131 000 €54,5 m²

Peuranpalas 5, Keskusta, Sodankylä2h+k+s

Velaton hinta
131 000 €
Hoitovastike
250 € / kk
Asuinpinta-ala
54,5 m²
Huoneita
2
Rakennusvuosi
2013
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Sodankylä

Vuonna 2013 käyttöönotettu rivitalon päätyhuoneisto. Sodankylän keskustan palvelut ja koulukeskus kävelymatkan etäisyydellä. Moderni tekniikka huolehtii viihtyisyydestäsi ja säästää energiaa. Kaukolämpötalo ja huoneistossa on miellyttävä vesikiertoinen lattialämmitys. Huoneisto on vuokrattu.

Myynti ja esittelyt: Jouni Hirvioja 040 877 1380 jouni.hirvioja@lapinarvokiinteistot.fi

Perustiedot

Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
38652725
Asuinpinta-ala
54,5 m²
Kokonaispinta-ala
54,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen, Isännöitsijäntodistuksen mukainen. Pinta-ala on yhtiöjärjestyksen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen.
Huoneiston kokoonpano
2h+k+s
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Kohde on vuokrattu.
Keittiön varusteet
Varusteet: jääkaappipakastin, astianpesukone. Työtaso: kivitaso. Liesi: keraaminen liesi, liesikupu, liesituuletin suodattimella
Terassin kuvaus
Asunnossa on terassi. Lasitettu terassi
Kylpyhuoneen varusteet
Varusteet: suihku, peilikaappi, allaskaappi, kiinteät valaisimet, pesukoneliitäntä, WC, lattialämmitys, pesukone, kuivausrumpu, pyyhekuivain
Säilytystilat
Ulkovarasto
Näkymät
Takapihan lasitetun terassin suunta lounaaseen.
Tulevat remontit
Hallituksen ehdottamat korjaukset ja muutokset: 2026 Teknisen tilan sisätilojen kunnostus 2027 B- ja C-talojen tuuletusviemäreiden jatkaminen vesikaton yläpuolelle 2028 Liesituulettimien poistoputkien vaihtaminen teräsputkeen 2029 Ilmanvaihdon puhdistus ja säätö 2030 Vesimittareiden uusiminen
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Varusteet: sähkökiuas, lattialämmitys, LED-valaistus. Lattiamateriaali: laattalattia
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Koulukeskus noin 1km.
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Sodankylä

Hinta

Velaton hinta
131 000 €
Myyntihinta
131 000 €
Neliöhinta
2 403,67 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
250 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
250 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan, ennakkomaksu. 15 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
As Oy Sodankylän Peuranpalas 5
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2013
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2013
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen tulo, Koneellinen poisto. Huoneistokohtainen ilmanvaihto.
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö. Jokkerin Hiihtomesta Oy
Isännöinti
Immo Rautiainen Kodin Isännöinti Oy, Rovaniemi 010 739 5433
Kaavoitustiedot
Asemakaava. Sodankylän kunta
Liikenneyhteydet
Linja-autoasema noin 1km.
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Kaukolämpö. Lämmönjakotapa: Vesikiertoinen lattialämmitys. Lattialämmitys: Kaikissa huoneissa vesikiertoinen lattialämmitys.

Pysäköintitilan kuvaus
Ulkoautopaikka sähköpistokkeella. Asunnon kaupan yhteydessä mahdollisuus ostaa autopaikka 1 200,- euroa.