129 000 €29,5 m²

Ruopionkatu 10 B, Muotiala, Tampere1h, avok, kph

Velaton hinta
129 000 €
Hoitovastike
126,85 € / kk
Asuinpinta-ala
29,5 m²
Huoneita
1
Kerros
2 / 2
Rakennusvuosi
2015
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Muotiala
Kaupunki
Tampere

Vuonna 2015 omalle tontille rakennetun luhtitalon toisessa kerroksessa sijaitseva asunto tarjoaa modernia mukavuutta ja helppoa asumista. Muotiala on arvostettu kaupunginosa, joka keskeisestä sijainnistaan huolimatta on tunnettu rauhallisuudestaan ja vehreydestään.

Kävelymatkan päästä löytyvät bussi- ja ratikkapysäkit sekä ostoskeskus monipuolisine palveluineen. Hyvät kevyen liikenteen väylät ja monipuoliset ulkoilureitit ovat helposti saavutettavissa. Lisäksi taloyhtiön pihalta on mahdollisuus ostaa sähkötolpallinen autopaikka erillisillä osakkeilla.

Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän viehättävään kotiin! Lisätietoja: Mikko Muurimäki 044 493 6928 tai mikko.muurimaki@suomenvalitysliike.fi.

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Ruopionkatu 10 B, 33800 Tampere
Kaupunginosa
Muotiala
Kohdenumero
80482255
Kerros
2 / 2
Asuinpinta-ala
29,5 m²
Tontin pinta-ala
5 799 m²
Kokonaispinta-ala
29,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
1h, avok, kph
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, uuni (45 cm), astianpesukone ja liesi
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, peilikaappi, pesuallas, allaskaappi ja bidee-suihku.
Säilytystilat
Kellarikomero
Tulevat remontit
Asunto-osakeyhtiön hallituksen kunnossapitotarveselvitys: Salaojakuvaus. Ulkoseinien elastisten saumojen uusiminen. Ilmanvaihtokanavien puhdistus ja järjestelmän säätäminen. Palovaroittimien huollot. Silikonisaumojen uusiminen. Sähköautojen latausinfra. Vakiopaineventtiilin uusiminen. Puuosien huoltomaalauksia tarvittaessa.
Tehdyt remontit
2024 Kuntoarvio ja 10-vuotis PTS. 2023 Pihan kunnostustöitä. 2022 Sekajäteastian jakaminen, toinen astia muoville. 2020 Piha-alueen kunnostaminen. 2019 Nurmikoiden ja istutusten kunnostusta. 2017 Takuukorjauksien tekeminen. 2016 Takuukorjauksien tekeminen.
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Palvelut
-Ostoskeskus n. 1 km
-Bussipysäkki n. 150 m
-Raitiovaunupysäkki n. 500 m
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Tampere
Tietoliikennepalvelut
DNA Welho Oy, DNA Welho talokuitu, Asukas tekee oman sopimuksen

Hinta

Velaton hinta
129 000 €
Myyntihinta
129 000 €
Neliöhinta
4 372,88 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
126,85 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
126,85 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 20 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Tampereen Aamutähti
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön lisätiedot: Vastuu osakkeenomistajien joko rakennusaikana tai sen jälkeen tilaamien/rakentamien huoneistokohtaisten parvekelasien ja tulisijojen sekä niihin liittyvien hormien korjaamisesta, kunnossapidosta, siitä aiheutuneista ylimääräisistä kustannuksista ja mahdollisista vahingoista kuuluu osakkeenomistajille. Taloyhtiön kiinnitykset: 3 200 000 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2015
Huoneistojen lukumäärä
28
Kerroksia
2
Energialuokka
Energialuokka: B2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 18.07.2035
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Huoneistokohtainen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
5 799 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
REIM Tampere Oy, Kari Martti, martti.kari@reim.fi, 0207438600
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla, hyvät pyöräilytiet ja raitiovaunupysäkki lähellä