94 800 €21,5 m²

Perkkoonkatu 1 A, Multisilta, Tampere1h+kt+lasitettu parveke

Velaton hinta
94 800 €
Hoitovastike
139,75 € / kk
Asuinpinta-ala
21,5 m²
Huoneita
1
Kerros
3 / 8
Rakennusvuosi
2019
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Multisilta
Kaupunki
Tampere

Valmiiksi vuokrattu näppärä yksiö! Toimiva tilaratkaisu ja lasitettu, huoneiston levyinen parveke. Suuret ikkunat tuovat valoa korkeisiin huonetiloihin.

Huippusijainti sujuvien liikenneyhteyksien äärellä. Liikkuminen on vaivatonta omalla autolla, polkupyörällä ja Tampereen kaupungin bussilla. Lähikauppa joustavin aukioloajoin pienen kävelymatkan päässä. Peltolammi on vehreä ja luonnonläheinen asuinalue noin kahdeksan kilometrin päässä Tampereen keskustasta.

Asunnon moderniin varustelutasoon kuuluu muun muassa astianpesukone, kahden levyn keraaminen liesitaso ja erillisuuni, sekä jääkaappi pakastinlokerolla. Asunnon lattiat tyylikästä tammilautaparkettia. Kaakeloidussa kylpyhuoneessa tilavaraus pesukoneelle ja kuivausrummulle, sekä lattialämmitys.

Sujuvuutta asumiseen ja arkeen lisäämässä Elisan talolaajakaista, jonka käyttökorvaus on erittäin kohtuullinen 3,95 euroa/kk.

Asunto on vuokrattu toistaiseksi voimassaolevalla sopimuksella. Irtisanomisaika AHVL 6kk.

Soita ja kysy lisää Paavo Viljanen 050 514 3592 paavo.viljanen@ovv.com tai Julie Lahdelma 0504344323 julie.lahdelma@ovv.com.

Perustiedot

Sijainti
Perkkoonkatu 1 A, 33850 Tampere
Kaupunginosa
Multisilta
Kohdenumero
21514757
Kerros
3 / 8
Asuinpinta-ala
21,5 m²
Tontin pinta-ala
4 747 m²
Kokonaispinta-ala
21,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
1h+kt+lasitettu parveke
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
myydään vuokrattuna
Keittiön varusteet
Liesi: keraaminen, erillisuuni. Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jääkaappi.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkuseinä, pesukoneliitäntä, wc-istuin, suihku.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 2019 Rakennuttajan takuukorjaukset 2020 vuositarkastuksen ennakkotarkastus 2021 rakennuttajan 1-vuotisvastuun takuukorjaukset

Velaton hinta
94 800 €
Myyntihinta
33 839,98 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
4 409,30 € / m²
Velkaosuus
60 960,02 €

Vastikkeet

Hoitovastike
139,75 € / kk
Pääomavastike
440,67 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
580,42 € / kk
Lisätietoa vastikkeista

Rahoitusvastike on yhtiön tämän hetkisen talousarvion mukainen, korkojen vaihtelu saattaa vaikuttaa rahoitusvastikkeen suuruuteen tulevaisuudessa.

Muut maksut

Vesimaksu
23 € / kk
Saunan kustannukset
17,00 e / kk
Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Muut kustannukset
Muut maksut: Vesimaksu: oma mittari Vesimaksuennakko 23,00 €/hlö/kk, tasaus kulutuksen mukaan. Tietoliikennevastike 3,95 €/kk. Saunamaksu 17,00 €/kk. Yhtiön osakeluettelo on huoneistotietojärjestelmässä, ostaja vastaa omistusoikeuden rekisteröintikustannuksista, osakekirjan mitätöinnistä aiheutuvista mahdollisista kustannuksista sekä mahdollisesta hakemusmaksun korotuksesta.

Rakennusvuosi
2019
Huoneistojen lukumäärä
72
Kerroksia
8
Energialuokka
B2018
Energiatodistus
Kyllä
Tontin koko
4 747 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Kotikatu Pirkanmaa
Isännöinti
Tampereen ammatti-isännöitsijät Oy Tero Jarmas puh 0207 346 107 tero.jarmas@tamis.fi asiakaspalvelu puh 0207 346 100 toimisto@tamis.fi
Kaavatilanne
Asemakaava
Lämmitys
Kaukolämpö
Tontin vuokra päättyy
12.03.2068
Tontin vuokra
36584 EUR/v.
Maanvuokraaja
FIM Tonttirahasto I KY
Tontin omistus
Vuokralla

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
sähköpistokkeita: 28.
Yhteiset tilat
sauna, urheiluvälinevarasto, Huoneistokohtaiset varastot. Taloyhtiössä muuta: Koneellinen tulo- ja poistoilmanvaihto LTO, Elisa laajakaista 10M. Kahdeksannessa kerroksessa sijaitseva saunaosasto ja ensimmäisessä kerroksessa sijaitseva väestönsuoja ovat yhteiskäytössä Asunto Oy Tampereen Basaltin kanssa hallinnanjakosopimuksen mukaisesti. Suorituskyvyttömyysvakuutus 21.12.2028 asti. Yhtiöllä oikeus lunastaa tontti ensimmäisen kerran 13.3.2028.