Myynnissä omatonttinen ja lähes uudenveroinen yksiö Lielahden kattavien palveluiden äärellä!
Tämä laadukkain materiaalein varustettu asunto on Bonavan laadukasta tuotantoa. Keittiö on täysin koneistettu ja sieltä löytyy mm. integroitu astianpesukone, mikroaaltouuni, induktioliesi, erillisuuni ja tilava jääkaappi/pakastin. Tyylikkäästi laatoitetussa kylpyhuoneessa on paikka pyykinpesukoneelle. Säilytytilaa löytyy mukavasti eteisen peililiukuovien takaa ja omasta häkkivarastosta.
Asumismukavuutta lisää koko huoneiston kattava lattialämmitys ja kesähelteillä lattiaviilennys. Lähes lattiasta kattoon ulottuvat ikkunat lisäävät asunnon valoisuutta ja kokonaisuuden kruunaa poikkeuksellisen tilava lasitettu terassi.
Asunto Oy Tampereen Lielahden Aamu on vuonna 2019 valmistunut 70 asuntoa käsittävä hyvin hoidettu taloyhtiö. Yhtiö sijaitsee omalla tontilla ja lämpenee taloudellisella kaukolämmöllä. Asunnon hoitovastike on poikkeuksellisen edullinen, vain 83.65 euroa ja maksuvalmius on ollut hyvä. Hoitovastikepuolen kokonaisylijäämä on ollut viimeisimmän vahvistetun tilikauden (2024) päättyessä peräti 55.116,01 €, joka vastaa lähes 5 kuukauden hoitovastikekertymää
Yhtiön sisäpihalla sijaitsevat verstas ja korttelitupa tuovat asumiseen yhteisöllisyyttä. Korttelitupaa on mahdollista vuokrata vaikka juhliin. Taloyhtiöstä löytyy myös upea saunaosasto ja kauppareissuja varten ostoskärryt voi napata kätevästi jo omasta rappukäytävästä.
Asunnon sijainti on mitä parhain, sillä Lielahtikeskuksen ja Prisman kaikki palvelut löytyvät kirjaimellisesti kivenheiton päästä samoin kuin myös muut Lielahden kattavat ja kehittyvät palvelut.
Asunto myydään pitkäaikaiselle vuokralaiselle valmiiksi vuokrattuna, vuokra on ollut 545 €/kk + vesimaksu eikä sitä ole vuokrasuhteen aikana korotettu. Pyyntihinnalla ja tällä vuokrallakin vuokratuotto on varsin mukava 4,5 %. Tarjoamme myös Huolenpitopalvelua täysin avaimet käteen periaatteella. (www.asuntopehtoori.fi/huolenpitopalvelu/)
Soita tai laita yhteydenottopyyntö, niin kerron mielelläni lisää!