365 700 €60 m²

Siivekkeenkatu 9 A 32, Härmälänranta, Tampere2H+KT+S

Velaton hinta
365 700 €
Asuinpinta-ala
60 m²
Huoneita
2
Kerros
5 / 7
Rakennusvuosi
2026
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Härmälänranta
Kaupunki
Tampere

Tilava saunallinen kaksio

Viidennen kerroksen tilava kaksio. Olohuone ja saarekkeellinen keittiö muodostavat viihtyisän yhtenäisen tilan. Tilava kylpyhuone ja sauna lisäävät asumismukavuutta. Eteisen yhteyteen on suunniteltu kätevä tila esimerkiksi työpisteelle. Parveke avautuu länteen viihtyisän Härmälänojan suuntaan.

Hyvää elämää kotikorttelissa

Omalle tontilleen rakennettavassa As. Oy Tampereen Härmälänrannan Arthurissa pihapiiriisi kuuluu Pyhäjärven upea luonto ja sen tarjoamat ulkoilumahdollisuudet. Aktiivista tekemistä riittää, palvelut löytyvät läheltä, ja Tampereen keskustaankin matka taittuu mukavasti rannassa kulkevaa kevyen liikenteen väylää pitkin. Tulevaisuudessa Härmälänrantaan pääsee myös ratikalla. Arthuriin tulee 46 kotia, joissa on huoneita yhdestä neljään. Suurin osa kodeista sijaitsee seitsemänkerroksisessa kerrostalossa ja muutama matalammassa kaupunkipientalosiivessä.

* Avaimet kesään – tee asuntokaupat nyt ja nauti kesästä uudessa kodissa *

Maksamme uuden Skanska-kodin ostajalle loppuvuoden 2026 hoito- ja pääomavastikkeet. Saat edun asuntokauppoihin, kun teet kaupat uudesta kodista 30.6.2026 mennessä. Kampanja on voimassa 29.4.–30.6.2026. Edun voi käyttää vain uuden asuntokaupan yhteydessä, eikä sitä voi yhdistää muihin mahdollisiin kampanjoihin. Osta uusi koti nyt ja muuta jo kesäksi.

Asunnot ovat nyt rakenteilla – tervetuloa valitsemaan omasi! Muuttamaan uuteen kotiisi pääset elokuussa 2026. Lue lisää: skanska.fi/arthur Kysy lisää asuntomyynnistämme: p. 040 721 7939.

Huomaathan, että visualisoinnit sekä mallisisustetun huoneiston kuvat eivät välttämättä ole tästä asunnosta. Kuvat ovat tästä kohteesta ja aina suuntaa antavia. Asunnon pohjakuvasta näet tämän huoneiston. Kysy lisää asuntomyyjältämme!

Perustiedot

Kaupunginosa
Härmälänranta
Kerros
5 / 7
Asuinpinta-ala
60 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+KT+S
Huoneita
2

Velaton hinta
365 700 €
Myyntihinta
146 280 €
Neliöhinta
6 095 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
234 € / kk
Pääomavastike
1 298,60 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 532,60 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Valmistumisaika
2026-08-10
Uudiskohde
Kyllä
Taloyhtiön nimi
As. Oy Tampereen Härmälänrannan Arthur
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2026
Kerroksia
7