462 000 €77 m²

Verstaankatu 7 E, Tampella, Tampere3h+k+s

Velaton hinta
462 000 €
Hoitovastike
317,64 € / kk
Asuinpinta-ala
77 m²
Huoneita
3
Kerros
3 / 6
Rakennusvuosi
2004
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Tampella
Kaupunki
Tampere

Kolmio Koskinäkymillä Tampellasta!

Tarjolla hyväkuntoinen ja tilava kolmio, jonka ehdoton helmi on upea näkymä suoraan Tammerkoski-koskelle. Suurelta terassiparvekkeelta voit ihailla kosken virtaavaa vettä ja kaupungin ainutlaatuista tunnelmaa vuoden ympäri. Myös keittiön pöydän äärestä avautuvat upeat koskimaisemat, jotka tekevät arjen hetkistä erityisiä.

Asunnossa on toimiva ja avara pohjaratkaisu, hyvänä lisänä vaatehuone ja erillinen wc. Hyvä kunto ja valoisuus tekevät kodista viihtyisän ja helposti muokattavan erilaisiin tarpeisiin. Tämä koti sopii erinomaisesti sinulle, joka arvostat harvinaisia maisemia, tilaa ja rauhallista sijaintia – keskellä kansallismaiseman kaunista luontoa, kuitenkin kävelymatkan päässä keskustan palveluista.

Omatonttinen As Oy Tampereen Koskenniska on valmistunut 2004.

Vain yksityisnäytöt.

Tied. Kati Lagerstam, LKV 0500-892146

Perustiedot

Sijainti
Verstaankatu 7 E, 33100 Tampere
Kaupunginosa
Tampella
Kohdenumero
20682523
Kerros
3 / 6
Asuinpinta-ala
77 m²
Tontin pinta-ala
3 314 m²
Kokonaispinta-ala
77 m²
Pinta-alojen lisätiedot
isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h+k+s
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Liesi: keraaminen. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Suunta: etelä, länsi
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkuseinä, wc-istuin, suihku. Varustus: peilikaappi.
Säilytystilat
kellarikomero
Tulevat remontit
2025 Turva- ja valvontajärjestelmien korjaukset. Palovaroittimien asentaminen kaikkiin asuntoihin. 2026-2028 Ulkoseinien korjaukset- betonielementtien saumaus. 2026-2030 Lämmitysjärjestelmien korjaukset- kaukolämpölaitteiston uusiminen ja tasapainoitus ja säätö.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 2023 Runkolinjojhin asennettiin säätölaitteet. Asennukset A-B ja E-F rappujen iv-koneisiin. 2024 Turva- ja valvontajärjestelmien korjaukset, ovipuhelimien porrassisäänkäynti panelien tekniikan uusiminen. Sähköjärjestemien korjaukset, latausinfran rakentaminen pysäköintihalliin. E- ja F-portaiden ilmanvaihdon uudelleen säätö. Sähköjärjestelmien korjaukset, latausasemat 22 pihapaikalle. Piha-aitojen, porttien ym. korjaukset. Terassin puisten piha-aitojen korjausmaalaus.
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
sähkökiuas
Asumistyyppi
Omistus
Lisätiedot
Muuta kauppaan kuuluvaa: Viilentävä ilmalämpöpumppu
Kohde on
Osakehuoneisto
Tietoliikennepalvelut
laajakaista

Hinta

Velaton hinta
462 000 €
Myyntihinta
461 736,71 €
Lainaosuuden maksu
Ei
Neliöhinta
6 000 € / m²
Velkaosuus
263,29 €

Vastikkeet

Hoitovastike
317,64 € / kk
Pääomavastike
24,56 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
342,20 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
28 € / kk

Rakennusvuosi
2004
Huoneistojen lukumäärä
62
Liiketilojen pinta-ala
632 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
4
Kerroksia
6
Energialuokka
C2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
3 314 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö
Isännöinti
Tero Jarmas Tampereen ammatti-isännöitsijät Oy 0207-346107 toimisto@tamis.fi
Kaavoitustiedot
Tampereen kaupunki
Kaavatilanne
Asemakaava
Kuntotutkimus
2014

Pysäköintitilan kuvaus
piha-autopaikkoja: 27. autohallipaikkoja: 27.
Yhteiset tilat
kuivaushuone, mankeli, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja, Huoneistokohtaiset varastot, lastenvaunuvarasto.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: parketti. Pesutiloissa: laatta. Erillisessä WC:ssä: laatta. Olohuoneessa: parketti. Makuuhuoneessa: parketti. Saunassa: laatta. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Erillisessä WC:ssä: kaakeli. Olohuoneessa: maalattu. Makuuhuoneessa: maalattu. Saunassa: puu.