys Lounea Oy:n kanssa. Kohteen liiketilassa tapahtunut vesivahinko, joka johtui elpo-hormin virheellisestä asennuksesta. Rakentaja lupautui korjaamaan vahingon kustannuksellaan. Hallituksen päätöksellä työlle valittiin valvoja. Taloyhtiön jätteiden kierrätys tulevaisuudessa on avoin, koska taloyhtiö odottaa Pirkanmaan Putkikeräys Oy:n esitystä uudesta jätteidenkeräysjärjestelmästä. Tupakointi on kielletty lasitetuilla parvekkeilla ja piha-alueilla, sekä ulko-ovien välittömässä läheisyydessä. Taloyhtiöllä on järjestyssäännöt. Taloyhtiön kiinnitykset: 3 600 786 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2013
Huoneistojen lukumäärä
24
Liiketilojen pinta-ala
84 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä