62 000 €52 m²

Kotakivenkatu 28 A, Katajalaakso, Seinäjoki2h+k+ph+s+terassi

Velaton hinta
62 000 €
Hoitovastike
171,60 € / kk
Asuinpinta-ala
52 m²
Huoneita
2
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1987
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Katajalaakso
Kaupunki
Seinäjoki

Tarjolle saunallinen rivitalokaksio Katajalaakson asuinalueelta. Tämä 52 m2. asunto on pääosin peruskuntoinen, mutta pohjaltaan varsin toimiva. Mukavana lisänä on terassi rauhalliseen suuntaan. Kaappitilaa on optimaalisesti neliöihin suhteutettuna.

Asunto Oy Saunalammenpuisto on v. 1987 valmistunut yhdeksän asunnon taloyhtiö. Tontti on taloyhtiön oma. Sijainti on mukavan rauhallinen. Lähistöltä löytyy kuitenkin kattavasti palveluita ja keskustaan ajelee näppärästi muutamassa minuutissa. Asunnolle kuuluu autokatospaikka sekä huoneistokohtainen varastotila. Lämmitystä tukemassa ilmalämpöpumppu.

Kohde on vuokrattu toistaiseksi voimassa olevalla sopimuksella hintaan 560 € / kk. pitkäaikaiselle vuokralaiselle.

Soita ja sovi oma esittelyaikasi 010- 254 7110 tai opkoti.seinajoki@op.fi

Meillä kauppa käy ja asunnot vaihtavat omistajaa. OP Koti on jo 12. kerran Suomen luotetuin kiinteistönvälitysliike. OP Koti Etelä-Pohjanmaa, luotettavaa asuntokauppaa jo 60 vuotta, vuodesta 1966.

Perustiedot

Sijainti
Kotakivenkatu 28 A, 60320 Seinäjoki
Kaupunginosa
Katajalaakso
Kohdenumero
618428
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
52 m²
Tontin pinta-ala
2 672,5 m²
Kokonaispinta-ala
52 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+k+ph+s+terassi
Huoneita
2
Lisätietoa vapautumisesta
Vuokr.
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin, sähköliesi, liesituuletin, kaapistot, kiinteät valaisimet.
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, suihku, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Vaatehuone
Tulevat remontit
Suunnitellut: Huolto- ja korjaustarpeet 2026 - 2030 : 2026 Lämminvesivaraajien uusimiset tarpeen mukaan. Pensaiden karsintaa ja muita ulkotöitä 2027 Ulkopinnoitteiden Huoltomaalauksia ja muita huoltotoimenpiteitä 2028 Salaoja-, sadevesi- ja pääviemärin huuhtelu ja kuvaus 2029 Ilmastointi- ja rasvakanavien puhdistukset 2030 Autokatoksen huoltomaalauksia ja pellitysten tarkastamista
Tehdyt remontit
2025 A-talon katon pesu ja huoltomaalaus. Asunnon A 5 lämminvesivaraaja vaihdettu. 2024: Asuntojen B7 ja B8 lämminvesivaraajat vaihdettu B-talon katto pesty, huollettu ja maalattu 2021 Puiden ja pensaiden karsintaa 2018 Autokatoksen julkisivupellitys uusittu 2017 Varaston katon maalaus ja kunnostus 2016 Kivijalan maalaus/korjaus asfaltoinnin yhteydessä 2016 Kattomateriaalin kiinnityksen tarkastamiset 2016 Pihasaneeraus ja asfaltointi
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Kohde on
Osakehuoneisto
Ensiesittelyssä
Ei
Postitoimipaikka
SEINÄJOKI

Hinta

Velaton hinta
62 000 €
Myyntihinta
62 000 €
Neliöhinta
1 192,31 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
171,60 € / kk
Pääomavastike
/ kk
Yhtiövastike yhteensä
171,60 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Käyttövesi: 5,20 €/m³

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Saunalammenpuisto
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1987
Huoneistojen lukumäärä
9
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1987
Kerroksia
1
Hissi
Ei
Taloyhtiössä on sauna
Ei
Rakennusmateriaali
Puu / tiili
Kattomateriaali
Profiloitu pelti
Kattotyyppi
Harja
Tontin koko
2 672,5 m²
Isännöinti
Pasi Koivula
Kaavatilanne
Asemakaava.
Lämmitys
Sähkö
Lämmönjakelu
Sähköpatterilämmitys
Lisätietoja lämmityksestä
Sähkö
Kunnan numero
743
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Yhteiset tilat
Mahdollisuus autopaikkaan
Pintamateriaalit
Keittiö: Parketti / maali. Olohuone: Parketti / maali. Makuuhuone 1: Muovimatto / tapetti. Sauna: Laatta / paneeli. Kylpyhuone: Laatta / laatta.