74 000 €54 m²

Multiojankatu 32 B, Multisilta, Tampere2h+k

Velaton hinta
74 000 €
Hoitovastike
285,12 € / kk
Asuinpinta-ala
54 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 3
Rakennusvuosi
1976
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Multisilta
Kaupunki
Tampere

Ylimmän kerroksen kaksio maalämpö-yhtiöstä

Tämä valoisa ja tilava kaksio sijaitsee Tampereen Multisillassa, rauhallisella alueella, josta on hyvät kulkuyhteydet. Asunto on ylimmässä kerroksessa, mikä takaa mukavan näköalan pihalle ja antaa runsaasti luonnonvaloa.

Asunnon parveke on lasitettu ja avautuu länteen, joten voit nauttia ilta-auringosta rauhassa. Keittiö on varustettu nykyaikaisilla laitteilla, liesi ja jääkaappipakastin ovat vielä käyttämättömiä; ja olohuoneen laminaattilattia luo viihtyisän tunnelman. Kylpyhuoneessa on pesukoneliitäntä, mikä helpottaa arkea.

Asunto-osakeyhtiö As. Oy Multisillanrinne on hyvin hoidettu, ja siellä on tehty merkittäviä remontteja, kuten maalämpö lämmitykseen, julkisivusaneeraus ja parvekkeiden kunnostus. Taloyhtiö tarjoaa myös monipuolisia palveluita, kuten saunan, pesutuvan ja urheiluvälinevaraston.

Läheltä löytyvät arjen palvelut, kuten K-market ja päiväkoti, ja julkinen liikenne kulkee sujuvasti useilla TKL:n linjoilla. Tämä asunto on loistava valinta ensiasunnon ostajalle, joka arvostaa rauhallista ympäristöä ja hyviä palveluita. Tartu tilaisuuteen ja tee tästä asunnosta oma kotisi!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Multiojankatu 32 B, 33850 Tampere
Kaupunginosa
Multisilta
Kohdenumero
80490497
Kerros
3 / 3
Asuinpinta-ala
54 m²
Tontin pinta-ala
1,19 ha
Kokonaispinta-ala
54 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h+k
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin ja liesi. Liesi: Keraaminen liesi.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu. Parvekkeen suunta: Länsi.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä ja peilikaappi.
Säilytystilat
Vaatehuone ja kellarikomero
Näkymät
pihalle
Tehdyt remontit
2024 IV puhdistus ja säätö 2022 Julkisivusaneeraus, julkisivujen- ja parvekkeiden kunnostus/korjaus, parvekelasien asennus 2022 Kellarikerros, kylmän käyttöveden putkien uusinta, näkyvillä olevien viemäriputkien uusinta, tonttivesijohdon uusinta 2022 Lukituksen uusinta Abloy Pulse järjestelmään 2022 Maalämpö- ja LTO asennus ja käyttöönotto, taloyhtiö lopettanut kaukolämmön käytön 2022 Parkkialueelle sähköautojen latauspaikkoja, yht. 5 tolppaa/22 kw 2021 A, B ja C talon iv koneen korjaus 2021 Julkisivuremontin, maalamäpö/lto hanke-, kellarikerroksen galvanoitujen putkien uusinnan ja sähköautojen latausinfran suunnittelu ja kilpailutus 2021 Maalämmön ja LTO kannattavuus raportti 2021 Putkiston röntgentutkimus 2020 4kpl hidasteita 1 ja 2 talon eteen. Sekä sulkupuomi autotalleille johtavalle kävelytielle 2020 I rapun kosteusvauriokorjaus 2020 Julkisivusaneerauksen hankesuunnittelu 2019 Kylmävarastojen ovien tiivisteiden korjaus 2019 Seinäkaivomuutostöitä 2019 Ulkovalojen uusinta 2019 Väestönsuojan lattiakaivon uusinta ja tiiveyskoe 2018 A-talon kylmäkellarin höyrystimen vaihto 2018 I rapun kosteusvaurio korjauksia 2018 Lipputanko uusittu 2018 Pesuhuoneiden seinäkaivo muutostöitä 2017 2 talon saunan remontointi 2017 IV – Kone uusittu F-rappu 2017 Kattokaivot korjattu kaikissa taloissa 2017 Parvekkeiden ja julkisivun kuntotutkimus 2016 Pesutilojen kartoitus osassa asuntoja 2016 Putkistojen röngten kuvaus 2016 Saunojen kunnon arviointi 2016 Öljysäiliön purku 2015 Ikkunoiden ja ovien uusiminen 2015 Poistoilmakanavien puhdistus ja tarkastus 2015 Spottien asennus autopaikoille 2013 Märkätilakatselmus 2012 Lämmön tasapainotus ja säätö, patteriventtiilien vaihto 2011 Lämmönvaihtimen uusiminen 2010 LVV kuntotutkimus 2009 Kuntoarvio 2009 Lukkosarjojen uusiminen 2005 Parvekeovet uusittu 2003 Parvekkeiden korjaus 2001 Elementtien saumat ja maantasokerroksen pinnoitteiden uusinta 2001 Ikkunoiden huoltomaalaus 1999 Julkisivujen ja parvekkeiden kuntotutkimus
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Palvelut
K-market 600 m
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Tampere

Hinta

Velaton hinta
74 000 €
Myyntihinta
55 978,67 €
Neliöhinta
1 370,37 € / m²
Velkaosuus
18 021,33 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
285,12 € / kk
Pääomavastike
122,48 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
407,60 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
12,00 € kuukaudessa
Vesimaksun lisätiedot
28 € / hlö / kk
Autopaikan kustannukset
15 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
As. Oy Multisillanrinne
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön lisätiedot: Taloyhtiöllä 50.000 € limiittitili, josta käytössä 0 €. Taloyhtiön kiinnitykset: 2 793 600 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1976
Huoneistojen lukumäärä
72
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1976
Kerroksia
3
Energialuokka
Energialuokka: C2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 23.12.2032
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto ja koneellinen poisto ja lto
Tontin koko
1,19 ha
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
REIM Tampere, Minna Kelola, 0207438600
Kaavoitustiedot
Tampereen kaupunki Frenckellin palvelupiste
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
TKL useita linjoja, pysäkki 400 m
Lämmitys
Maalämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Maalämpö
Tontin vuokra päättyy
01.01.2034
Tontin vuokra
18 190,56 € / vuosi

Yhteiset tilat
Kaapeli-tv, kellarikomero, jäähdytetty kellari, urheiluvälinevarasto ja pesutupa