142 000 €50,5 m²

Köntiäinen 2 B 2, Karhuvuori, Seinäjoki2h, k, s, autokatos

Velaton hinta
142 000 €
Hoitovastike
126,25 € / kk
Asuinpinta-ala
50,5 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 2
Rakennusvuosi
2023
Rakennuksen tyyppi
Luhtitalo
Kaupunginosa
Karhuvuori
Kaupunki
Seinäjoki

Tyylikäs maatason saunallinen kaksio kysytyllä alueella.

NÄYTTÖ vuorokauden ympäri! Astu sisään asuntoon ja liiku kohteessa vapaasti 3D-esittelyn avulla ilmoituksen linkin kautta!

Tervetuloa tutustumaan vuonna 2023 valmistuneeseen valoisaan ja tehokkaasti suunniteltuun asuntoon Seinäjoen Karhuvuoressa. Tämä tilava 50,5 m² kaksio tarjoaa toimivan pohjaratkaisun, laadukkaat pintamateriaalit sekä aurinkoisen etelään avautuvan terassin ja takapihan. Luhtitalomallisen rakennuksen asunto sijaitsee maatasossa ja on siten helppokulkuinen myös liikuntarajoitteisille. Lisäksi huoltoyhtiö hoitaa kaikki pihatyöt.

Asunnon keittiössä on moderni saareke tilavilla vetolaatikostoilla varustettuna, kiinteät led-valaisimet, laadukkaat kodinkoneet ja kestävä vinyylilattia. Olohuone ja keittiö yhdistyvät avaraksi kokonaisuudeksi, josta on käynti eteläterassille. Makuuhuoneessa on kaapistot koko seinän leveydeltä. Säilytystilaa täydentää eteisen peililiukuovikaapisto. Oma ulkovarasto viistosti pääovea vastapäätä sisäänkäynnin katoksen suojassa.

Kylpyhuoneessa on suihkuseinä, wc-istuin, kaapistot, laskutaso, paikka pesutornille ja suuri valaistu peili sekä tilavat vetolaatikostot. Ikkunallisessa saunassa on Harvian pilarikiuas. Kattojen kiinteä led-valaistus on sijoitettu kylpyhuoneen lisäksi myös eteisalueelle ja keittiöön.

Asunnon ostajalle myydään autokatoksen päätypaikka Ak1 omalla osakesarjalla velattomaan 6000 euron hintaan. Yhtiön asunnoissa on huoneistokohtainen koneellinen ilmanvaihto. Lämmitysmuotona on kaukolämpö miellyttävällä vesikiertoisella lattialämmityksellä. Kaapelit-tv/valokuitu.

Tyylikäs koti rauhallisella alueella, jossa palvelut, liikuntamahdollisuudet ja luonto ovat lähellä.

Lisätietoa ja yksityisnäytöt sovittavissa: Matti Leskinen yrittäjä, ekonomi, LKV julkinen kaupanvahvistaja Puh. 040 8494 373 matti.leskinen@asuntoekonomi.fi

Ostotarjouksen voit jättää vaivattomasti verkkopalvelumme kautta: https://asuntoekonomi.fi/asunnon-ostotarjous/

Avaa ovesi ja päästä asiakas tutustumaan kotiisi. -Hoidamme kaiken muun. -Säästä tuhansia euroja välityspalkkiossa! Tutustu tarkemmin: www.asuntoekonomi.fi

Perustiedot

Kaupunginosa
Karhuvuori
Kohdenumero
20019068
Kerros
1 / 2
Asuinpinta-ala
50,5 m²
Tontin pinta-ala
1 701 m²
Kokonaispinta-ala
50,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h, k, s, autokatos
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Liesi: induktio, erillisuuni. Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, astianpesukone, kiinteät valaisimet. Moderni saareke, jossa on vetolaatikostot. Katossa kiinteä led-valaistus.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Katossa kiinteät led-valot. Laskutaso. Paikka kuivausrummulle pesukoneen päällä. Varustus: suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku, peili, kiinteät valaisimet, kylpyhuonekaapisto.
Säilytystilat
muu erillinen varasto
Näkymät
Terassi etelään
Tulevat remontit
Normaalit huolto- ja kunnossapitotyöt kunnossapitosuunnitelman mukaan suunnitteilla: vuosi 2033: Ilmanvaihtokanavien nuohous ja ilmamäärien säätö vuosi 2033: Palovaroittimien uusiminen vuosi 2033: Terassien ja portaiden öljyäminen vuosi 2033: Energiatodistuksen uusiminen
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: vuosi 2025: Terassien ja portaiden öljyäminen
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Kuvaus: Harvian pilarikiuas. Saunassa ikkuna. . sähkökiuas
Asumistyyppi
Omistus
Lisätiedot
Muuta kauppaan kuuluvaa: sälekaihtimet ja verhokiskot.
Kohde on
Osakehuoneisto
Tietoliikennepalvelut
valokuitu
Linkit

Hinta

Velaton hinta
142 000 €
Myyntihinta
48 683,70 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
2 811,88 € / m²
Velkaosuus
93 316,30 €

Vastikkeet

Hoitovastike
126,25 € / kk
Pääomavastike
616,10 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
742,35 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Muut kustannukset
Muut maksut: Kylmä vesi 6,00 €/m3, lämmin vesi 13,00 €/m3. Autokatospaikan hoitovastike 10,00 €/kk, rahoitusvastike 30,50 €/kk. Autokatospaikan 6000 euron velattomasta myyntihinnasta yhtiölainan osuus on 4 622,20 euroa 30.1.2026.

Rakennusvuosi
2023
Huoneistojen lukumäärä
27
Kerroksia
2
Rakennusmateriaali
puu
Kattomateriaali
Pelti
Kattotyyppi
Harja
Energialuokka
B2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
1 701 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: The Doers Kiinteistöhuolto
Isännöinti
Osuva Isännöinti Oy Maakunnankatu 3 Lh. 7 60100 Seinäjoki Puhelinnumero 040 199 3791 Sähköposti info@osuvaisannointi.fi

Pysäköintitilan kuvaus
autokatoksia: 28. sähköpistokkeita: 13.
Yhteiset tilat
urheiluvälinevarasto, väestönsuoja, kaapeli-tv. Taloyhtiössä muuta: Huoneistokohtainen koneellinen tulo- ja poistoilmanvaihto.
Muut tilat
Eteisessä peililiukuovikaapisto ja katon kiinteä led-valaistus.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: vinyyli. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: vinyyli. Makuuhuoneessa: vinyyli. Saunassa: laatta. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Olohuoneessa: maalattu. Makuuhuoneessa: maalattu. Saunassa: puu.