189 000 €65,5 m²

Nyykoolinkatu 21, Itikka, Seinäjoki

Velaton hinta
189 000 €
Hoitovastike
262 € / kk
Asuinpinta-ala
65,5 m²
Huoneita
3
Kerros
1 / 6
Rakennusvuosi
2014
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Itikka
Kaupunki
Seinäjoki

3h, kt, s, lasitt.parveke, ak.

- Upea kerrostalokoti huippuhyvällä pohjaratkaisulla sekä perusasuntoa paremmalla varustelutasolla-

Tässä kodissa on panostettu yksityiskohtiin ja täten saatu näyttävä ja harkittu kokonaisuus. Asunto on edelleenkin pinnoiltaan moitteeton. Puusepäntyönä teetetty huoneiden välinen puinen ristikkolasiseinä tuo tilantuntua ja näyttävyyttä oleskelutiloihin. Ikkunat peitettävissä verholla. Lattia ovat kauttaaltaan Boen Animoso tammilankkuparkettia, keittiökalusteet Topikeittiö Säde uraovella sekä integroidut kodinkoneet AEG. Myös kaikki hanat ja altaat ovat laadukkaat.

Saunan lämmösta voi nauttia kahdellakin eri tapaa, sillä saunassa on Helo infrapunapaneelit normaalin sähkökiukaan lisäksi. Huoneistossa on runsaasti kaappi- ja säilytystilaa. Eteisessä on täyskorkea peililiukuovikaapisto koko matkalta, vaatehuone sekä molemmissa makuuhuoneissa kaapistot.

Iso n.18m² suuruinen lasitettu parveke avattavin lasituksin sekä aurinkoverhoin. Näkymä kaupungin suuntaan eli etelään. Kaapelitv sekä kaapelilaajakaista (Elisa).

Asuinalue on kulttuurihistoriallista Itikanmäen aluetta. Kaikki palvelut kävelymatkan etäisyydellä ja kaupungin puolelle pääsee kätevästi talon vierestä kulkevaa kevyenliikenteen siltaa pitkin. Autokatospaikka myydään erillisillä osakkeilla velattomaan hintaan 8.000€. Autokatospaikan sijainti on käytännössä heti asunnon vieressä, joten kulkumatka autolta asuntoon on vaivaton. Lisäksi ensimmäisen kerroksen asuntoon kuljet vain yhdet maltilliset portaat, mutta hissikin toki löytyy.

Asunto on heti vapaa, joten muuttamaan pääset hyvinkin nopealla aikataululla. Tilaa kohteen myyntiesite sekä esittelyaika välittäjältä. Huoneistoon ei kohdistu yhtiölainaosuutta.

Katso kohteen tarkemmat tiedot www.habita.com -sivustolta.

Perustiedot

Kaupunginosa
Itikka
Kohdenumero
972476
Kerros
1 / 6
Asuinpinta-ala
65,5 m²
Tontin pinta-ala
1 035 m²
Kokonaispinta-ala
83,5 m²
Pinta-alan lähde
Yhtiöjärjestyksenmukainen pinta-ala
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti vapaa.
Keittiön varusteet
Keraaminen liesi, Jääkaappipakastin, Kaapisto, Liesituuletin, Astianpesukone, Erillisuuni, Mikroaaltouuni
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Pesukone, Pesukoneliitäntä, Mukavuuslattialämmitys, Kuivausrumpu, Tilaa pesukoneelle, Käsisuihku, Kaapisto, Allas, Suihkuseinä, WC-istuin, Peilikaappi
Säilytystilat
Kaapisto, Vaatehuone, Kellarikomero
Näkymät
Takapiha, Kaupunkimaisema
Tehdyt remontit
2026 Korjaussuunnitelma, 2025 Ilmanvaihto - Tuloilmakanavan kattoläpiviennin tiivistyskorjaus suositeltavaa. -10 vuotis tarkastus., 2025 Parvekkeet - Ikkunat, parvekeovet tai parvekkeet: Parvekelasitusten tarkastus ja voiteluhuolto., 2023 Sähköt - Sähköverkkoon kytkettyjen palovaroittimien vaihto (vaihdettava viimeistään 2023) - huolto vaihtaa keskitetysti., 2023 Piha - Nurmikkoalueen muutos, maanpeittokasvein. Istutusaltaan ylläpito., 2022 Ilmanvaihto - Iv puhdistus ja säätö., 2019 Ilmanvaihto - IV-koneen sähkömoottori uusittu., 2018 Muu - Ouman Talotekniikka., 2016 Ulko-ovet - Pääoven kulunohjaus ja oviautomatiikka.

Velaton hinta
189 000 €
Myyntihinta
189 000 €
Neliöhinta
2 885,50 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
262 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
15 € / kk
Autopaikan kustannukset
15,53 € / kk

Rakennusvuosi
2014
Huoneistojen lukumäärä
23
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2014
Kerroksia
6
Tontin koko
1 035 m²
Kiinteistönhoito
RTK-Palvelu Oy puh.0290294300
Isännöinti
Retta Isännöinti Oy, Seinäjoki
Kaavoitustiedot
Lisätietoja Seinäjoen kaupunki puh.06 416 2111

Yhteiset tilat
Ulkoiluvälinevarasto, Väestönsuoja, Kuivaushuone
Pintamateriaalit
Parketti