163 000 €50,3 m²

Ratavartijankatu 1 A, Kapernaumi, Seinäjoki2h + k + s

Velaton hinta
163 000 €
Hoitovastike
201,20 € / kk
Asuinpinta-ala
50,3 m²
Huoneita
2
Kerros
4 / 4
Rakennusvuosi
2013
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kapernaumi
Kaupunki
Seinäjoki

Siistikuntoinen ylimmän kerroksen kulmahuoneisto hyvällä sijainnilla Ratavartijankadulla, Ruukintien läheisyydessä.

Tässä kodissa on toimiva ja avara pohjaratkaisu, jossa olohuone ja keittiö muodostavat yhtenäisen viihtyisän oleskelutilan. Kulmahuoneiston ansiosta ikkunoita on kahteen suuntaan, mikä tuo asuntoon runsaasti luonnonvaloa. Makuuhuoneesta on käynti reilun kokoiselle lasitetulle parvekkeelle, joka tarjoaa viihtyisän lisätilan aikaisesta keväästä pitkälle syksyyn. Makuuhuoneen yhteydessä on erittäin hyvän kokoinen vaatesäilytystila, joka helpottaa arjen säilytysratkaisuja. Pesuhuone on siisti ja sen yhteydessä on oma sauna. Huoneistolle kuuluu reilun kokoinen varasto, joka sijaitsee yhtiön yhteisissä tiloissa. Asunnon yhteydessä myydään autokatospaikka omilla osakkeilla.

Tämä koti on erinomainen vaihtoehto niin omaan käyttöön kuin sijoitukseen.

Sauli Kemppainen LKV, KED, Kaupanvahvistaja 0400 518 804 Omakodit Seinäjoki

Perustiedot

Kaupunginosa
Kapernaumi
Kohdenumero
20308183
Kerros
4 / 4
Asuinpinta-ala
50,3 m²
Tontin pinta-ala
1 133 m²
Kokonaispinta-ala
50,3 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h + k + s
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Liesi: keraaminen, erillisuuni. Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: astianpesukone. Keittiön hana uusittu noin 2v sitten
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu, ulostyönnetty.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Pesuhuoneen suihkusekoittaja uusittu 2025.
Pesuhuoneen silikonisaumat uusittu 02/2026. Varustus: pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku, peilikaappi, kiinteät valaisimet, kylpyhuonekaapisto.
Säilytystilat
ulkovarasto
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: Iv-kanavien puhdistus ja tasapainoitus 2020 Ajoluiskan lämmitykseen asennettu ohjausjärjestelmä 2020 Yläpohjan villat uusittu. ja räystäiden alle verkoitus 2022 Katto pesty ja kattohuopakiinnitys 2024 Sähköiset palovaroittimet uusittu 2024 Autohallirakennus maalattu 2025 Silikonit tarkastettu pesuhuoneissa ja tarvittaessa uusittu 2025 Lounean valokuitu 2025

Velaton hinta
163 000 €
Myyntihinta
163 000 €
Neliöhinta
3 240,56 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
201,20 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
201,20 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Muut kustannukset
Muut maksut: Vesimaksuennakko 15,00€ / hlö / kk Kylmä vesi 5,31€ / m3 Lämmin vesi 11,70€ / m3 Autokatosvastike 14,00€ / kk Varainsiirtovero 1,5% velattomasta kauppahinnasta.

Rakennusvuosi
2013
Huoneistojen lukumäärä
16
Kerroksia
4
Energialuokka
B2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
1 133 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Seinäjoen Talonmiespalvelu 0400 362 290
Isännöinti
Savelan Tilikeskus Oy Taina Savela 064240900
Kaavoitustiedot
Seinäjoen kaupunki / kaavoitus p. 06 416 2111

Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: parketti. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: parketti. Makuuhuoneessa: parketti. Saunassa: laatta. Seinät: Keittiössä: kaakeli. Pesutiloissa: kaakeli. Olohuoneessa: kivi, maalattu. Makuuhuoneessa: maalattu, tapetti. Saunassa: puu.