18 428 €49 m²

Vehkakatu 12, Atala, Tampere2h+kk+s

Velaton hinta
18 428 €
Hoitovastike
647,31 € / kk
Asuinpinta-ala
49 m²
Huoneita
2
Kerros
4 / 4
Rakennusvuosi
2005
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Atala
Kaupunki
Tampere

Vapaa ylimmän kerroksen toimivapohjainen kaksio. Keittiö avautuu osittain olohuoneeseen ja asunnossa on oma sauna. Eteisessä ja makuuhuoneessa on säilytyskalusteet. Lasitettu parveke suuntautuu aurinkoiseen etelään.

Vuonna 2005 valmistuneet kerrostalot sijaitsevat Tampereen Atalassa, josta on hyvät julkiset kulkuyhteydet keskustaan, yliopistolliselle sairaalalle ja ammattikorkeakoululle. Atala on rauhallinen ja luonnonläheinen asuinalue, jonka vieressä ovat loistavat ulkoilumaastot. Talossa on pesutupa ja kuivaushuone sekä huoneistokohtaiset lämpimät irtaimistovarastot. Etupihalla on ulkoiluvälinevarasto ja takapihalla lasten leikkipaikka, jonka välineet on kunnostettu/uusittu vuonna 2016. Asunnoissa on sauna ja lasitettu parveke. Lähikauppa ja apteekki sijaitsevat kilometrin etäisyydellä. Linnainmaan monipuoliset palvelut ovat alle kahden kilometrin päässä ja Tampereen keskustaan on matkaa kahdeksan kilometriä. Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Sijainti
Vehkakatu 12, 33580 Tampere
Kaupunginosa
Atala
Kerros
4 / 4
Kerroksen lisätiedot
Ylin kerros
Asuinpinta-ala
49 m²
Kokonaispinta-ala
49 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+kk+s
Huoneita
2
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 11 570,00 € indeksikorotus: 6 858,41 €
Postitoimipaikka
TAMPERE

Hinta

Velaton hinta
18 428,41 €
Neliöhinta
376,09 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
647,31 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 18,00 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 1 294,62 €

Rakennusvuosi
2005
Kerroksia
4