198 000 €62,5 m²

Konduktöörinkatu 2, Kapernaumi, Seinäjoki3h,k,s

Velaton hinta
198 000 €
Hoitovastike
228,13 € / kk
Asuinpinta-ala
62,5 m²
Huoneita
3
Kerros
6 / 7
Rakennusvuosi
2015
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kapernaumi
Kaupunki
Seinäjoki

Hienokuntoinen ja raikkaansävyinen kuudennen kerroksen huoneisto loistavalla sijainnilla keskustan tuntumassa.

Olohuoneen ja keittiön välissä oleva matala seinä tuo tilaan sekä käytännöllisyyttä kalustamiseen että avaruuden tuntua. Keittiöstä on käynti suurelle, lasitetulle etelään suuntautuvalle parvekkeelle, jossa voit nauttia auringosta pitkälle iltaan. Huoneiston ikkunoista avautuvat esteettömät näkymät.

Makuuhuoneissa on hyvät säilytystilat, ja lisäksi huoneistoon kuuluu erittäin tilava oma, lämmmin varasto.

Huoneiston yhteydessä myydään autohallipaikka erillisinä osakkeina hintaan 17 000 €. Hallipaikalle kuljet kätevästi hissillä suoraan kotiovelta.

Kiinnostuitko? Soittele tai mailaile ja käydään katsomassa tätä hienoa huoneistoa!

Perustiedot

Kaupunginosa
Kapernaumi
Kohdenumero
21890565
Kerros
6 / 7
Asuinpinta-ala
62,5 m²
Tontin pinta-ala
4 350 m²
Kokonaispinta-ala
62,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h,k,s
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti vapaa.
Keittiön varusteet
keittiön kaapistot valkoinen, sileä ovi metallivetimellä. keraaminen liesi, liesituuletin, astianpesukone, korkeat jääkaappi ja pakastin
keittiön ja olohuoneen välissä matala seinäke
Kylpyhuoneen varusteet
pesuhuone kokonaan kaakeloitu, allaskaapisto ja peilikaappi, kääntyvä suihkuseinä, pesukoneliitäntä, pyykkikaappi
Säilytystilat
Kellari tai kellarikomero
Tulevat remontit
2025 - 2029 9.8 - Normaalit huolto- ja kunnossapitotyöt: Puuosien huoltomaalaus 2025 - 2029 1.2.3.1 - Väestönsuojat: Väestönsuojan tiiveyskoe 2025 - 2029 1.1.1.6 - Kuivatusosat: Salaojien huuhtelu/kuvaus 2025 - 2029 1.2.4.3 - Ulko-ovet: Lankavetimien asennus parvekkeen oviin 2025 - 2029 1.2.5.1 - Parvekkeet: Parvekelasituksien huolto
Tehdyt remontit
C-talon pystyviemäreiden vaihto 2019 A- ja B-talon pystyviemäreiden vaihto 2020 Parvekelasituksien huolto ja säätö 2021 Oranssien parvekeseinälevyjen korjaukset osassa huoneistoissa 2022 Sähköautojen latausinfran rakentaminen 2023-2024 Rapputaulujen uusiminen 2023 Verkkovirtaan kytkettyjen palovaroittimien vaihto B- ja C-talo 2024 Verkkovirtaan kytkettyjen palovaroittimien vaihto A-talo 2025 IV-Kanavien nuohous ja ilmamäärien säätö 2025 Pääurakoitsijan 10-vuotisvastuun reklamoitujen puutteiden korjaukset 2025

Velaton hinta
198 000 €
Myyntihinta
71 949 €
Neliöhinta
3 168 € / m²
Velkaosuus
126 051 €

Vastikkeet

Hoitovastike
228,13 € / kk
Pääomavastike
421,26 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Tietoliikenneyhteysmaksu: 0,90 € / kk. Yhteinen laajakaista: DNA taloyhtiösopimus 25M. Asukkaan tulee rekisteröidä yhteys omiin nimiinsä. Vesimaksut: ky:5,10€/m3 lä:11€/m3 Autohallipaikan hoitovastike 21,90€/kk. Rahoitusvastike 18€/kk (lainaosuus 691,04 per 31.3.2026)

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Seinäjoen Konduktöörinkatu 2
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2015
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2015
Kerroksia
7
Hissi
Kyllä
Kattomateriaali
pelti
Kattotyyppi
harjakatto
Energialuokka
C2013
Tontin koko
4 350 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö. Seinäjoen Talonmiespalvelu Oy
Isännöinti
Oiva-Isännöinti Seinäjoki Oy Krista Toivola krista.toivola@oi.fi 010 755 6219 Seinäjoen toimipiste PL30, 60101 Seinäjoki p. 010 504 4400 isannointi.seinajoki@fincap.fi