88 000 €22 m²

Gneissikaari 16 A, Söderkulla, Sipoo1h, kt

Velaton hinta
88 000 €
Hoitovastike
118,58 € / kk
Asuinpinta-ala
22 m²
Huoneita
1
Kerros
3 / 5
Rakennusvuosi
2023
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Söderkulla
Kaupunki
Sipoo

Valoisa kompakti yksiö!

Sipoon Söderkullassa sijaitseva valoisa yksiö tarjoaa kompaktia asumista modernissa ympäristössä. Vuonna 2023 valmistunut Asunto Oy Sipoon Välke on rauhallinen ja hyvin varusteltu taloyhtiö, jossa on hissi. Tämä kolmannen kerroksen asunto on täydellinen valinta sinulle, joka arvostat tehokasta tilankäyttöä ja helppoa arkea.

Asunnon keittiö on varustettu nykyaikaisilla laitteilla, kuten induktioliedellä ja astianpesukoneella ja kylpyhuoneessa on mukavuutta lisäävä lattialämmitys. Itään suuntautuva parveke tuo luonnonvaloa ja tarjoaa mukavan paikan aamukahvin nauttimiseen.

Liikenneyhteydet ovat hyvät, sillä bussit kulkevat säännöllisesti Helsingin keskustaan ja Itäkeskukseen. Porvoonväylää pitkin pääset autolla Helsinkiin alle puolessa tunnissa. Alueella on myös erinomaiset ulkoilumahdollisuudet, kuten Sipoonkorven kansallispuisto ja Taasjärven uimaranta.

Asunto on vuokrattu. Vuokra 490€/kk. Vapautuminen sopimuksen mukaan.

Ota yhteyttä : Elena Lednitskaia puh. 040 7062597 tai elena@crape.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Gneissikaari 16 A, 01150 Sipoo
Kaupunginosa
Söderkulla
Kohdenumero
80497622
Kerros
3 / 5
Asuinpinta-ala
22 m²
Kokonaispinta-ala
22 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
1h, kt
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, liesi, liesituuletin ja astianpesukone. Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen suunta: Itä
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi ja allaskaappi.
Palvelut
Lyhyen kävelymatkan päästä kotoasi Söderkullan keskustasta löydät päivittäistavarakaupat, ravintoloita ja kahviloita sekä apteekin ja muita palveluita, kuten kirjaston, terveysaseman ja neuvolan. Sipoonlahden kouluun ja lähimpään päiväkotiin on kotoasi vain muutama sata metriä, ja alueella on lisäksi useita leikkipaikkoja.
Lisätiedot
Muut kaupan kannalta merkittävät tiedot: Söderkullan urheilukenttä, skeittipuisto ja frisbeegolfrata sekä Ingman Areena salibandyn pelaajille ovat kaikki noin 600 metriä päässä. Viereisellä Taasjärvellä on uimaranta ja eikä kaukana ole Sipoonjoki harrastusmahdollisuuksineen ja Sipoonkorven kansallispuiston perinnemaisemat ja korvet sieni- ja marjamaastoineen. Lähiseudulla on myös Nevas Golfin yhteensä 27-reikäinen kenttä.
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
753-419-0004-1834
Postitoimipaikka
Sipoo
Tietoliikennepalvelut
Telia, 10M/10M

Hinta

Velaton hinta
88 000 €
Myyntihinta
14 433,86 €
Neliöhinta
4 000 € / m²
Velkaosuus
73 566,14 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
118,58 € / kk
Pääomavastike
231,60 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
350,18 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 25 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Sipoon Välke
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 5 832 279,59 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2023
Huoneistojen lukumäärä
47
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2023
Kerroksia
5
Energialuokka
Energialuokka: B2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 24.01.2032
Isännöinti
Oiva Isännöinti Helsinki Oy, Henri Piippola, 0107556508
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, hyvät pyöräilytiet, hyvä kulkuyhteys ja kaupunkiliikenneyhteys Porvoonväylää (Valtatie 7) kuljet autollasi Helsingin keskustaan alle 30 minuutissa. Pienen matkan päässä Loisteesta on bussipysäkki, josta pääset 10 minuutin välein Itäkeskukseen reilussa puolessa tunnissa. Muutaman sadan metrin päässä Miilin terminaalista bussit kulkevat säännöllisesti mm. Pasilaan ja Helsingin keskustaan.
Vesistön kuvaus
Kohde ei sijaitse saaressa
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö
Tontin vuokra päättyy