69 000 €53 m²

Kaartotie 63 C 18, Keskusta, Seinäjoki2h+k+parveke

Velaton hinta
69 000 €
Hoitovastike
249,10 € / kk
Asuinpinta-ala
53 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 2
Rakennusvuosi
1970
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Seinäjoki

Valoisa ja tilava läpitalon kaksio Seinäjoen Kaartotiellä.

Ylimmässä toisen kerroksen huoneistossa on erillinen keittiö, tilava olohuone, eteinen ja makuuhuone kaapistoilla sekä länsiparveke ilta-aurinkoon. Kylpyhuoneessa on tilaa pesukoneelle ja kuivausrummulle.

Taloyhtiössä on tehty merkittäviä perusparannuksia mm. käyttövesiputket on uusittu, ikkunat ja ulko-ovet on vaihdettu sekä viemärit on sukitettu. Kaukolämpöyhtiö, jossa lämmityskustannus sisältyy yhtiövastikkeeseen. Lounean laajakaista 500M ja taloyhtiön sauna käytettävissä. Yhtiön omistama tontti.

Huoneiston sijainti on erinomainen. Rauhallinen asuinalue lyhyen kävelymatkan päässä ydinkeskustasta. Jokirannan puistoalueet ja lenkkeilyreitit vain noin 100 metrin etäisyydellä. Kaikki Seinäjoen keskustan ympäristön palvelut, kaupat, apteekki, lounaspaikat, uimahalli, koulut, teatterit, kirjasto ja rautatieasema ovat kävelyetäisyydellä.

Lisätietoa ja yksityisnäytöt sovittavissa: Matti Leskinen yrittäjä, ekonomi, LKV julkinen kaupanvahvistaja Puh. 040 8494 373 matti.leskinen@asuntoekonomi.fi

Ostotarjouksen voit jättää vaivattomasti verkkopalvelumme kautta: https://asuntoekonomi.fi/asunnon-ostotarjous/

Avaa ovesi ja päästä asiakas tutustumaan kotiisi. -Hoidamme kaiken muun. -Säästä tuhansia euroja välityspalkkiossa! Tutustu tarkemmin: www.asuntoekonomi.fi

Perustiedot

Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
20178478
Kerros
2 / 2
Asuinpinta-ala
53 m²
Tontin pinta-ala
2 874 m²
Kokonaispinta-ala
53 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h+k+parveke
Huoneita
2
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Liesi: sähköliesi. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Suunta: länsi
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: bidee-suihku. Varustus: pesukoneliitäntä, wc-istuin, suihku, peilikaappi.
Säilytystilat
kellarikomero
Tulevat remontit
Hallituksen esittämät suositellut korjaus- ja kunnossapitotoimenpiteet vuosille 2025-2029: 2025 -Asuntojen märkätilat: Omaehtoiset kylpyhuoneremontit alkuperäisiin kylpyhuoneisiin. -Julkisivujen tutkimus/tarkastus: Riskirakenteen kartoitus (seinä) 2026 -Salaojat ja -kaivot, kunnossapitokorjaus / salaojien uusiminen 2028 -Yläpohjarakenteet ja vesikatto varusteineen: Kunnossapitokorjaus, Syöksytorvien uusiminen. -Julkisivut, Kunnossapitokorjaus Julkisivun maalaus.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: - talon ulkomaalaus 1995 - autotallin katto uusittu, seinät maalattu, ovet paneloitu ja valaistusta uusittu 2009 - ilmanvaihto puhdistettu ja säädetty, poistoventtiilit uusittu 2005 - asuinrakennukset vesikatto uusittu 2007 - antennijärjestelmä päivitetty hd- malliseksi 2014 - käyttövesiputkistoremontti 2015 - Ikkunoiden ja rappujen ulko-ovien uusiminen 2018 - Ilmanvaihdon puhdistus ja tasapainotus 2018 - Lukitussaneeraus Abloy Sento -lukitukseen 2018 - Salaojien puhdistus ja kuvaus 2020 - rappukäytävien maalaus 2021 - pysäköintipaikkojen lisääminen 2024 - putkiston sukitus 2024

Velaton hinta
69 000 €
Myyntihinta
57 219,64 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
1 301,89 € / m²
Velkaosuus
11 780,36 €

Vastikkeet

Hoitovastike
249,10 € / kk
Pääomavastike
155,67 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
404,77 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Muut kustannukset
Muut maksut: Vesiennakko 20 €/kk/hlö. Veden tasausmaksu kulutuksen mukaan, kylmä vesi 5,50 €/m3 ja lämmin vesi 11,50 €/m3. Pesutupamaksu 5,00 €/kerta, saunamaksu 7,00 €/kerta.

Rakennusvuosi
1970
Huoneistojen lukumäärä
18
Kerroksia
2
Energialuokka
D2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
2 874 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö
Isännöinti
Ledger Proma Oy Taloasema Seinäjoki Kampusranta 9C 60320 Seinäjoki Puhelin 045 200 41 60

Pysäköintitilan kuvaus
autotalleja: 7.
Yhteiset tilat
sauna, talopesula, kellarikomero, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja, kaapeli-tv.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laatta. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: muovi. Makuuhuoneessa: muovi. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Olohuoneessa: maalattu. Makuuhuoneessa: maalattu.