99 500 €100 m²

Harvalaisentie 36, Kuuslahti, Siilinjärvi4h, k, s, tkh

Velaton hinta
99 500 €
Asuinpinta-ala
100 m²
Huoneita
4
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1981
Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Kaupunginosa
Kuuslahti
Kaupunki
Siilinjärvi

Tervetuloa tutustumaan tähän viehättävään ja kodikkaaseen tiiliverhoiltuun omakotitaloon Kuuslahden lapsiystävällisellä alueella!

Kodissa yhdistyvät toimivuus, tilavuus ja kohtuulliset asumiskustannukset – täydellinen valinta lapsiperheelle jo sijaintinsa puolesta.

Taloa on remontoitu vuosien varrella paljon mm. käyttövesiputket, salaojat ja vesikatto uusittu. Kiinteistö on liitetty vesiosuuskunnan liittymiin. Kuntotarkastettu.

Päiväkoti ja koulu sijaitsee kävelymatkan päässä. Suuret ja valoisat huoneet tarjoavat runsaasti mahdollisuuksia sisustukseen ja perheen yhteisiin hetkiin. Lisäksi taloa ympäröi mukavan kokoinen, vehreä piha, jossa on tilaa niin lasten leikeille kuin puutarhanhoidollekin.

Tämä kokonaisuus tarjoaa toimivan kodin sekä mukavan elinympäristön. Ota yhteyttä ja sovi oma esittelyaikasi!

Perustiedot

Kaupunginosa
Kuuslahti
Kohdenumero
1410941
Kerroksien lukumäärä
1
Asuinpinta-ala
100 m²
Tontin pinta-ala
2 300 m²
Kokonaispinta-ala
174,5 m²
Huoneiston kokoonpano
4h, k, s, tkh
Huoneita
4
Kunto
Tyydyttävä
Kunnon lisätiedot
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Sop.mukaan esim 2kk kaupoista
Keittiön varusteet
Jääkaappi/pakastin, astianpesukone, keraaminen liesi, liesituuletin hormiin, kaapistot
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone, suihku, allaskaappi, lattialämmitys, kiinteät valaisimet, sauna (sähkökiuas), erillinen wc: peilikaappi, allaskaappi, kaapistot. Pukuhuoneessa pesukoneliitäntä.
Säilytystilat
Kaapistot, ulkovarasto/puuliiteri
Tehdyt remontit
1990 liitytty vesiosuuskuntaan käyttöveden osalta, 2004 uuni rakennettu ja sisätilat pintaremontoitu, 2005 salaojitus uusittu ja pihamaat muotoiltu, 2006 LVI-laitteen saneerauskorjaus ja sadevesikourut uusittu ja samalla sadevesiputkistot, 2012 pesuhuone ja sauna peruskorjattu, 2012 käyttövesiputkistot uusittu, 2015 liitytty jätevesien osalta vesiosuuskuntaan, 2021 keittiön kaapistojen ovet uusittu, 2022 vesikattoremontti, 2023 takan arinat uusittu, 2024 Upovar-järjestelmän modernisointi, 2025 kellarin yläpuoleinen lattia uusittu.
Rannan kuvaus
Ei rantaa (1 km päässä)
Palvelut
Ala-aste (etäisyys n. 0.7 km), Yläaste (etäisyys n. 9 km), Päiväkoti (etäisyys n. 0.7 km), Siilinjärvi (etäisyys n. 9 km), Siilinjärvi (etäisyys n. 9 km)

Hinta

Velaton hinta
99 500 €
Myyntihinta
99 500 €
Neliöhinta
995 € / m²
Lainalaskuri

Muut maksut

Lämmityskustannukset
Puun käyttö v. 2024 2,5 kuutiota, 140 €
Keskimääräinen sähkönkulutus
V. 2024 9104 kWh, useamman vuoden keskiarvo 9200 kWh
Kiinteistövero
292,63
Tiemaksut
123 €

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Rakennusvuosi
1981
Rakennusvuoden lisätiedot
1981, käyttöönottovuosi: 1980
Kerroksia
1
Rakennusmateriaali
Tiili
Kattomateriaali
Pelti
Kattotyyppi
Aumakatto
Energialuokka
D2018
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen, LTO
Kiinteistön antennijärjestelmä
Yleisantenni
Tontin koko
2 300 m²
Kaavatilanne
ei_kaavaa
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki (etäisyys n. 0.36 km)
Rannan kuvaus
Ei rantaa (1 km päässä)

Ominaisuudet
Sälekaihtimet, verhotangot, lämminvesivaraaja, takka (varaava), jätesäiliö, komposti, matontamppausteline, istutukset

Tekniset tiedot

Puhtaanapito
Jätekukon hinnaston/käytön mukaan
Vesi ja jätevesi
82 m3, kahden henkilön kulutus
Viemäröinti
Vesiosuuskunnan
Käyttövesi
Pöljän vesiosuuskunta
Lainalaskuri