825 900 €124,5 m²

Ranta-Tampellan Katu 17 A, Tampella, Tampere3-5h + kt + s

Velaton hinta
825 900 €
Hoitovastike
498 € / kk
Asuinpinta-ala
124,5 m²
Huoneita
5
Kerros
6 / 8
Rakennusvuosi
2019
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Tampella
Kaupunki
Tampere

Edustava koti Ranta-Tampellasta!

Ranta-Tampellan Katu 17:ssä sijaitseva valoa tulvillaan oleva asunto tarjoaa loistavat puitteet perheelle. Vuonna 2019 valmistunut koti on hyväkuntoinen ja sen 124,5 neliötä tarjoavat runsaasti tilaa. Asunnossa on kolme makuuhuonetta, avara olohuone sekä hyvin varusteltu keittiö. Parveke tuo lisätilaa ja avautuu kauniisiin maisemiin. Asunnon sauna, kylpyhuone ja erillinen wc lisäävät arjen mukavuutta. Lattiat ovat laadukasta parkettia ja kylpyhuoneet on laatoitettu tyylikkäästi. Huoneistossa on kauttaaltaan vesikiertoinen lattialämmitys.

Tampellan alueella on erinomaiset liikenneyhteydet ja kaikki tarvittavat palvelut ovat lähellä. Tämä on ihanteellinen koti perheelle, joka arvostaa tilaa, modernia asumista ja hyviä yhteyksiä.

Varaa oma esittelyaikasi ja tule ihastumaan!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
Tampella
Kohdenumero
80495017
Kerros
6 / 8
Asuinpinta-ala
124,5 m²
Tontin pinta-ala
990 m²
Kokonaispinta-ala
124,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
3-5h + kt + s
Huoneita
5
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Vuokrasopimuksen ehtojen mukaisesti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, liesi, erillisuuni ja astianpesukone. Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Ulostyönnetty parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, peilikaappi ja allaskaappi. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin, peilikaappi ja allaskaappi.
Säilytystilat
Kaapistot ja vaatehuone
Tulevat remontit
Sento-lukituksen päivitys sähköiseen lukitukseen patenttisuojan päättyessä 2026 - suositeltu 2026 Vuositarkastus: perustajaurakoitsija viimeistelee edelleen kesken olevat korjaukset - käynnissä 2020
Tietoliikennepalvelut
DNA, 100M, Laajakaista

Hinta

Velaton hinta
825 900 €
Myyntihinta
424 995,94 €
Neliöhinta
6 633,73 € / m²
Velkaosuus
400 904,06 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
498 € / kk
Pääomavastike
2 988 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
3 488 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 17 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Muu vastike: 2 € / kk Lisätietoja maksuista: Kylmä vesi 4,71 eur/m3 ja lämmin vesi 9,30 eur/m3 : Tasauslasku kerran vuodessa. Laskutuskausi päättyy 31.7. ja lasku tulee elokuun aikana.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Tampereen Försti
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön lisätiedot: Yhteisjärjestelysopimus korttelin 420 tonttien 13,14,15,16,17 välillä, osapuolten hallitsemien alueiden ja rakennusten käytöstä, kulkureiteistä, ajoyhteyksistä, huoltoajoreiteistä, pelastusteistä, johtojen sijoittamisesta, sekä ylläpito- ja peruskorjauskulujen jakamisesta. Osakkaat vastaavat kukin oman parvekkeensa, terassinsa, asuntopihansa ja irtaimistovarastonsa hoidosta ja puhtaanapidosta. Huoneistojen A1, A2 ja A7 asuntopihaa rajaavien istutusaltaiden/kasvillisuuden kunnossapito- ja korjausvastuu on taloyhtiöllä. Osakkeenomistajat ovat velvolliset sallimaan hallinnassaan olevilla parvekkeilla/terasseilla/asuntopihallaan ja huoneistoissa kaikki sellaiset toimenpiteet, jotka ovat tarpeellisia yhtiön, kiinteistön, rakennusten ja muiden tilojen huollon, kunnossapidon ja muiden vastaavien toimenpiteiden suorittamiseksi. Alkuperäiset parvekelasit ovat taloyhtiön kunnossapitovastuulla. Perustajaurakoitsijan vastuulla olevista korjauksista on osa vielä kesken. Kesken on pienehköjä kattohuovan nortojen ja kaatojen korjauksia. Taloyhtiön kiinnitykset: 11 330 000 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2019
Huoneistojen lukumäärä
39
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2019
Kerroksia
8
Hissi