189 000 €83 m²

Ala-Kuljunkatu 7 A, Uppa, Seinäjoki3h+k+kh+s+2vh+autokatos

Velaton hinta
189 000 €
Hoitovastike
322,05 € / kk
Asuinpinta-ala
83 m²
Huoneita
3
Kerros
3
Rakennusvuosi
1998
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Uppa
Kaupunki
Seinäjoki

Suosiltulta Upan asuinalueelta heti vapaa, viihtyisä ja valoisa 83 m²:n saunallinen kolmio hissitalon toiseksi ylimmästä kerroksesta. Avara ja toimiva pohjaratkaisu tekee kodista tilavan tuntuisen, ja säilytysratkaisut on fiksusti mitoitettu arjen tarpeisiin.

Olohuonetta jatkaa lasitettu parveke vehreän puiston suuntaan. Oma sauna tuo arkeen ripauksen luksusta ja lisää asumismukavuutta.

Asunto Oy Seinäjoen Roosi on vuonna 1998 valmistunut, hyvin hoidettu 21 asunnon taloyhtiö. Suuria remontteja ei ole suunnitteilla, tontti on oma ja lämmitysmuotona toimii huoleton ja suosittu kaukolämpö.

Sijainti on erinomainen: keskustan monipuoliset palvelut ovat aivan kävelymatkan päässä, mutta ympäristö tarjoaa silti rauhallista asumista. Lisäksi vehreät ulkoilu- ja lenkkeilyreitit alkavat lähes kotiovelta.

Autokatospaikka (nro 7) on mahdollista ostaa erikseen hintaan 6 000 €. Tämä koti on heti vapaa uudelle omistajalle!

Lisätiedot ja esittelyt: Katariina Sarvikas / P. 050 477 0650 / katariina.sarvikas@op.fi

Meillä kauppa käy ja asunnot vaihtavat omistajaa. OP Koti on jo 12. kerran Suomen luotetuin kiinteistönvälitysliike. OP Koti Etelä-Pohjanmaa, luotettavaa asuntokauppaa jo 60 vuotta, vuodesta 1966.

Perustiedot

Kaupunginosa
Uppa
Kohdenumero
613430
Kerros
3
Asuinpinta-ala
83 m²
Tontin pinta-ala
3 387 m²
Kokonaispinta-ala
83 m²
Huoneiston kokoonpano
3h+k+kh+s+2vh+autokatos
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti
Keittiön varusteet
Jääviileäkaappi, erillisuuni, keraaminen liesi, liesikupu, astianpesukone uusittu 1/2025, kaapistot, kiinteät valaisimet. Arkkupakastin
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, suihku, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys kylpyhuoneessa sekä saunassa, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
2x vaatehuone
Näkymät
Parveke etelään, ikkunat länsi/etelä
Tulevat remontit
Suunnitellut: - Raja-aitojen uusinta / päivitys - Autokatoksen huoltomaalaus
Tehdyt remontit
2022: Väestönsuojan tiiveyskoe 2011: Ilmastointikanavien puhdistus ja säätö, huoneistojen seinien halkeamisen korjaus 2010: Parvekkeiden ja räystäiden ulkomaalaukse

Velaton hinta
189 000 €
Myyntihinta
189 000 €
Neliöhinta
2 277,11 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
322,05 € / kk
Pääomavastike
/ kk
Yhtiövastike yhteensä
322,05 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Vesimaksun perusteet: lämmin vesi 13 € / m3 , kylmä vesi 5,06 €/ m3. Valokuitu: 14,95 € / kk. Autokatospaikan maksu: 70 € / vuosi.

Rakennusvuosi
1998
Huoneistojen lukumäärä
21
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1998
Tontin koko
3 387 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Lakeuden Isännöinti Oy, Kimmo Romar
Kaavoitustiedot
Seinäjoen kaupunki / 06 416 2111
Kunnan numero
743
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Autokatospaikka (nro 7), joka mahdollista ostaa erikseen hintaan 6 000€
Yhteiset tilat
Kuivaushuone, kellarikomerot, pyörävarasto, väestösuoja, kaapeli-TV, tietoliikenneyhteys, mahdollisuus autopaikkaan, kerhohuone
Pintamateriaalit
Keittiö: parketti/maali/välitilassa kaakeli. Olohuone: parketti/maali. Makuuhuone 1: parketti/maali/tapetti. Makuuhuone 2: parketti/maali/tapetti. Sauna: laatta/paneeli. Kylpyhuone: laatta/laatta.