129 000 €85,5 m²

Kuusistonkatu 4, Pohja, Seinäjoki

Velaton hinta
129 000 €
Hoitovastike
299,25 € / kk
Asuinpinta-ala
85,5 m²
Huoneita
4
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1988
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Pohja
Kaupunki
Seinäjoki

4 h + k + wc + kph + vh + et

Tässä kodissa on kolme makuuhuonetta ja kokonaisuus on mukavan avara sekä käytännöllinen. Asunto on siistissä kunnossa ja materiaalit ajattomat.

Pohjaratkaisu on fiksu: ruokailutila yhdistää luontevasti keittiön ja olohuoneen. Kylpyhuone on reilun kokoinen ja sen yhteydessä on toimiva kodinhoitotila. Keittiön kodinkoneita on uusittu kattavasti vuonna 2025. Asunnossa lisäksi reilun kokoinen katettu terassi. Asunnolla on käyttöoikeus autokatospaikkaan.

Sijainti ei tästä paljon parane. Rauhallinen, mutta silti lähellä palveluita. Keskusta on alle 2 km päässä, Päivölän alueen palvelut, kuten Citymarket, noin kilometrin etäisyydellä ja Ideaparkiin ajat reilussa viidessä minuutissa. Myös päiväkoti ja koulu löytyvät aivan läheltä.

Katto on uusittu vuonna 2020 eikä suurempia remontteja ole tiedossa.

Tervetuloa esittelyyn tai varaa oma esittelyaikasi!

Katso kohteen tarkemmat tiedot www.habita.com -sivustolta.

Perustiedot

Kaupunginosa
Pohja
Kohdenumero
972848
Kerroksia
1
Kerroksen lisätiedot
Alin kerros
Asuinpinta-ala
85,5 m²
Tontin pinta-ala
2 308 m²
Kokonaispinta-ala
85,5 m²
Pinta-alan lähde
Yhtiöjärjestyksenmukainen pinta-ala
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
AHVL:n mukaan.
Keittiön varusteet
Sähköliesi, Jääkaappi, Pakastin, Kaapisto, Liesituuletin, Astianpesukone, Erillisuuni
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Pesukoneliitäntä, Mukavuuslattialämmitys, Tilaa pesukoneelle, Käsisuihku, Kaapisto, Allas, Suihkuseinä, WC-istuin, Peili
Säilytystilat
Kaapisto, Vaatehuone, Ulkovarasto
Näkymät
Takapiha, Etupiha, Oma piha, Naapurusto
Kattoremontti
2020
Tehdyt remontit
2025 Muu - Palovaroittimien asennus., 2025 Korjaussuunnitelma - Kunnossapitotarveselvitys vuosille 2025-2029., 2025 Ilmanvaihto - IV-puhdistus ja säätö, 2022 Sähköt - Huoneistojen sähkökeskusten tarkastus, 2022 Lämmitys - Lämmönvaihtimen uusiminen, 2020 Katto - Vesikatto uusittu (peltikatto), 2020 Ilmanvaihto - Huippuimureiden uusiminen., 2017 Salaojat - Sadevesijärjestelmä kunnostus ja huuhtelu, 2017 Yleiset tilat - Rakennettu jätekatos

Velaton hinta
129 000 €
Myyntihinta
120 974,54 €
Neliöhinta
1 508,77 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
299,25 € / kk
Pääomavastike
136,80 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk

Rakennusvuosi
1988
Huoneistojen lukumäärä
6
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1988
Kerroksia
1
Energialuokka
D, 2018
Energiatodistus
Kyllä
Kunnallistekniikka
Vesi, Viemäri, Sähkö, Kaukolämpö
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poistoilma
Tontin koko
2 308 m²
Kiinteistönhoito
Ulkoalueiden hoito ja pihatyöt asukasvoimin
Isännöinti
c/o Seinänaapurit Oy/Jussi Märijärvi
Kaavoitustiedot
Lisätietoja, Seinäjoen kaupunki 06-4162111
Kaavatilanne
Asemakaava
Maasto
Tasainen
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö, Vesikiertoinen keskuslämmitys