279 000 €66 m²

Lättähatunkatu 5, Härmälänranta, Tampere2h + kt + s

Velaton hinta
279 000 €
Hoitovastike
244,20 € / kk
Asuinpinta-ala
66 m²
Huoneita
2
Kerros
7 / 8
Rakennusvuosi
2023
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Härmälänranta
Kaupunki
Tampere

Upea tilava kaksio uudessa talossa Härmälänrannassa - lasitettu parveke ja oma sauna, sekä mahtavat maisemat Pyhäjärvelle!

Tämä viehättävä 66-neliöinen kaksio sijaitsee Tampereen suositussa Härmälänrannassa, moderneissa ja viihtyisässä ympäristöissä. Sijainti tarjoaa rauhallisen asumisen kaupungin äärellä, mutta silti hyvien kulkuyhteyksien päässä.

Suurista ikkunoista ja mahtavalta lasitetulta parvekkeelta kelpaa ihailla kauniita Härmälänrannan maisemia. Länsi-eteläsuuntaiseen asuntoon tulvi runsaasti luonnon valoa. Avokeittiö ja olohuone muodostavat yhtenäisen ja valoisan oleskelutilan, joka on helppo sisustaa mieleisekseen. Kauniit harmoniset pintamateriaalit sointuvat upeasti asunnossa. Arjen luksusta tarjoaa toinen erillinen wc ja isot liukuovikaapistot, joita asunnosta löytyykin useampi. Keittiö on varustettu kattavasti: induktioliesi, erillinen uuni, astianpesukone, jääkaappi, pakastin sekä integroitu mikroaaltouuni. Ihastuttava ja käytännöllinen kylpyhuone, josta löytyy oma sauna tervaleppä-lauteilla, on kuin piste i:n päälle.

Asunto Oy Härmälänrannan Nisse on rakennettu vuonna 2023, joten kaikki on uutta ja modernia. Joten tiedossa on huoletonta asumista vuosiksi eteenpän. Taloyhtiö sijaitsee aivan rannan tuntumassa ja kauniit Tampereen keskustaan yltävät lenkkipolut aukeavat heti kodin vierestä. Lähikauppa löytyy muutaman korttelin päästä ja Pirkkalan muut palvelut ovat aivan kävelyetäisyydellä. Myös julkiset liikenneyhteydet ovat erinomaiset ja omalla autollakin hurauttaa nopeasti keskustaan tai moottoritielle.

Asunto myydään vuokrattuna, vuokra 1045e/kk + käyttökorvaukset.

Ota yhteyttä ja varaa esittelysi!

Perustiedot

Kaupunginosa
Härmälänranta
Kohdenumero
34219677
Kerros
7 / 8
Asuinpinta-ala
66 m²
Tontin pinta-ala
1 504 m²
Kokonaispinta-ala
66 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Isännöitsijäntodistuksen mukainen, Yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h + kt + s
Huoneita
2
Lisätietoa vapautumisesta
Kohde on vuokrattu.
Keittiön varusteet
Varusteet: jääkaappi, pakastin, astianpesukone, integroidut kodinkoneet. Työtaso: laminaattitaso. Liesi: induktioliesi, erillisuuni, liesikupu, mikroaaltouuni. avokeittiö
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Varusteet: suihku, suihkuseinä, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, WC
Säilytystilat
Kellari tai kellarikomero
Näkymät
länsi, etelä
Tulevat remontit
Ei suuria korjaustarpeita.
Tehdyt remontit
Rakennus valmistunut 3/2023. Rakennus valmistunut 3/2023. Vuositarkastus ja vuosikorjaukset 2024-
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Varusteet: sähkökiuas. saunan lauteet, saunapaneeli, tervaleppä. Seinämateriaali: paneeliseinä. Lattiamateriaali: laattalattia
Tietoliikennepalvelut
Kiinteä laajakaistasaatavuus, DNA-Ethernet

Hinta

Velaton hinta
279 000 €
Myyntihinta
35 860,71 €
Neliöhinta
4 227,27 € / m²
Velkaosuus
243 139,29 €

Vastikkeet

Hoitovastike
244,20 € / kk
Pääomavastike
1 536,36 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 780,56 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan, ennakkomaksu. 13 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Lisätietoa velkaosuudesta: Huoneistoon kohdistuu maksamattomia yhtiövastikkeita. Myyjä vastaa vastikerästien suorittamisesta ennen kaupantekoa. .

Rakennusvuosi
2023
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2023
Kerroksia
8
Energialuokka
A2018
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen tulo, Koneellinen poisto
Tontin koko
1 504 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö. HH-kiinteistöpalvelut Oy Viinikankatu 53 33800 Tampere
Isännöinti
Sakari Sillanpää, Lännen Isännöintipalvelu Oy. puh. 050 572 4622

Pysäköintitilan kuvaus
Autopaikkoja tiedusteltavissa esim. Lentokonetehtaan Pysäköintihallista kuukausihinnastolla.
Ominaisuudet
Sälekaihtimet Kaapeli-TV liittymä Parvekelasitus.