139 000 €47,5 m²

Haukkamäenkatu 2, Takahuhti, Tampere2h + s + p

Velaton hinta
139 000 €
Hoitovastike
202 € / kk
Asuinpinta-ala
47,5 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 2
Rakennusvuosi
1975
Rakennuksen tyyppi
Luhtitalo
Kaupunginosa
Takahuhti
Kaupunki
Tampere

Valoisa kaksio omalla saunalla ja parvekkeella!

Avara ja valoisa läpitalo toisesta kerroksesta. Keittiö ja olohuone ovat samaa tilaa ja keittiössä mukavasti paikka ruokapöydälle. Olohuoneesta kulku lasitetulle parvekkeelle. Kylpyhuoneessa yhdistyy oma sauna, suihku ja WC. Keittiössä on astianpesukone ja pesukoneliitäntä kylpyhuoneessa.

Asunto Oy Vähä-Linnapirtti on vuonna 1975 sen omalle tontille valmistunut taloyhtiö. Taloyhtiö on hyvin hoidettu ja taloudellisesti vakaa. Asuntoja on yhteensä 28, samoin kuin autotalleja. Varattavilla ulkoautopaikoilla myös sähköauton latausmahdollisuus. Lämmitysmuotona kaukolämpö. Kaikki merkittävimmät perusparannukset (kuten LVIS-saneeraus jonka yhteydessä kylpyhuone 2018) on jo tehty. Huoletonta asumista pitkäksi aikaa.

Takahuhdissa luonto on lähellä, sekä palvelut ja Lidl ovat kävelymatkan päässä. TAYS on lähellä ja opiskelijoille yliopistokampuksille on hyvät yhteydet. Muutenkin erinomaiset kulkuyhteydet julkisella liikenteellä.

Lisätiedot ja näytöt: Tatu Tikkanen 0405752970 (Soita tai whatsapp!) tatu@tikiprint.fi

Perustiedot

Kaupunginosa
Takahuhti
Kohdenumero
24403860
Kerros
2 / 2
Asuinpinta-ala
47,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2h + s + p
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Parveke
Kyllä
Asunnossa sauna
Kyllä

Hinta

Velaton hinta
139 000 €
Myyntihinta
113 000 €
Neliöhinta
2 926,32 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
202 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Luhtitalo
Rakennusvuosi
1975
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
2
Lisätietoja lämmityksestä
Vesikeskuslämmitys
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle