164 000 €66 m²

Vuorimestari 6 A, Kärki, Seinäjoki3h+k+ph+s+parveke

Velaton hinta
164 000 €
Hoitovastike
217,80 € / kk
Asuinpinta-ala
66 m²
Huoneita
3
Kerros
2 / 2
Rakennusvuosi
2020
Rakennuksen tyyppi
Luhtitalo
Kaupunginosa
Kärki
Kaupunki
Seinäjoki

Myyntiin tilava, 66 m² saunallinen kolmio alati kasvavalta ja suositulta Kärjen asuinalueelta.

Tämän valoisan kodin pohjaratkaisu on käytännöllinen ja toimiva monenlaiseen tarpeeseen. Toinen makuuhuoneista on poikkeuksellisen tilava ja etelään suunnattu parveke tarjoaa myös mukavasti lisätilaa.

Sijainti on erinomainen. Kärjen koulu, päiväkodit ja lähikauppakin ovat aivan vieressä. Keskustaan ajelee näppärästi muutamassa minuutissa ja lisäksi joukkoliikenteen vuorot kulkevat sujuvasti. Vuonna 2020 valmistunut Asunto Oy Seinäjoen Vuorimestari 6 on 19 huoneiston hyvin hoidettu taloyhtiö, jossa asuminen on vaivatonta ja kodikasta sekä asumiskulut ovat erittäin maltilliset. Lämmitysmuotona on kaukolämpö miellyttävällä vesikiertoisella lattialämmityksellä. Tontti on taloyhtiön oma.

Hintaan sisältyy autokatospaikka, jonka yhteydessä on lisäksi oma varastotila mm. kausivarusteiden säilytykseen.

Tule katsomaan ja ihastumaan tähän tyylikkääsen luhtitaloasuntoon. Tämä koti vapautuu uusille asukkaille sopimuksen mukaan.

Lisätiedot ja esittelyt: Jukka-Pekka Pelto-Arvo / P. 050 400 9584 / jukka-pekka.pelto-arvo@op.fi

Meillä kauppa käy ja asunnot vaihtavat omistajaa. OP Koti on jo 12. kerran Suomen luotetuin kiinteistönvälitysliike. OP Koti Etelä-Pohjanmaa, luotettavaa asuntokauppaa jo 60 vuotta, vuodesta 1966.

Perustiedot

Sijainti
Vuorimestari 6 A, 60200 Seinäjoki
Kaupunginosa
Kärki
Kohdenumero
613233
Kerros
2 / 2
Kerroksen lisätiedot
Ylin kerros
Asuinpinta-ala
66 m²
Tontin pinta-ala
3 420 m²
Kokonaispinta-ala
66 m²
Huoneiston kokoonpano
3h+k+ph+s+parveke
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin, induktioliesi, liesituuletin, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, suihku, suihkuseinä, peilit, peilikaappi, kaapit, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
Tulevat remontit
Suunnitellut: Hallituksen selvitys kunnossapitotarpeista: - Paloturva - 01.01.2024 voimaan tullut pelastuslain muutos, jonka myötä asuntojen palovaroittimien hankinta ja kunnossapitovastuu siirtyy taloyhtiölle, siirtymäaika 31.12.2025 saakka. - Sähköautojen lataus - Sähköauton latausjärjestelmän kapasiteetin selvitys - Julkisivut - Tarvittavia julkisivun korjausmaalauksia - Kiinteistön peruskuntoarvio - Rakennuksen 10-vuotistarkastus ja PTS (suositeltu)
Tehdyt remontit
2022: Asennettu pulupiikit taloyhtiön katolle 2021: Pihan asfaltointi 2021

Velaton hinta
164 000 €
Myyntihinta
164 000 €
Neliöhinta
2 484,85 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
217,80 € / kk
Pääomavastike
/ kk
Yhtiövastike yhteensä
217,80 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Mittarin mukaan
Muut kustannukset
Yhtiön perimä TV-maksu 1,90 €/kk. Vesimaksun perusteet: kylmä vesi 5,10 €/m³, lämmin vesi 12,50 €/m³ Laajakaista, (100M) 5,90 € / kk.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
As Oy Seinäjoen Vuorimestari 6
Rakennuksen tyyppi
Luhtitalo
Rakennusvuosi
2020
Huoneistojen lukumäärä
19
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2020
Kerroksia
2
Tontin koko
3 420 m²
Kunnan numero
743
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Yhteiset tilat
Väestösuoja, tietoliikenneyhteys, mahdollisuus autopaikkaan
Pintamateriaalit
Keittiö: Vinyyli / maali. Olohuone: Vinyyli / maali. Makuuhuone 1: Vinyyli / maali. Makuuhuone 2: Vinyyli / maali. Sauna: Laatta / paneeli. Kylpyhuone: Laatta / laatta. Eteinen: Laatta / maali.