110 000 €50 m²

Vaunutie 5 A, Hirvenniemi, Sotkamo2h,k,s ja autokatos

Velaton hinta
110 000 €
Hoitovastike
200 € / kk
Asuinpinta-ala
50 m²
Huoneita
2
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2010
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Hirvenniemi
Kaupunki
Sotkamo

Tämä valoisa rivitalokoti sijaitsee kauniilla Hirvenniemen alueella Sotkamossa, jonka olohuoneesta avautuvat upeat näkymät Iso Sapsojärvelle. Vuonna 2010 valmistunut asunto tarjoaa modernia asumismukavuutta ja sopii erinomaisesti pienelle perheelle, yksinasuvalle, opiskelijalle tai Vuokatissa lomaa viettävälle.

Moderni tupakeittiö on varusteltu nykyaikaisin kodinkonein ja yhteydessä kivaan olohuoneeseen, jossa voit muuttaa kivasti huonekalujen järjestystä mielesi mukaan. Asunnossa on myös oma sauna jonka ikkunasta pääset kurkistamaan järvimaisemaa. Tilavassa kylpyhuoneessa on tilaa pyykkihuollolle.

Sijainti on erinomainen aktiiviselle asukkaalle, sillä Vuokatin urheilukeskus on vain kolmen kilometrin päässä ja Sotkamon keskustaan on lyhyt matka. Lähistöllä sijaitsevat kaupat ovat kävelymatkan päässä ja alueella on erinomaiset hiihto- ja ulkoilumahdollisuudet.

Asunto Oy Sotkamon Sapsonhelmi on hyvin hoidettu taloyhtiö, jossa jokaiselle huoneistolle kuuluu oma autokatospaikka. Täällä asut huolettomasti; huoltoliike hoitaa nurmikon leikkaamiset ja lumityöt. Ota yhteyttä, niin lähdetään tutustumaan uuteen kotiisi!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Vaunutie 5 A, 88600 Sotkamo
Kaupunginosa
Hirvenniemi
Kohdenumero
80501698
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
50 m²
Tontin pinta-ala
1 973 m²
Kokonaispinta-ala
50 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h,k,s ja autokatos
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin (1/2026 uusittu), liesi, liesituuletin, astianpesukone ja mikroaaltouuni. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Terassin kuvaus
Takapihan terassi etelän suuntaan.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi, pesuallas, allaskaappi, bidee-suihku ja pesukone.
Säilytystilat
Kylmä ulkovarasto ja seinäkaapit
Näkymät
Olohuoneesta näkymät Iso Sapsojärvelle.
Tehdyt remontit
2010 Piha-alueen asfaltointi 2020 IV-kanavien nuohous 2025 Energiatodistus
Palvelut
Kauppa noin 300 m
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
765-401-6-97
Postitoimipaikka
Sotkamo

Hinta

Velaton hinta
110 000 €
Myyntihinta
110 000 €
Neliöhinta
2 200 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
200 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
200 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Autopaikka maksu 12 €/kk, autopaikan sähkö kytketty huoneiston sähkömittariin. Vesimaksu ennakko 15 €/hlö/kk, kylmävesi 4,60 €/m3. Sähkön kulutus päiväsähkö 3983 kWh/v, yösähkö 3259 kWh/v. Ostajalle tulevat sähköisen kaupan käynnin kulut 100€ (DIAS).
Autopaikan kustannukset
12 € / kk

Rakennusvuosi
2010
Huoneistojen lukumäärä
4
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2010
Kerroksia
1
Energialuokka
Energialuokka: E2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 25.03.2036
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Tontin koko
1 973 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Kodin Isännöinti Oy, Sotkamo, Jyri Alanen, jyri.alanen@kodinisannointi.fi, 010 7395 420
Kaavatilanne
Asemakaava
Lämmitys
Sähkö
Lisätietoja lämmityksestä
Kohteessa on sähkölämmitys. Sähkölämmityksen tyyppi: sähköinen lattialämmitys. Kokonaissähkön kulutus: 7242 kWh / vuosi. Lisäksi lämmitysjärjestelmät: Lattialämmitys

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Jokaiselle huoneistolle kuuluu yksi autokatospaikka. Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Autokatospaikka nro 3, kolmas paikka katoksen länsipäädystä.