145 000 €59 m²

Keskustakuja 1 A, Söderkulla, Sipoo2h, k, kph, parveke

Velaton hinta
145 000 €
Hoitovastike
231,06 € / kk
Asuinpinta-ala
59 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
1986
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Söderkulla
Kaupunki
Sipoo

Valoisa koti Söderkullan sydämessä – nauti auringosta ja vaivattomasta arjesta!

Etsitkö muuttovalmista ja käytännöllistä kotia, jossa neliöt on käytetty viisaasti? Tämä Söderkullan parhailla paikoilla sijaitseva kaksio tulvii valoa. Toisen kerroksen rauhallisuus ja etelään suuntautuva parveke tekevät tästä asunnosta todellisen helmen.

Miksi rakastut tähän kotiin? Auringonpaistetta ja tilaa: Eteläparveke on kuin ylimääräinen huone keväästä syksyyn. Huoleton taloyhtiö: Hyvin hoidetussa yhtiössä suuret remontit, kuten putkiremontti, vesikatto ja valokuitu, ovat jo takana. Voit keskittyä vain asumiseen. Arki sujuu ilman autoa: Ruokakaupat, kuntosali ja palvelut ovat kirjaimellisesti nurkan takana. Myös koulut ja päiväkodit löytyvät läheltä. Sujuvat yhteydet: Bussipysäkki on lähellä, joten liikkuminen Helsinkiin tai Porvooseen on vaivatonta.

Tämä koti sopii erinomaisesti niin ensiasunnon ostajalle, pienelle perheelle kuin sijoittajallekin.

Älä anna tämän tilaisuuden mennä ohi – ota yhteyttä ja varaa oma esittelyaikasi jo tänään!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Keskustakuja 1 A, 01150 Sipoo
Kaupunginosa
Söderkulla
Kohdenumero
80508572
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
59 m²
Tontin pinta-ala
1 104 m²
Kokonaispinta-ala
59 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen ja yhtiöjärjestyksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h, k, kph, parveke
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, liesi, astianpesukone ja liesituuletin. Liesi: Valurautaliesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Ulostyönnetty parveke ja lasitettu. Parvekkeen suunta: Etelä.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, pesuallas, allaskaappi, peilikaappi ja bidee-suihku.
Säilytystilat
Kellarikomero
Näkymät
Etelään
Tehdyt remontit
2024 Palovaroittimet huoneistoihin 2020 Valokuitukaapelointi 2019 LVIS Linja saneeraus. Julkisivunsaumaus. D24 ilmavuototiivistykset. 2017 Vesikaton maalaus 2014 Vesikaton saneeraus 2010 Lämmönjakohuoneen korjaus 2004 Puuosien maalaus
Palvelut
Palvelut: Kävelyetäisyydellä, kaupat, parturi/kampaajat, kuntosali, kirjasto, terveyskeskus, hammaslääkäri, elektroniikkaliike, ravintolat
Paikallistiedot: Nikkilä noin 12 km. Itäkeskus, Tikkurila ja Kerava noin 21 km. Porvoo noin 23 km. Lentoasema noin 26 km. Helsingin keskusta noin 30 km.
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
753-419-4-1203
Postitoimipaikka
Sipoo

Hinta

Velaton hinta
145 000 €
Myyntihinta
84 161,76 €
Neliöhinta
2 457,63 € / m²
Velkaosuus
60 838,24 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
231,06 € / kk
Pääomavastike
546,13 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
806,60 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
15 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Muu vastike: 29,41 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Sipoon Itäpiha - Bostads Ab Sibbo Östergård
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 2 884 092 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1986
Huoneistojen lukumäärä
24
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1986
Kerroksia
3
Energialuokka
Energialuokka: C2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 20.06.2029
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Huoneistokohtainen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
1 104 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
OP_Isännöinti Itä-uusimaa Oy, Ilpo Rajapuro, ilpo.rajapuro@op-isannointikeskus.fi, 0102563171
Kaavoitustiedot
Sipoo p. 0923531
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, hyvät pyöräilytiet ja sujuvat yhteydet omalla autolla