89 000 €54,5 m²

Törnäväntie 19 A, Törnävä, Seinäjoki2h+k+s+autopistokepaikka

Velaton hinta
89 000 €
Hoitovastike
256,68 € / kk
Asuinpinta-ala
54,5 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 2
Rakennusvuosi
1990
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Törnävä
Kaupunki
Seinäjoki

Nyt myynnissä erittäin valoisa 2h+keittiö+sauna 54,5 m2 Törnävällä!

Hyvin hoidettu taloyhtiö. Ei isompia remonttihuolia tiedossa, koko taloyhtiön esim. pesuhuoneet on remontoitu, katto uusittu, taloyhtiön huolto ulkoistettu.

Asunnon selkeä pohjaratkaisu ja hyvänkokoiset huoneet palvelevat asumista hyvin, lisäksi lattiapinnat sekä seinäpintoja uusittu. Keittiöön mahtuu ruokapöytä tuoleineen ja sieltä löytyy myös kaappi- ja laskutilaa arkea helpottamaan, varusteina astianpesukone, jää- pakastekaappi ja nelilevyinen uunillinen liesi.

Parveke ja olohuoneen pääikkunat avautuvat länteen. Olohuoneen päätyseinässä on erkkeri-ikkuna etelään. Ikkunan kohdassa on sopiva tila esim. tietokonetta varten. Olohuoneessa on tilaa kirjahyllylle/viihdekeskukselle sekä tuoleille. Parvekkeelta on näkymä kolmeen suuntaan, parvekkeen kaide on tummennettua lasia. Makuuhuoneeseen mahtuu hyvin parisänky ja lapsen sänky, komeroita siellä on kokonainen seinällinen. Tarpeellista säilytystilaa on myös eteisessä.

Tilava kylpyhuone on remontoitu vesieristeineen vuonna 2018. Tilassa on avattava kaareva suihkukaappi, WC-istuin, bideesuihku ja pesukoneliitännät. Lavuaarin yhteydessä on Polaria allaskaappi ja yläkaappi valaisimella. Saunassa on lasiovi ja on avattava ikkuna. Asunnon ilmanvaihto on huoneistokohtainen.

Talo sijaitsee luonnonkauniin Törnävänsaaren äärellä, eli asunnolta on lyhyt matka niin ulkoilureiteille kuin kesäisiin tapahtumiin. Naapurissa on S-Market, apteekki ja Kotipizza. Matka ala-asteelle on puoli kilometriä ja keskustaan pääsee muutamassa minuutissa. Asunnolle on autopistokepaikka.

Ota yhteyttä ja tule tutustumaan paikan päälle! petteri.miettinen@op.fi tai 040 351 6913.

Meillä kauppa käy ja asunnot vaihtavat omistajaa. Paikkakunnan paras näkyvyys ja asiantuntijuus. OP Koti Etelä-Pohjanmaa, luotettavaa asuntokauppaa jo 60 vuotta, vuodesta 1966.

Perustiedot

Kaupunginosa
Törnävä
Kohdenumero
613403
Kerros
2 / 2
Kerroksen lisätiedot
Ylin kerros
Asuinpinta-ala
54,5 m²
Tontin pinta-ala
1 144 m²
Kokonaispinta-ala
54,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+k+s+autopistokepaikka
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin, lattialiesi, liesituuletin, astianpesukone, kiinteät valaisimet.
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, suihkuseinä, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
lämmin varasto
Tehdyt remontit
2025: Palovaroittimet 2020: Porrashuoneen sisäpuolinen maalaus suoritettu 2019: Ilmanvaihtokanavien tarkastus, puhdistus sekä ilmanvaihdon säätö 2018: Huoneistojen kylpyhuoneet ja saunat on remontoitu nykymääräysten mukaiset vedeneritykset toteuttaen. Samalla uusittu huoneistojen lämminvesivaraajat. 2017: Rakennuksen ulkopuolisten puu- ja metallirakenteiden maalaus 2015: Puhallusvillan lisääminen yläpohjaan suoritettu kesällä 2015. 2014: Vesi- ja aluskatteen uusiminen. 2008: Piha-aita on uusittu. Asunnon remontit: 2018: Kylpyhuone saneerattu vesieristeineen, huoneiston lattiapinnat sekä seiniä uusittu tai uudistettu 2022
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Törnävän palvelut kävelyetäisyydellä. Koulut: Törnävän ala- ja yläaste, Kivistön koulut, molemmat max. kilometri.

Velaton hinta
89 000 €
Myyntihinta
89 000 €
Neliöhinta
1 633,03 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
256,68 € / kk
Pääomavastike
/ kk
Yhtiövastike yhteensä
256,68 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Autopaikka 7,00 €/kk. Kylmävesivastike 6,00€/m³.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Törnäväntie 19
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1990
Huoneistojen lukumäärä
5
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1990
Kerroksia
2
Tontin koko
1 144 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö, osakkaat
Isännöinti
Retta
Kaavoitustiedot
Seinäjoen kaupunki, kaavoitus 06-416 2111
Kunnan numero
743

Pintamateriaalit
Keittiö: tammilaminaatti/maali. Olohuone: tammilaminaatti/maali. Makuuhuone 1: tammilaminaatti/maali. Sauna: laatta/paneeli. Kylpyhuone: laatta/laatta.