249 000 €58 m²

Niilo Härmälän katu 7, Härmälänranta, Tampere2h+kt+kph+s+lasterassi

Velaton hinta
249 000 €
Hoitovastike
232 € / kk
Asuinpinta-ala
58 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 7
Rakennusvuosi
2019
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Härmälänranta
Kaupunki
Tampere

Tervetuloa tutustumaan tähän viihtyisään 58 m² kaksioon, joka sijaitsee suositulla ja kehittyvällä Härmälänrannan alueella! Asunto myydään vuokrattuna.

Asunnossa on toimiva pohjaratkaisu, ja ikkunat tuovat mukavasti valoa niin keittiöön kuin olohuoneeseen. Makuuhuoneesta on käynti lasitetulle terassille sekä omalle pienelle piha-alueelle, jotka tarjoavat mukavasti lisätilaa keväästä pitkälle syksyyn. Tilava kylpyhuone ja oma sauna lisäävät asumismukavuutta.

Härmälänranta on viihtyisä ja kasvava asuinalue, jossa arki sujuu vaivattomasti. Tuleva raitiotielinja parantaa alueen kulkuyhteyksiä entisestään lähivuosina.

Asunnon esittely ja myynti: Wili Hautamäki 0400 150 332 tai wili.hautamaki@aninkainen.fi

Perustiedot

Kaupunginosa
Härmälänranta
Kohdenumero
31069244
Kerros
1 / 7
Asuinpinta-ala
58 m²
Tontin pinta-ala
785 m²
Kokonaispinta-ala
58 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen. Huoneistoa ei ole tarkastusmitattu
Huoneiston kokoonpano
2h+kt+kph+s+lasterassi
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Kohde on vuokrattu.
Keittiön varusteet
Varusteet: jääkaappipakastin. Työtaso: laminaattitaso, metalli/rosteritaso. Liesi: induktioliesi, mikroaaltouuni
Parveke
Ei
Terassin kuvaus
Asunnossa on terassi.
Kylpyhuoneen varusteet
Varusteet: suihku, suihkuseinä, peilikaappi, kiinteät valaisimet, WC, lattialämmitys, pesukone
Säilytystilat
Muu erillinen varasto
Näkymät
Pohjoinen
Tulevat remontit
Palovaroittimien paristojen uusinta (vaihto kahden vuoden välein) Energiatodistuksen uusinta 2029 IV-kanavien puhdistus ja säätö Palovaroittimien uusiminen VSS-tarkastus ja tiiveyskoe
Tehdyt remontit
2023 Palovaroittimien paristojen uusinta (Vaihto kahden vuoden välein) 2023 Parvekelasien tarkistus ja säätö 2019 Rakennus valmistunut, Skanska Talonrakennus Oy
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Varusteet: sähkökiuas. saunan lauteet, saunapaneeli. Seinämateriaali: puuseinä. Lattiamateriaali: laattalattia

Velaton hinta
249 000 €
Myyntihinta
249 000 €
Neliöhinta
4 293,10 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
232 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
232 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan, ennakkomaksu. 17 € / hlö / kk

Rakennusvuosi
2019
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2019
Kerroksia
7
Energialuokka
A2018
Tontin koko
785 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö. Kaukajärviosuuskunta Kartanon Kiinteistöpalvelut 010 424 2950 asiakaspalvelu@kaukajarviok.fi
Isännöinti
Tomi Loppi 020 7438 600 tomi.loppi@reim.fi