198 000 €56 m²

Hennerinkatu 17 A 1, Hyhky, Tampere2h, avok, kph/wc, s, terassi, ap

Velaton hinta
198 000 €
Hoitovastike
302,40 € / kk
Asuinpinta-ala
56 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 1
Rakennusvuosi
2012
Rakennuksen tyyppi
Luhtitalo
Kaupunginosa
Hyhky
Kaupunki
Tampere

Ihastuttava luhtitalon päätyasunto omalla sisäänkäynnillä, omalla saunalla ja omalla viehättävällä terassilla ja pihalla!

Tämän kodin olohuone on valoisa ja seinän akustiikkalevy luo tilaan tyylikästä tunnelmaa. Lattia on laadukasta parkettia ja keittiö olohuoneen yhteydessä tarjoaa hyvät puitteet ruuanlaitolle. Isoon makuuhuoneeseen mahtuu tarvittaessa vaikka työpiste tai isompikin lipasto. Kylpyhuoneessa on vesikiertoinen lattialämmitys ja ikkunallinen sauna tarjoaa miellyttävän palautumishetken. Säilytystiloja löytyy niin tilavan eteisen peililiukuovikaapistosta kuin erillisestä häkkivarastostakin.

As Oy Tampereen Emil on vuonna 2012 valmistunut kaukolämpö yhtiö. Vielä melko uudessa yhtiössä asuminen on helppoa ja huoletonta pitkälle tulevaisuuteen! Sijainti on erinomainen, sillä sekä kulkuyhteydet että arjen peruspalvelut ovat hyvät. Alueella löytyy rantoja ulkoiltavaksi.

Lämpimästi tervetuloa tutustumaan tähän upeaan kotiin!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
Hyhky
Kohdenumero
80485831
Kerros
1 / 1
Asuinpinta-ala
56 m²
Tontin pinta-ala
6 918 m²
Kokonaispinta-ala
56 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Yhtiön huoneistojen pinta-aloja ei ole tarkistusmitattu. Mitattaessa ne saattavat olla ilmoitettua suurempia tai pienempiä. Hinta ei ole pinta-ala perusteinen.

Eri mittaustavoista johtuen varasto saattaa sisältyä ilmoitettuun asuintilojen pinta-alaan.
Huoneiston kokoonpano
2h, avok, kph/wc, s, terassi, ap
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan. Vuokrattu. Vuokrasopimus päättyy huhtikuun loppuun mennessä. Vuokra 880 €/kk + vesi 15 €/hlö/kk ja autopaikka 10 €/kk. Vakuus 1760 €.
Keittiön varusteet
Lattia parkettia, seinät maalattu, välitilassa laatta. Jääkaappi-pakastin, induktioliesi, erillisuuni, liesituuletin, astianpesukone.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Kokonaan laatoitettu. Wc, suihku, peili-ja allaskaapit, bidee-suihku. Pesukoneliitäntä.
Tulevat remontit
Energiatodistuksen päivitys, voimassa 9.5.2026 2026 Viemärirunkolinjan painehuuhtelu, 5 v. välein 2026 Huoneistokohtaisten käyttövesisulkujen uusiminen (2 kpl/hsto) 2028 Julkisivujen maalaus Terassien väliaitojen maalaus
Tehdyt remontit
Pelastussuunnitelma 2013 Lämpökamerakuvaus 2013 Lintuverkot ja –piikit 2015 Energiatodistus 2016 Pihakunnostusta 2016-2019 Ilmanvaihdon puhdistus ja tasapainotus + suodattimet 2018 Viemärien huuhtelu ja kuvaus 2020 Lintuverkotus 2020 Lämpökamerakuvaus 2020 Pihakeinun uusiminen 2020 Huoltomaalauksia tarvittaessa, puuosien maalaus 2021 Tonttia ”ympäröivät” punaiset aidat 2021 Jätepisteen muutostyö 2021 Ilmanvaihdon puhdistus ja säätö, suodattimien vaihto 2021 Väestönsuojan 10-vuotistarkastus ja tiiveystarkastus 2023 Teknisen tilan huoltotarkastus (paisuntasäiliö 5-7v.) 2023 Sadeveden purkuputken korjaus D-talon kulmalta 2023 Lattiakaivojen korjaus 2023 Palovaroittimet vaihdettu 2023 Aitojen päälliosien maalaaminen 2023 Kylpyhuoneet A4 ja A6 sekä lattiakaivot 2024

Velaton hinta
198 000 €
Myyntihinta