123 000 €24,5 m²

Antti Possin kuja 2 A, Lielahti, Tampere1h+kt

Velaton hinta
123 000 €
Hoitovastike
83,65 € / kk
Asuinpinta-ala
24,5 m²
Huoneita
1
Kerros
1 / 8
Rakennusvuosi
2019
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Lielahti
Kaupunki
Tampere

Myynnissä omatonttinen ja lähes uudenveroinen yksiö Lielahden kattavien palveluiden äärellä!

Tämä laadukkain materiaalein varustettu asunto on Bonavan laadukasta tuotantoa. Keittiö on täysin koneistettu ja sieltä löytyy mm. integroitu astianpesukone, mikroaaltouuni, induktioliesi, erillisuuni ja tilava jääkaappi/pakastin. Tyylikkäästi laatoitetussa kylpyhuoneessa on paikka pyykinpesukoneelle. Säilytytilaa löytyy mukavasti eteisen peililiukuovien takaa ja omasta häkkivarastosta.

Asumismukavuutta lisää koko huoneiston kattava lattialämmitys ja kesähelteillä lattiaviilennys. Lähes lattiasta kattoon ulottuvat ikkunat lisäävät asunnon valoisuutta ja kokonaisuuden kruunaa poikkeuksellisen tilava lasitettu terassi.

Asunto Oy Tampereen Lielahden Aamu on vuonna 2019 valmistunut 70 asuntoa käsittävä hyvin hoidettu taloyhtiö. Yhtiö sijaitsee omalla tontilla ja lämpenee taloudellisella kaukolämmöllä. Asunnon hoitovastike on poikkeuksellisen edullinen, vain 83.65 euroa ja maksuvalmius on ollut hyvä. Hoitovastikepuolen kokonaisylijäämä on ollut viimeisimmän vahvistetun tilikauden (2024) päättyessä peräti 55.116,01 €, joka vastaa lähes 5 kuukauden hoitovastikekertymää

Yhtiön sisäpihalla sijaitsevat verstas ja korttelitupa tuovat asumiseen yhteisöllisyyttä. Korttelitupaa on mahdollista vuokrata vaikka juhliin. Taloyhtiöstä löytyy myös upea saunaosasto ja kauppareissuja varten ostoskärryt voi napata kätevästi jo omasta rappukäytävästä.

Asunnon sijainti on mitä parhain, sillä Lielahtikeskuksen ja Prisman kaikki palvelut löytyvät kirjaimellisesti kivenheiton päästä samoin kuin myös muut Lielahden kattavat ja kehittyvät palvelut.

Asunto myydään pitkäaikaiselle vuokralaiselle valmiiksi vuokrattuna, vuokra on ollut 545 €/kk + vesimaksu eikä sitä ole vuokrasuhteen aikana korotettu. Pyyntihinnalla ja tällä vuokrallakin vuokratuotto on varsin mukava 4,5 %. Tarjoamme myös Huolenpitopalvelua täysin avaimet käteen periaatteella. (www.asuntopehtoori.fi/huolenpitopalvelu/)

Soita tai laita yhteydenottopyyntö, niin kerron mielelläni lisää!

Perustiedot

Kaupunginosa
Lielahti
Kohdenumero
20511452
Kerros
1 / 8
Asuinpinta-ala
24,5 m²
Kokonaispinta-ala
24,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
1h+kt
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Huoneisto myydään vuokrattuna
Keittiön varusteet
Liesi: induktio, erillisuuni. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesikupu, mikroaaltouuni, astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku, peilikaappi.
Säilytystilat
kellarikomero
Tulevat remontit
Selvitys kunnossapito- ja muutostyötarpeesta: • Normaalit huoltotoimenpiteet vuosittain • Vuositakuukorjausten loppuunsaattaminen 2025 • Parvekelasitusten huolto- ja tarkastuskierros 2025 • Sisäpihan julkisivupaneloinnin huoltomaalaus 2025
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: Yhtiössä tehdyt huomattavat kunnossapito- ja muutostyöt: • Yhteisen saunan parvekkeen lasitus 2020 • Ulko-ovien lukituksen muuttaminen sähköiseksi ja ovikoneistojen lisäys 2020 • Tallentavan kameravalvontalaitteiston hankinta 2020 • Kylmän varaston lattian uudelleenpinnoitus 2022 • Aurinkokeräinjärjestelmän kannattavuuslaskelma ja urakkakilpailutus 2023 • Huoneistokierros, ovipumppujen säätö, apk-hanojen patterien vaihto, palovaroittimien paristojen vaihto ja huolto 2023 • Automaatiokeskuksen tarkastus ja tarvittavilta osin uusiminen 2023 • Aurinkokeräinjärjestelmän asennus 2024 • Saunan panelointi 2024

Velaton hinta
123 000 €
Myyntihinta
71 087,27 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
5 020,41 € / m²
Velkaosuus
51 912,73 €

Vastikkeet

Hoitovastike
83,65 € / kk
Pääomavastike
460,60 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
544,25 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Muut kustannukset
Muut maksut: Laajakaistavastike 2,80 €/kk/huoneisto

Rakennusvuosi
2019
Huoneistojen lukumäärä
70
Kerroksia
8
Energialuokka
C2013
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö
Isännöinti
Asuntopehtoori Isännöinti Oy/ Antti Hynynen isannointi@asuntopehtoori.fi

Yhteiset tilat
sauna, kellarikomero, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja, kaapeli-tv.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laminaatti. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: laminaatti. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Olohuoneessa: maalattu.