103 400 €26,5 m²

Pirkkalankatu 11, Jouppi, Seinäjoki1h + kt

Velaton hinta
103 400 €
Hoitovastike
87,45 € / kk
Asuinpinta-ala
26,5 m²
Huoneita
1
Kerros
4 / 6
Rakennusvuosi
2020
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Jouppi
Kaupunki
Seinäjoki

1h+kt loistosijainnilla

Edullisella myyntihinnalla tarjolla siisti yksiö loistavalla sijainnilla kävelymatkan päässä Seinäjoen ammattikorkeakoulusta ja ostoskeskus ideaparkin palveluiden ääreltä. Myydään vuokrattuna toistaiseksi voimassa olevalla sopimuksella 520€/kk.

Yhtiövastike yhteensä 678,80 €/kk sisältäen hoitovastikkeen 87,45€, pääomavastikkeen 519,80€ sekä tonttivuokravastikkeen 71,55 €. Pääomavastikkeen osuus 30.8.2025 yht. 79 081,96€. Mahdollisuus lunastaa tontin osuus omaksi hintaan 17 245,85 €.

Vesimaksu mittarin mukaan. Lämmin vesi 10,10€/m3. Kylmä vesi 5€/m3.

Kysy lisää!

Perustiedot

Kaupunginosa
Jouppi
Kohdenumero
22867461
Kerros
4 / 6
Asuinpinta-ala
26,5 m²
Kokonaispinta-ala
26,5 m²
Huoneiston kokoonpano
1h + kt
Huoneita
1
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Kyllä

Hinta

Velaton hinta
103 400 €
Myyntihinta
24 318,04 €
Neliöhinta
3 901,89 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
87,45 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2020
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
6