189 000 €41 m²

Raamikatu 10, Niemenranta, Tampere2h+kt+s

Velaton hinta
189 000 €
Hoitovastike
176,30 € / kk
Asuinpinta-ala
41 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 6
Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Niemenranta
Kaupunki
Tampere

Tervetuloa Niemenrantaan! Tämä Näsijärven rantamaisemissa sijaitseva, tyylikäs kerrostalokaksio tarjoaa nykyaikaista asumista erinomaisen suositulla asuinalueella. Täällä yhdistyvät järviluonnon tarjoamat ulkoilu- ja harrastusmahdollisuudet, moderni arkkitehtuuri sekä ratikan ansiosta loistavat liikenneyhteydet.

Hyvän pohjaratkaisun omaavassa kodissa on reilun kokoinen olohuone jonka yhteydessä on vaaleasävyinen avokeittiö. Kylpyhuoneesta löydät oman saunan ja lasitetulta parvekkeelta on näköala puistoalueelle.

Kiinnostuitko? Ota yhteyttä ja sovi esittelyaika!

Perustiedot

Sijainti
Raamikatu 10, 33400 Tampere
Kaupunginosa
Niemenranta
Kohdenumero
1412265
Kerros
3 / 6
Asuinpinta-ala
41 m²
Tontin pinta-ala
1 969 m²
Kokonaispinta-ala
41 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h+kt+s
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan. Asunto on vuokrattu
Keittiön varusteet
uuni, liesitalo, mikroaaltouuni, astianpesukone. Lattia: Laminaatti. Seinät: Maalattu
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke. Parvekkeen ilmansuunta: Länsi
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, suihkuseinä, sauna, pesukoneliitäntä, peilikaappi, allaskaappi. Lattia: Laatta. Seinät: Laatta
Näkymät
Ikkunasuunnat: länsi
Tulevat remontit
Yhtiökokouksen 30.4.2025 hyväksymän Kunnossapitotarveselvityksen vuosi 2025 mukaan, taloyhtiö on uudehko joten varsinaista korjaustarvetta ei ole vielä tiedossa.
Tehdyt remontit
2020 vuotisvastuukorjaukset/YIT
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Koulut: Lielahden koulu n. 1 km; Päiväkodit: Lähialueella n. 1 km; Ruokakaupat: Sale n. 0,4 km
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Tampere

Hinta

Velaton hinta
189 000 €
Myyntihinta
189 000 €
Neliöhinta
4 609,76 € / m²
Lainalaskuri

Valinnainen vuokratontti

Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla
Osakkaalla on oikeus lunastaa asunto-osakkeisiin kohdistuva tontin osuus taloyhtiölle.

Vastikkeet

Hoitovastike
176,30 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
233,70 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Tontin vuokravastike: 57,40 € / kk. Vesimaksu: Mittarin mukaan, ennakkomaksu 20 € / hlö / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Tampereen Niemenrannan Sinfonia
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2018
Kerroksia
6
Rakennusmateriaali
Pääasiallinen rakennusmateriaali: Elementti
Kattomateriaali
Bitumikermi
Kattotyyppi
Tasakatto. Bitumikermi, huopa
Energialuokka
C2013
Ilmastointijärjestelmä
Lämmöntalteenotolla varustettu huoneistokohtainen ilmanvaihtokone
Tontin koko
1 969 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Pamis Tampere Ari Rasimus
Kaavoitustiedot
Asemakaava. Lisätietoa kaavoituksesta antaa Lisätietoja antaa: Tampereen kaupunki, palvelupis-te Frenckell p. 041 730 8168.
Liikenneyhteydet
Ratikka n. 0,2 km
Valinnainen vuokratontti
Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla

Tilat ja materiaalit

Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
Lattia: Laminaatti. Seinät: Maalattu
Olohuoneen varusteet
Lattia: Laminaatti. Seinät: Maalattu
Lainalaskuri