Tarjouskauppakohde

8 500 € (8 500 €)0 m²

Kangasvuokontie 18, 20 kaupunginosa, Savonlinna3h, k

Velaton hinta
8 500 € (8 500 €)
Hoitovastike
292,50 € / kk
Asuinpinta-ala
0 m²
Huoneita
0
Kerros
3 / 4
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
20 kaupunginosa
Kaupunki
Savonlinna

Edullinen koti Savonlinnan Haka-alueella odottaa uusia asukkaita.

Asunto tarjoaa mutkattomat puitteet elämiseen Mertalan tarjoamien palveluiden läheisyydessä. Sijainti on erinomainen valinta niin arjen sujuvuutta arvostavalle kuin luonnonrauhaa etsivälle.

Tämä huoneisto on järkevästi suunniteltu kokonaisuus, joka taipuu moneen käyttöön. Pohjaratkaisu mahdollistaa kodin sisustamisen juuri omien tarpeiden ja mieltymysten mukaan.

Ostajaystävällinen hinta tekee tästä kohteesta erinomaisen mahdollisuuden ensiasunnon ostajalle tai sijoittajalle.

Ota rohkeasti yhteyttä ja varaa oma esittelyaikasi, niin pääsemme yhdessä katsomaan, voisiko tämä olla juuri se oikea koti sinulle. Myydään Kiinteistömaailman tarjouskaupalla, lähtöhinta 8.500 euroa.

Tarjouskauppakohde

Tarjouskaupassa tarjoukset tehdään lähtöhinnasta ylöspäin.

Lähtöhinta
8 500 €
Uusin kirjallinen tarjous
8 500 €

Perustiedot

Kaupunginosa
20 kaupunginosa
Kohdenumero
66599641
Kerros
3 / 4
Asuinpinta-ala
0 m²
Kokonaispinta-ala
75 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Isännöitsijäntodistuksen tiedon mukaan.
Huoneiston kokoonpano
3h, k
Huoneita
0
Keittiön varusteet
Varusteet: jääkaappi, astianpesukone, astianpesukoneliitäntä. Työtaso: laminaattitaso, metalli/rosteritaso. Liesi: sähköliesi, erillisuuni, liesituuletin. Tilava keittiö.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Varusteet: suihku, peilikaappi, pesuallas, pesukoneliitäntä
Säilytystilat
Kellari tai kellarikomero
Näkymät
Parvekkeeltä näkymä etelään, keittiöstä pohjoiseen.
Tehdyt remontit
31.12.2017 Parvekeoven ja parvekeseinän ikkunan uusiminen. 2025 Iv-koneiden uusiminen D ja F rappuihin 2024 Palovaroittimet uusittu taloyhtiön puolesta huoneistoihin, pesukoneen korttirahastimen hankinta 2023 Keskipihan ja leikkipaikan kunnostus 2023 Vesimittareiden uusiminen 2021 Porrastasanteiden lattioiden uusiminen 2020 Tuulikaappinen lasien uusiminen 2020 Rappukäytävien ja pohjakeroksen maalaus/lattian pinnotus 2019 Lumiesteiden/katon paikka korjaukset 2019 Rappukäytävien liiketunnistusvalaistus 2019 Pohjakerroksen huoneistojen aitojen ja ovilippojen uusiminen 2019 Viemärisaneeraus: Pohjaviemäri uusittu perinteisin menetelmin, pystyviemärit ja huoneistohaarat sukitettu/ruiskuvalettu, lattiakaivot pinnoitettu. Pohjakerroksen huoneistojen viemärit uusittu 1992, nämä eivät kuuluunet vuoden 2018-2019 saneeraukseen. 2018 Ilmanvaihdon pudistus ja säätö 2017 Julkisivu maalaus, elmentti saumojen uusimien 2017 Ikkunoiden uusiminen: Huoneistojen ikkunat uusittu, poislukien parvekepuolen parvekelasien takaiset ikkunat. Osiin huoneistoihin on uusittu parvekeovi ja parvekeikkuna osakkeenomistajan omin kustannuksin. 2016 Puisteluparvekkeet: Puisteluparvekkeet purettu ja tilalle rakennettu ns. ranskalainen parveke. 2016 Pihaporttinen ja aitojen korjaukset 2016 Saunaosastojen silikonikorjaukset 2015 Ulko-alueiden korjauksia 2014 Autokatosten valaisimien uusiminen 2012 Talo-A katon pinnoituskorjaus 2011 IV-säätö ja puhdistus 2010 KL-laitteiston uusimien talo-A 2008 Saunojen pinta korjauksia 2007 KL-laitteiston uusiminen talo-B 1993 Peruskorjaus: - Käyttövesiputket uusittu ja mittaroitu - Huoneistojen märkätilat uusittu - Kattojen osakorjaukset - Rakennettu keskirappuihin parvekkeet ja parveketornit - Autotalleista tehty huoneistoja pohjakerrokseen - Pieni osa viemäriputkista uusittu - Rakennettu tuulikaapit sisäänkäyntiovien eteen.
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Ruokakauppa: S-Market Mertala 1,4km
K-Market Rinkeli 1,5km
K-Supermarket Mertala 1,5km
Prisma Savonlinna 2,8km
Koulu: Mertalan yhteinäiskoulu 2,1km
Päiväkoti: Päiväkoti Touhula Mertala 1,1km
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Savonlinna

Hinta

Velaton hinta
8 500 €
Uusin kirjallinen tarjous
8 500 €
Lainalaskuri

Vastikkeet

Hoitovastike
292,50 € / kk
Pääomavastike
75 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
367,50 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan, ennakkomaksu. 17 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Savonlinnan Mäntyaho
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kerroksia
4
Energialuokka
Ei lain edellyttämää energiatodistusta
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö. Kiinteistöpalvelu Tim Turunen Oy
Isännöinti
Isännöintitoimisto Savonlinnan Isännöintikeskus Oy OLAVINKATU 35 C 57130 SAVONLINNA Isännöitsijä Tuomas Laamanen 0445966118