115 000 €39 m²

Jukolankatu 1 A, Huikas, Tampere2h, kk, kph/wc, vh

Velaton hinta
115 000 €
Hoitovastike
234 € / kk
Asuinpinta-ala
39 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 2
Rakennusvuosi
1989
Rakennuksen tyyppi
Luhtitalo
Kaupunginosa
Huikas
Kaupunki
Tampere

Tämä viihtyisä luhtitaloasunto sijaitsee rauhallisella Huikkaan alueella Tampereella. Asunnon pohjaratkaisu on toimiva ja tehokas, tarjoten kompaktin kodin 39 neliömetrin tilassa. Asunto on hyvässä kunnossa ja sen lämmitysjärjestelmänä toimii kaukolämpö, mikä tuo mukavuutta ja energiatehokkuutta.

Asunto Oy Huikkaanportti on hyvin hoidettu taloyhtiö, jossa on tehty säännöllisesti peruskorjauksia. Tulevat korjaukset, kuten luhtitalon betoniosien kunnostus ja pihan peruskorjaus, pitävät huolen siitä, että yhtiö pysyy hyvässä kunnossa myös tulevaisuudessa.

Asunnossa on oma terassi, joka tarjoaa mainion paikan rentoutumiseen ulkona.. Tilavassa kylpyhuoneessa on pesukonevalmius ja muita käytännöllisiä varusteita.

Jokaiselle huoneistolle kuuluu oma pistokkeellinen pihapaikka, mikä helpottaa arkea. Lisäksi alueelta on hyvät julkiset liikenneyhteydet, sillä lähin bussipysäkki sijaitsee kävelyetäisyydellä. Tämä asunto tarjoaa mukavan ja huolettoman asumisen hyvien palveluiden ja kulkuyhteyksien äärellä. Tartu tilaisuuteen ja tee tästä asunnosta oma kotisi!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Jukolankatu 1 A, 33560 Tampere
Kaupunginosa
Huikas
Kohdenumero
80484534
Kerros
1 / 2
Asuinpinta-ala
39 m²
Tontin pinta-ala
2 552 m²
Kokonaispinta-ala
39 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi. Edellä mainittu pinta-ala saattaa tämän ikäisessä kohteessa poiketa olennaisestikin huoneiston nykyisen ja rakentamisaikaisen mittaustapojen ja standardien mukaan laskettavasta pinta-alasta. Huoneiston todellinen pinta-ala voi olla yhtiöjärjestyksessä, isännöitsijäntodistuksessa ja esitteessä mainittua pienempi tai suurempi. Hinta ei ole pinta-alaperusteinen.
Huoneiston kokoonpano
2h, kk, kph/wc, vh
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jenkkikaappi. Liesi: Sähköhella. Työtason materiaali: Laminaatti.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, pesukone, pesukoneliitäntä, peilikaappi, pesuallas, bidee-suihku ja ikkuna.
Tulevat remontit
- Luhtitalon betoniosien korjauksia sekä maalaus - Pihan peruskorjaus (pintavesien uudelleen ohjaus) - Putkiston kuntotutkimus
Tehdyt remontit
2000 Parkkipaikat korjattu. 2002-2003 Aidat korjattu. 2006 Jätekatos rakennettu 2010 Pihassa olevien metallirakenteiden maalaaminen 2010 Kulkusiltojen huolto ja kunnostus 2010 Rivitalon huoltoluukun rakentaminen 2011 Kadun puoleisten metallirakenteiden maalaaminen 2011 Ilmanvaihdon puhdistus ja säätö 2012 Lämmönvaihtimen uusiminen 2012 Patteriventtiilien vaihtaminen 2012 Lämmön tasapainotus ja säätö 2012 Lukostojen uusiminen 2012 Yläpohjan lisäeristys 2014 Rivitalon valkoisien puuosien maalaus 2016 Luhtitalon pihapuolen valkoisien puuosien maalaus 2017 Luhtitalon kadunpuoleisten valkoisien puuosien maalaus 2017 Aidat ja piharakennus maalattu 2018 Saunan uusiminen 2019 Luhtitalon betonikorjauksia osa tehty sekä maalattu 2022 Ikkunoiden uusinta 2022 Huoneistojen ulko-ovien uusinta 2023 Luhtitalon pohjoispäädyn kattokorjaus 2023 Taloyhtiön kiukaan ohjauskeskuksen ja kellokytkimen vaihto 2025 Palovaroittimet

Velaton hinta
115 000 €
Myyntihinta
113 272,23 €
Neliöhinta
2 948,72 € / m²
Velkaosuus
1 727,77 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
234 € / kk
Pääomavastike
89,70 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
323,70 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
10,00 € kuukaudessa
Vesimaksun lisätiedot
28 € / kk
Autopaikan kustannukset
20 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Huikkaanportti
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiöön kuuluu: Kaapeli-tv, laajakaista 10M, kerhohuone, kuntoiluhuone, sauna, ulkoiluvälinevarasto, varasto. Taloyhtiön lisätiedot: Pankki ei veloita erillistä kulua, mikäli lainaosuus halutaan maksaa pois. Me veloitamme hinnastomme mukaisen kulun (tällä hetkellä 80 euroa) lainalaskelmasta ja sen hoitamisesta.
Rakennuksen tyyppi
Luhtitalo
Rakennusvuosi
1989
Huoneistojen lukumäärä
21
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1989
Kerroksia
2
Energialuokka
Energialuokka: C2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 12.02.2035, Lisätiedot: E-luku: 134
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poistoilmanvaihto
Tontin koko
2 552 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Rehti-Isännöinti Oy, Harri Vilonen, 040 500 6659

Pysäköintitilan kuvaus
Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Jokaiselle huoneistolle kuuluu pistokkeellinen pihapaikka.
Keittiön lattia
Laminaatti
Keittiön seinä
Maali
Makuuhuoneen lattia
Laminaatti