149 000 €37,5 m²

Toivonkuja 1 A, Härmälä, Tampere2h+kt+ph+vh+lasitettu parveke (ytj:n mukaan 2h+kt)

Velaton hinta
149 000 €
Hoitovastike
202,50 € / kk
Asuinpinta-ala
37,5 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 4
Rakennusvuosi
2021
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Härmälä
Kaupunki
Tampere

Nyt vapautumassa 2021 valmistunut kerrostalokaksio Härmälästä.

Tämä koti on varustettu nykypäivän keittiökoneilla ja lisätilaa sekä mukavuutta tuo reilun kokoinen lasitettu parveke. Parvekeelta on näkymät etelän suuntaan Pyhäjärven puistoon. Taloyhtiön kellarikerroksessa on urheilu- ja irtaimistovarastojen lisäksi saunaosasto.

Härmälästä on hyvät liikenneyhteydet sekä julkisilla että omalla autolla liikkuville, hyvää kevyenliikenteen väylästöä unohtamatta. Ratikkalinjan valmistuttua julkiset yhteydet tulevat paranemaan entisestään. Kävelymatkan päässä on Partolan kauppakeskittymä, jossa on supermarkettien ja lukuisten erikoisliikkeiden lisäksi ruokapaikkoja sekä kuntosaleja.

Tämä asunto on sinulle, joka arvostat modernia ja helppoa asumista. Ota yhteyttä, niin sovitaan yksityisesittely!

Tommi Gustafsson kiinteistönvälittäjä LKV, partneryrittäjä, Bo LKV Oy I Kiinteistönvälitys Gustafsson LKV 044 906 8739 tommi.gustafsson@bo.fi

Perustiedot

Sijainti
Toivonkuja 1 A, 33900 Tampere
Kaupunginosa
Härmälä
Kohdenumero
20744719
Kerros
1 / 4
Asuinpinta-ala
37,5 m²
Tontin pinta-ala
1 752 m²
Kokonaispinta-ala
37,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h+kt+ph+vh+lasitettu parveke (ytj:n mukaan 2h+kt)
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Liesi: induktio, erillisuuni, liesitaso. Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, astianpesukone, kiinteät valaisimet.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu. Suunta: etelä
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku, peilikaappi, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
kellarikomero
Näkymät
Vähäjärven puistoon.
Tulevat remontit
2025-2029 Kiinteistön normaalia ylläpitoa huoltotöiden yhteydessä
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 2021 Rakennus valmistunut 2022 Takuukorjaukset 2024 Tarmonkujan Parkin autopaikkojen latausjärjestelmä
Asumistyyppi
Omistus
Lisätiedot
Myyjä ei ole itse asunut asunnossa, joten ostajaa kehoitetaan erityiseen huolellisuuteen ennakkotarkastusta suorittaessaan ja asiakirjoihin tutustuessaan. Saadut tiedot perustuvat pääosin isännöitsijältä saatuihin tietoihin ja taloyhtiön dokumentteihin.
Kohde on
Osakehuoneisto
Tietoliikennepalvelut
laajakaista

Hinta

Velaton hinta
149 000 €
Myyntihinta
44 592,38 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
3 973,33 € / m²
Velkaosuus
104 407,62 €

Vastikkeet

Hoitovastike
202,50 € / kk
Pääomavastike
600,12 € / kk
Tontin vuokravastike
71,25 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
873,87 € / kk
Lisätietoa vastikkeista

Hallituksella oikeus päättää rahoitusvastikkeen suuruudesta lainan korontarkastuspäivänä.
Hallituksella oikeus kerätä enintään kaksi ylimääräistä hoitovastiketta taloudellisen tilanteen niin vaatiessa.

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Saunan kustannukset
10,00 e / kk
Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Pysäköintimaksu
30.00 e / kk
Muut kustannukset
Muut maksut: Vesiennakko 20,00 €/hlö/kk ja tasaus, kylmävesi 6,40 €/ kuutio ja lämminvesi 10,40 €/ kuutio. Autopaikan käyttäjä voi pysäköintioperaattorin sovelluksella käyttää sähköä vuokraamallaan paikalla niin auton lämmittämiseen kuin lataamiseenkin maksamalla sähköstä käytön mukaisesti.

Rakennusvuosi
2021
Huoneistojen lukumäärä
36
Kerroksia
4
Energialuokka
B2018 Voimassa 19.03.2030
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
1 752 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Kotikatu Tampere Sarankulmankatu 25 33900 Tampere
Isännöinti
Isännöitsijä Isännöinti Eliel Oy 0201 227 900 Kasarmikatu 7 B 13100 HÄMEENLINNA Päävastuullinen isännöitsijä Marko Hellevaara 0201227900 marko.hellevaara@isannointieliel.fi
Kaavoitustiedot
Asemakaava. Tampereen kaupungin palvelupiste: tampereenpalvelupiste@tampere. 041 730 8168 Frenckellinaukio 2 B PL 487 33101 Tampere