Tarjouskauppakohde

95 000 €73 m²

Puistikkotie 5, Kirkonkylä, Sipoo3h, k, kph, vh, lasitettu parveke

Velaton hinta
95 000 €
Hoitovastike
344,56 € / kk
Asuinpinta-ala
73 m²
Huoneita
3
Kerros
4 / 4
Rakennusvuosi
1977
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kirkonkylä
Kaupunki
Sipoo

Tervetuloa kotiin, jossa arki rullaa mutkattomasti ja asuminen tuntuu kevyeltä. Puistikkotie 5 B tarjoaa kolme huonetta ja poikkeuksellisen järkevän pohjaratkaisun, jossa jokainen neliö on tehokkaassa käytössä. Tilat asettuvat luontevasti toisiinsa, mikä tekee kodista sekä viihtyisän että käytännöllisen – olitpa sitten perheellinen, pariskunta tai tilaa arvostava yksinasuja.

Asunto sijaitsee talon ylimmässä kerroksessa, mikä takaa oman rauhan ja runsaasti luonnonvaloa. Ylhäällä asumisessa on oma tunnelmansa: näkymät avautuvat esteettömämmin ja koti tuntuu suojaisalta omalta pesältä arjen kiireiden yläpuolella.

Alue on rauhallinen ja miellyttävä – juuri sellainen, jossa viihdytään pitkään. Lähistö tarjoaa mukavat puitteet ulkoiluun ja sujuvaan arkeen, mutta kotiin palatessa vastassa on aina levollinen tunnelma.

Tervetuloa paikanpäälle tutustumaan!

Tarjouskauppakohde

Tarjouskaupassa tarjoukset tehdään lähtöhinnasta ylöspäin.

Lähtöhinta
95 000 €
Uusin kirjallinen tarjous
-

Perustiedot

Sijainti
Puistikkotie 5, 04130 Sipoo
Kaupunginosa
Kirkonkylä
Kohdenumero
1410285
Kerros
4 / 4
Asuinpinta-ala
73 m²
Tontin pinta-ala
5 479 m²
Kokonaispinta-ala
73 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h, k, kph, vh, lasitettu parveke
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Muu ehto. Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Jääkaappi/pakastin, liesi, astianpesukone, astianpesukoneliitäntä, liesituuletin hormiin. Lattia: Laatta. Seinät: Maalattu
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Ulostyönnetty parveke, Lasitettu parveke. Parvekkeen ilmansuunta: Lounas
Kylpyhuoneen varusteet
Peilikaappi, käsienpesuallas, suihkuseinä, vesikiertoinen pyyhekuivain, pesukoneliitäntä. Lattia: Kaakeli. Seinät: Laatta
Näkymät
Puistomaiset, pihalle. Ikkunasuunnat: koillinen, lounas
Tulevat remontit
2026 Ikkunoiden ja parvekeovien uusinta
Tehdyt remontit
1997 Julkisivukorjaus 2007 Vesikaton uusiminen 2015 Lämmöntalteenottojärjestelmän rakentaminen 2017 Jäteaseman uusinta 2022 Käyttövesiremontin suunnittelu 2024 Käyttövesi- ja kylpyhuoneremontti 2025 IV-kanavien nouhous ja tasapainotus
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Koulut: Kungsvägens skola n. 0,7 km; Päiväkodit: Metsätien Päiväkoti n. 0,25 km; Ruokakaupat: S-Market Nikkilä n. 1 km
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Sipoo

Hinta

Velaton hinta
95 000 €
Neliöhinta
1 301,37 € / m²
Velkaosuus
35 675,63 €
Lainalaskuri

Vastikkeet

Hoitovastike
344,56 € / kk
Pääomavastike
223,91 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
568,47 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Vesimaksu: 23,00 € vesimaksuennakko hlö/kk Valinnaiset kustannukset: Autopaikkavuokra kylmä 5,00 € kpl, Autopaikkavuokra 10,00 € kpl, Autokatosvuokra 30,00 € kpl, Saunamaksu / kk 10,00 €.

Rakennusvuosi
1977
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1977
Kerroksia
4
Energialuokka
D2018
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto ja lämmöntalteenotto
Tontin koko
5 479 m²
Isännöinti
Reim Isännöinti Porvoo Martin Lydman puh. 0207441762
Kaavoitustiedot
https://www.sipoo.fi/kaavoitus-ja-kehittaminen/. Lisätietoa kaavoituksesta antaa Sipoon kunta puh.09-23531.
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki n. 0,35 km