79 000 €29,9 m²

Koliinintie 22 B, Nurmo, Seinäjoki1h+k+kph+s

Velaton hinta
79 000 €
Hoitovastike
119,60 € / kk
Asuinpinta-ala
29,9 m²
Huoneita
1
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2015
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Nurmo
Kaupunki
Seinäjoki

Valmiiksi vuokrattu 29,9 m² suuruinen saunallinen 1h+k vuonna 2015 valmistuneesta Asunto Oy Seinäjoen Koliininpuistosta.

Huoneistossa on pitkäaikainen vuokralainen ja vuokrasopimus on toistaiseksi voimassaoleva. Asukas on muuttanut huoneistoon kesällä 2019. Vuokran määrä on 510 €/kk ja vuokralainen vastaa kulutetusta sähköstä ja vedestä kulutuksen mukaan. Asunnon pintamateriaalit ovat hyväkuntoiset ja huoneiston edustalla on oma varasto, takapihalla on piha-alue ja katettu terassi.

Asunnon hoitovastike on 119,60€/kk. Taloyhtiö on kaukolämmössä ja hoitovastike sisältää lämmityskulut. Taloyhtiön piha-alueet on asfaltoitu 2017, terassit on öljytty 2020 ja piha-alueita siistitty 2021. Salaojien huuhtelu on suoritettu vuonna 2024. Nykyisellä vuokralaisella on käytössä taloyhtiöltä vuokrattu autopistokepaikka.

Mikäli kiinnostuit niin ota yhteyttä. Kerron mielelläni lisää ja sovitaan kohteeseen samalla esittelyaika.

Juuso Lehto Ylempi kiinteistönvälittäjä YKV, LKV Auktorisoitu kiinteistöarvioitsija AKA/KHK Julkinen kaupanvahvistaja 0407146695 juuso.lehto@lakeuslkv.fi

Perustiedot

Sijainti
Koliinintie 22 B, 60550 Seinäjoki
Kaupunginosa
Nurmo
Kohdenumero
20301359
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
29,9 m²
Tontin pinta-ala
5 249 m²
Kokonaispinta-ala
29,9 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
1h+k+kph+s
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
myydään vuokrattuna
Keittiön varusteet
Liesi: sähköliesi. Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, astianpesukone.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku.
Säilytystilat
Kuvaus: Huoneiston ulko-oven vieressä oma varasto.
Tulevat remontit
Suunnitellut: Kuvaus kunnossapitotarpeesta 2026-2030: 2026 Terassin öljyäminen 2026 Pihan kaatokorjaus 2026 Sokkelin halkeamien korjaus 2026 Ulkoseinän tuuletusrakojen korjaus 2026 Palovaroittimien uusiminen
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 2026: Ilmanvaihtokanavat puhdistettu ja säädetty 2025: Energiatodistus 2025: 10-vuotistarkastus 2024: Salaojien kuvaus 2022: Autopaikkojen maalaus 2021: Puiden kaato, nurmikon uusiminen ja ojan siistiminen kadun puoleiselta sivulta 2020: Terassien öljyäminen 2017: Asfaltointi

Velaton hinta
79 000 €
Myyntihinta
62 737,68 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
2 642,14 € / m²
Velkaosuus
16 262,32 €
Lisätietoa velkaosuudesta
Taloyhtiölaina on Danske Bankista. Korko on 0,75% + 12 kk euribor. Korontarkistuspäivä on 30.5. Lyhennyspäivä on joka kuun 15. Lainan korko on tällä hetkellä 2,84%.

Vastikkeet

Hoitovastike
119,60 € / kk
Pääomavastike
309 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
428,60 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Pysäköintimaksu
5.00 e / kk
Muut kustannukset
Muut maksut: Vesimaksu mittarin mukaan Tietoliikenneyhteysmaksu 14,95 €/kk. Vesiennakko 25,00 €, tasataan kulutuksen mukaan. Vesimaksun perusteet: Kylmä vesi 5,30 € / m3, lämmin vesi 14,50 € / m3.

Rakennusvuosi
2015
Huoneistojen lukumäärä
18
Kerroksia
1
Rakennusmateriaali
puu
Kattomateriaali
Peltikate
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
B2018
Energiatodistus
Kyllä
Tontin koko
5 249 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö
Isännöinti
Kiinteistötahkola jarkko.marttila@kiinteistotahkola.fi

Yhteiset tilat
kaapeli-tv, Huoneistokohtaiset varastot. Taloyhtiössä muuta: Väestösuoja, yhteisantennijärjestelmä, tietoliikenneyhteys, mahdollisuus autopaikkaan.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laminaatti. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: parketti. Saunassa: laatta. Seinät: Pesutiloissa: kaakeli. Olohuoneessa: maalattu. Saunassa: puu.