368 000 €110 m²

Niittäjäntie 6 D, Ikuri, Tampere5h, avok, kph, s, erill.wc, wc/kph, khh, p, ter, var, ak.

Velaton hinta
368 000 €
Hoitovastike
522,50 € / kk
Asuinpinta-ala
110 m²
Huoneita
5
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2022
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Kaupunginosa
Ikuri
Kaupunki
Tampere

Nyt myyntiin Ikurista maalämmöllä varustettu uudehko paritaloasunto neljällä makuuhuoneella!

Eteiseen mahdut sisään isommallakin porukalla, sillä eteinen on mukavan tilava. Keittiö, ruokailutila ja olohuone ovat modernisti yhtenäistä tilaa, ja olohuoneessa on paljon ikkunapinta-alaa, joka tuo valoa kauniisti sisälle. Olohuoneen jatkeena on takapiha sekä terassi. Takapihalle on istutettu kauniita istutuksia, ja se onkin ns. valmis paketti. Asumismukavuutta kesähelteillä lisää viilentävä ilmalämpöpumppu. Alakerrassa sijaitsee myös yksi työhuone/makuuhuone, sekä wc/kph. Yläkerrassa ovat asunnon kolme muuta makuuhuonetta, sekä kodinhoitohuone, kylpyhuone, sauna ja erillinen wc. Yhdestä makuuhuoneesta on myös käynti parvekkeelle. Säilytystiloja asunnosta löytyy mukavasti - oma ulkovarasto, sekä kaappitilaa jokaisessa makuuhuoneessa.

Ikuri on sijaintina rauhallinen ja myös lapsiperheiden suosiossa. Ulkoilumaastot ovat käden ulottuvilla, ja Tampereen keskustaan hurautat autolla alle 20 minuutissa, kun taas lähin bussipysäkki on kävellen noin 350m päässä. Monia päiväkoteja on alle kilometrin säteellä, ja Niittäjänpuiston leikkikenttä on vain noin sadan metrin päässä. Ikurin koulutalo sijaitsee noin 650 metrin päässä joten koulumatka on lyhyt pienemmillä lapsilla. Tesoman koulutalolle on matkaa hieman reilut 2km.

Tervetuloa tutustumaan uuteen kotiisi!

Esittelyt ja yhteydenotot:

Kristiina Lötjönen 0440703917 kristiina.lotjonen@muutoslkv.fi Muutos LKV - Pirkanmaan Laatuvälitys Oy @kristiina.lotjonen.lkv

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Niittäjäntie 6 D, 33340 Tampere
Kaupunginosa
Ikuri
Kohdenumero
80485663
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
110 m²
Tontin pinta-ala
6 370 m²
Kokonaispinta-ala
110 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi. Pinta-ala ei ole tarkistusmitattu. Hinta ei ole pinta-alaperusteinen.
Huoneiston pinta-ala on yhtiöjärjestyksen, isännöitsijäntodistuksen ja myyjän ilmoituksen mukaan 110m2. Edellä mainittu pinta-ala saattaa poiketa huoneiston nykyisen ja rakentamisaikaisen mittaustapojen ja standardien mukaan laskettavasta pinta-alasta.
Huoneiston todellinen pinta-ala voi olla yhtiöjärjestyksessä, isännöitsijäntodistuksessa ja esitteessä mainittua pienempi tai suurempi.
Yhtiöjärjestyksen mukaan lisäksi varasto: 4,5m2.
Huoneiston kokoonpano
5h, avok, kph, s, erill.wc, wc/kph, khh, p, ter, var, ak.
Huoneita
5
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Erillisuuni, liesi, jääkaappi, astianpesukone, erillinen pakastin, mikroaaltouuni ja liesituuletin / hormi. Liesi: Induktioliesi ja erillisuuni. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: Lattialämmitys ja suihku. Erillisten WC:n lukumäärä: 2. Erillisen WC:n varusteet: Lattiakaivo, bidee-suihku ja lattialämmitys. Erillisen WC:n kuvaus: Alakerran wc:ssä lisäksi suihku.
Säilytystilat
Kylmä ulkovarasto. Lisätietoja säilytystiloista: Ulkovaraston pinta-alaksi ilmoitettu 4,5m2.
Tulevat remontit
Kunnossapitotarveselvityksen mukaan: Normaalit huolto- ja kunnossapitotyöt.

Velaton hinta
368 000 €
Myyntihinta
368 000 €
Neliöhinta
3 345,45 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
522,50 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
522,50 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Muu vastike: 13,62 € / kk Lisätietoja maksuista: Lisätietoja vastikkeista: Vesiennakkomaksu 15€/hlö/kk. Vesimaksut tasataan kerran vuodessa

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
As Oy Tampereen Loisto
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiöön kuuluu: Atk-kaapelointi. Taloyhtiön lisätiedot: Tietoja lainojen pituuksista: Lisäksi yhtiöllä on 15 000€ tililimiitti jota ei ole isännöitsijäntodistuksen mukaan käytetty. Taloyhtiön kiinnitykset: 4 100 000 €
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Rakennusvuosi
2022
Huoneistojen lukumäärä
20
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2022
Kerroksia
2
Rakennusmateriaali
Puu
Kattomateriaali
Huopa
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
Energialuokka: A2018, Lisätiedot: E-luku:77 E.Tod voimassa: 4.2.2032
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
6 370 m²
Kiinteistönhoito
Asukkaat
Isännöinti
Kiinteistö Tahkola, Mika Vierunen, mika.vierunen@kiinteistotahkola.fi
Kaavoitustiedot
Tampereen kaupunki
Kaavatilanne
Asemakaava
Lämmitys
Sähkö, Maalämpö, Ilmalämpöpumppu
Lisätietoja lämmityksestä
Kohteessa on sähkölämmitys. Lisäksi lämmitysjärjestelmät: Maalämpö, Ilmalämpöpumppu