Tarjouskauppakohde

159 000 €29 m²

Rantatie 43 A, Santalahti, Tampere2h+kt+psh/wc+p

Velaton hinta
159 000 €
Hoitovastike
118,90 € / kk
Asuinpinta-ala
29 m²
Huoneita
2
Kerros
4 / 7
Rakennusvuosi
2022
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Santalahti
Kaupunki
Tampere

Tämä kaksio sijaitsee Tampereen Santalahdessa, vain kivenheiton päässä kaupungin keskustasta. Vuonna 2022 valmistuneessa Asunto Oy Tampereen Pisparannan Erinassa sijaitseva asunto on moderni ja valoisa, ja sen itään avautuva lasitettu parveke tarjoaa mukavan lisätilan.

Asunnon 29 neliötä on suunniteltu tehokkaasti, ja laadukkaat materiaalit, kuten parkettilattia ja kauniit keittiökalusteet, luovat viihtyisän tunnelman. Keittiön varustukseen kuuluvat mm. induktioliesi ja erillinen uuni. Kylpyhuoneessa on lattialämmitys ja pesukoneliitäntä, mikä lisää arjen mukavuutta.

Taloyhtiö tarjoaa asukkailleen monipuoliset palvelut, kuten urheiluvälinevaraston ja pyörävaraston. Lisäksi yhtiössä on erinomaiset pysäköintimahdollisuudet, mukaan lukien sähköauton latauspaikkoja.

Santalahden alueella on hyvät liikenneyhteydet: lähellä sijaitseva raitiovaunupysäkki ja sujuvat pyörätiet tekevät liikkumisesta helppoa. Tämä asunto on loistava valinta sijoittajalle, joka etsii modernia ja hyvin hoidettua kohdetta kasvavalta alueelta. Tartu tilaisuuteen ja tee tästä asunnosta oma kotisi tai sijoituskohteesi!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää
Tarjouskauppakohde

Tarjouskaupassa tarjoukset tehdään lähtöhinnasta ylöspäin.

Lähtöhinta
159 000 €
Uusin kirjallinen tarjous
-

Perustiedot

Sijainti
Rantatie 43 A, 33250 Tampere
Kaupunginosa
Santalahti
Kohdenumero
80480195
Kerros
4 / 7
Asuinpinta-ala
29 m²
Kokonaispinta-ala
29 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h+kt+psh/wc+p
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan. Vuokrasopimuksen irtisanomisaika 6kk.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappi, liesituuletin, liesi ja erillisuuni. Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu. Parvekkeen suunta: Itä.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, peilikaappi, lattialämmitys, bidee-suihku ja allaskaappi.
Säilytystilat
Häkkivarasto
Tulevat remontit
2025-2027 vesikaton kuntokartoitus 2027 parvekelasien kuntokartoitus ja huolto 2030-2032 ilmanvaihtokanavien ja -koneiden nuohous ja säätö
Tehdyt remontit
2023-2024 takuukorjauksia 2024 valvontakameroiden asennus 2024 pelastustiemuutos ( estettu suora kulku ilman avainta autohallista asuinrakennukseen)

Velaton hinta
159 000 €
Myyntihinta
28 009,14 €
Neliöhinta
5 482,76 € / m²
Velkaosuus
130 990,86 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
118,90 € / kk
Pääomavastike
864,77 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
983,67 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 20 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Tampereen Pisparannan Erina
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 20 757 930,92 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2022
Huoneistojen lukumäärä
45
Liiketilojen pinta-ala
169 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
3
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2022
Kerroksia
7
Isännöinti
Pirkanmaan Ammatti-isännöinti Oy, Kimmo Mäkelä
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Raitiovaunupysäkki lähellä, hyvä kulkuyhteys, hyvät pyöräilytiet ja sujuvat yhteydet omalla autolla

Yhteiset tilat
Kaapeli-tv, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja ja pyörävarasto