365 000 €87 m²

Kvartsitie 6 A 3, Söderkulla, Sipoo4h+kt+s

Velaton hinta
365 000 €
Asuinpinta-ala
87 m²
Huoneita
4
Kerroksia
1
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Söderkulla
Kaupunki
Sipoo

Varaa unelmiesi koti jo nyt – valmistuu arviolta syksyllä 2027!

Etsitkö kotia, jossa yhdistyvät sujuva arki, erinomainen sijainti ja moderni asuminen? Tässä uudiskohteessa saat kaiken tämän – ja enemmän.

Asunto sijaitsee rauhallisella mutta keskeisellä alueella, jossa arki toimii vaivattomasti. Läheltä löytyvät kaupat, koulut ja vapaa-ajan mahdollisuudet, ja hyvät kulkuyhteydet tekevät liikkumisesta helppoa Helsinkiin ja Porvooseen.

Selkeä ja tilava pohjaratkaisu luo puitteet viihtyisään asumiseen. Laadukkaat kiinteät kaapistot ja integroidut kodinkoneet tuovat arkeen tyylikkyyttä ja käytännöllisyyttä. Energiatehokas lattialämmityksellä oleva maalämpö lisää asumismukavuutta ja pitää käyttökustannukset kurissa.

Kyseessä on RS-kohde, joten voit varata ja ostaa asunnon turvallisesti jo rakennusvaiheessa ja päästä vaikuttamaan tulevaan kotiisi.

Toimi nyt ja varmista oma paikkasi tässä halutussa uudiskohteessa!

Ota rohkeasti yhteyttä Ulrica Holmgren ulrica@silfvenius.fi tai 050 68 972 niin kerron enemmän.

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
Söderkulla
Kohdenumero
80499493
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
87 m²
Kokonaispinta-ala
90 m²
Huoneiston kokoonpano
4h+kt+s
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan. RS-kohde rakentaminen suunnitellaan aloitettavan syksyllä 2026 ja valmistuvan syksyllä 2027.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, erillisuuni, liesi, astianpesukone ja mikroaaltouuni. Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, peilikaappi, pesuallas ja lattialämmitys. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin, pesuallas ja allaskaappi.
Säilytystilat
Lisätietoja säilytystiloista: Asuntojen yhteydessä puolilämmin varasto.
Palvelut
Söderkullan palvelut n. 1,5 km mm. elintarvikekaupat, apteekki, hammashoitola, neuvola, terveyskeskus, kampaamot, ravintolat, kukkakauppa, R-kioski

Velaton hinta
365 000 €
Myyntihinta
146 000 €
Neliöhinta
4 195,40 € / m²
Velkaosuus
219 000 €
Kohde on yhtiölainoitettu
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Vastikkeet

Hoitovastike
304,50 € / kk
Pääomavastike
1 193,64 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 498,14 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Autopaikan velatonhinta 3000€.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Kyllä
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kerroksia
1
Kaavoitustiedot
Sipoon kunta 09-23531
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla, hyvät pyöräilytiet ja hyvä kulkuyhteys