119 000 €73 m²

Jänislahdenkatu 9 A, Lentävänniemi, Tampere3h,k,vh, wc, las.parveke

Velaton hinta
119 000 €
Hoitovastike
292 € / kk
Asuinpinta-ala
73 m²
Huoneita
3
Kerros
1 / 7
Rakennusvuosi
1976
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Lentävänniemi
Kaupunki
Tampere

Selkeäpohjainen, isoilla huoneilla varustettu kolmio vapautumassa suosiotaan kasvattavalta alueelta Lentävänniemestä. Oli mielitekoina liikkuminen Näsijärven rantaa kiertävillä lenkkipoluilla tai Lielahden keskustan kattavien palveluiden tarjonnasta.

Keittiössä on tilaa kokata ja sinne mahtuu myös kunnon ruokapöytä. Olohuoneessa on tilaa isommallekin sohvanurkkaukselle. Toisessa makuuhuoneessa on vaatehuone ja toisessa kaapistot. Kylpyhuone on remontoitu yhtiön LVIS saneerauksen yhteydessä vuonna 2022.

Tästä kodista on Halkoniemen ja Suomensaaren uimarannoille ja viihtyisille lenkkipoluille matkaa alle kilometri. Lielahden kattavat palvelut ovat kolmen kilometrin päässä ja bussin päätepysäkki on lähellä ja ratikkalinjan päätepysäkki aivan talon nurkalla.

As. Oy Teerilehto on valmistunut 1976 ja sijaitsee omalla tontilla, jonka ohi ei ole tieliikennettä. Taloyhtiössä on valmistunut LVIS saneeraus, jossa uusittu käyttövesiputket, viemärit, sähköt, vesikalusteet, pesuhuoneet, sekä A- B -talon saunat.

Tervetuloa tutustumaan!

Soita ja sovitaan esittely! Virpi Sini Kiinteistönvälittäjä LKV,YKV 040 740 6047 virpi.sini@op.fi

Perustiedot

Kaupunginosa
Lentävänniemi
Kohdenumero
614720
Kerros
1 / 7
Kerroksen lisätiedot
Alin kerros
Asuinpinta-ala
73 m²
Tontin pinta-ala
9 421,5 m²
Kokonaispinta-ala
73 m²
Huoneiston kokoonpano
3h,k,vh, wc, las.parveke
Huoneita
3
Lisätietoa vapautumisesta
sop.mukaan/2-3kk kaupanteosta
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin v.2020, keraaminen liesi keraaminen v.2020, liesituuletin v.2020, astianpesukone v.2020, kaapistot, kiinteät valaisimet.
Kaapin ovet maalattu v.2020
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuoneessa suihku, suihkuseinä, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet, pyyhekuivain.
Kylpyhuone uusittu putkiremontin yhteydessä.
Säilytystilat
Vaatehuone, kaapistot, häkkivarasto
Tulevat remontit
Suunnitellut: Rakennustekniset korjaukset - Normaaleja huolto ja kunnostustöitä - Ikkunat - Julkisivujen maalaus + saumojen kunnostus + betonipaikkaukset LVIS-korjaukset - Normaaleja huolto ja kunnostustöitä - Energiatehokkuuden parantaminen
Tehdyt remontit
1991 Kattopinnoitus 1993 Ulkomaalaus 1998 Lämmönjakohuone 2008 Huoneistojen porrasovien uusinta 2009 Rappukäytävien maalaus 2012 Talojen elementtisaumaus ja sokkelin maalaus 2013 Pesulan lattian kunnostus 2013 Parvekkeiden kattojen sadevesijärjestelmän asennus 2016 Talon C-D sauna uusittu 2021 Katto 2021-2022 Linjasaneeraus, missä uusittiin käyttövesiputket, viemärit, sähköt, puhelinkaapelit vesikalusteet, pesuhuoneet, AB talon sauna, IV:n poistokeet ja vesikatto 2023 Lukitukset Abloy Easy (mekaaninen, patentti v. 2040 asti) 2024 Ulko-ovet uusittu 2024 Sokkelit kunnostettu ja maalattu. Asunnon remontit: v.2020 Keittiön välitila ja pöytätaso vaihdettu, kaappien ovet maalattu, vetimet vaihdettu, astianpesukone, liesi, huuva, jääkaappi/pakastin uusittu.
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: K-Market Lentävänniemi 100 m, S-Market Niemenranta 1 km
Lielahden kauppakeskus alle 3 km. Koulut: Lentävännimen koulu. Päiväkoti: Useita päiväkoteja 3 km säteellä. Hyvät lenkkeilymaastot vieressä.

Velaton hinta
119 000 €
Myyntihinta
88 340,71 €
Neliöhinta
1 630,14 € / m²
Velkaosuus
30 659,29 €
Lunastuspykälä
ei

Vastikkeet

Hoitovastike
292 € / kk
Pääomavastike
274,56 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
566,56 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Mittarin mukaan
Muut kustannukset
Saunamaksu 10,00 €/kk, autopaikka 10,00 €/kk. Hoitovastikkeen märäytymisperusteena on huoneiston neliömäärä. Rahoitusvastikkeen määräytymisperusteena on huoneiston hallintaan oikeuttavien osakkeiden lukumäärä. Vesimaksun perusteena laskutus huoneistokohtaisen kulutuksen mukaan (oma mittari) 2 kertaa vuodessa.

Rakennusvuosi
1976
Huoneistojen lukumäärä
70
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1976
Kerroksia
7
Tontin koko
9 421,5 m²
Kunnan numero
837

Yhteiset tilat
Sauna, talopesula, kuivaushuone, kellarikomerot, urheiluvälinevarasto, pyörävarasto, väestösuoja, kaapeli-TV, tietoliikenneyhteys, mahdollisuus autopaikkaan
Pintamateriaalit
Keittiö: laminaatti, maali. Olohuone: laminaatti, tapetti/maali. Makuuhuone 1: laminaatti, tapetti/maali. Makuuhuone 2: laminaatti, tapetti/maali. Kylpyhuone: laatta, laatta. Eteinen: laminaatti, maali.