174 000 €46,5 m²

Torikatu 3 B, Keskusta, Seinäjoki2h+kt+s

Velaton hinta
174 000 €
Hoitovastike
153,45 € / kk
Asuinpinta-ala
46,5 m²
Huoneita
2
Kerros
4 / 8
Rakennusvuosi
2022
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Seinäjoki

Upea saunallinen kerrostalohuoneisto nyt myynnissä Seinäjoen keskustan sydämessä rautatieaseman ja Lakeuden puiston välittömässä läheisyydessä. Tyylikäs ja tasokkain materiaalein varusteltu huoneisto Seinäjoen Vienosta. Huoneisto myydään vuokrattuna ja vuokrasopimus on toistaiseksi voimassaoleva. Huoneiston vuokra on 750 euroa/kk ja autohallipaikan vuokra on 80 euroa/kk. Huoneistokaupan yhteydessä myydään autohallipaikka AH1. Autohallipaikan velaton hinta on 20 000 €.

Huoneiston keittiö on laadukas ja varustettu integroiduin kodinkonein, induktioliesitalolla, kalusteuunilla sekä kiinteällä mikroaaltouunilla. Vieno tarjoaa huolettoman ja tasokkaan asumismuodon parhaalla paikalla Seinäjoen keskustassa. Naapurikiinteistöltä löydät mm. laadukkaan kahvilan ja lounaspaikan sekä uuden elokuvateatterin. Rautatieasemalle lyhyt kävelymatka. Taloyhtiöllä on oma tontti. Ota yhteyttä niin kerron mielelläni lisää ja sovitaan samalla kohteeseen oma yksityinen esittelyaikasi. Juuso Lehto Ylempi kiinteistönvälittäjä YKV, LKV Auktorisoitu kiinteistöarvioitsija AKA/KHK Julkinen kaupanvahvistaja 0407146695 juuso.lehto@lakeuslkv.fi Lakeus LKV tekee asuntounelmistasi Seinäjoella totta! Harkitsetko asuntosi myyntiä? Haluatko ilmaisen hinta-arvion kodistasi? Varaa maksuton arviokäynti: https://www.lakeuslkv.fi

Perustiedot

Sijainti
Torikatu 3 B, 60100 Seinäjoki
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
20865290
Kerros
4 / 8
Asuinpinta-ala
46,5 m²
Tontin pinta-ala
2 632 m²
Kokonaispinta-ala
46,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h+kt+s
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
huoneisto myydään vuokrattuna
Keittiön varusteet
Liesi: induktio, erillisuuni. Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, mikroaaltouuni, astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku, peilikaappi, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Kuvaus: Huoneiston käytössä häkkivarasto.
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
sähkökiuas
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Keskustan S-market 400 m
Posti 400 m
Kirjasto 500 m Koulut: Lyseon yläaste 550 m
Marttilan ala-aste 600 m
Seinäjoen lukio 1,1 km Päiväkoti: Päiväkoti Trio viereisessä Patruunakorttelissa

Velaton hinta
174 000 €
Myyntihinta
40 429,59 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
3 741,94 € / m²
Velkaosuus
133 570,41 €

Vastikkeet

Hoitovastike
153,45 € / kk
Pääomavastike
744,52 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
897,97 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Muut kustannukset
Muut maksut: Vesimaksuennakko 17 euroa/hlö/kk Kylmä vesi 5 euroa/m3 Lämmin vesi 11 euroa/m3

Rakennusvuosi
2022
Huoneistojen lukumäärä
82
Liiketilojen pinta-ala
314,5 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
6
Kerroksia
8
Hissi
Kyllä
Rakennusmateriaali
betoni
Kattotyyppi
Tasakatto/pulpettikatto
Energialuokka
C2013
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
2 632 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Kiinteistöhuolto Hautanen Oy
Isännöinti
Oiva Isännöinti Kauppatori 1-3 60100 Seinäjoki
Kaavoitustiedot
Seinäjoen kaupunki 06 416 2111

Pysäköintitilan kuvaus
autotalleja: 8. autohallipaikkoja: 63.
Yhteiset tilat
kaapeli-tv, Huoneistokohtaiset varastot.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: parketti. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: parketti. Makuuhuoneessa: parketti. Saunassa: laatta. Seinät: Pesutiloissa: kaakeli. Olohuoneessa: maalattu. Makuuhuoneessa: maalattu. Saunassa: puu.