68 000 €83 m²

Pitkäniementie 43, Kellarpelto, Savonlinna2h, tk, s

Velaton hinta
68 000 €
Asuinpinta-ala
83 m²
Huoneita
2
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1994
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Kaupunginosa
Kellarpelto
Kaupunki
Savonlinna

Saimaan rantamaisemin varusteltu paritalon puolikas odottaa uusia asukkaitaan Kellarpellon Pitkäniemessä. Kauniilla rinnetontilla jykevän 1991 rakennetun tiilitalon toinen puolikas käsittää 83m2 asuintilat toisessa kerroksessa. Iso keittiö-olohuone yhdistelmä, jossa kaunis takka ja käynti parvekkeelle, josta avautuu upea maisema Saimaalle. Kivasti remontoitu kylpyhuone ja sauna. Alakerrassa on iso lämmin varastotila. Tässä yhtiössä ei peritä hoitovastiketta.

Tule tutustumaan uuteen kotiisi!

Perustiedot

Kaupunginosa
Kellarpelto
Kohdenumero
1390936
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
83 m²
Tontin pinta-ala
1 350 m²
Kokonaispinta-ala
83 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Isännöitsijäntodistuksen mukainen. alakerran lämmin varasto
Huoneiston kokoonpano
2h, tk, s
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Muu ehto. sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Jääkaappi/pakastin, astianpesukone, astianpesukoneliitäntä, kaapistot, sähköliesi, liesikupu/-tuuletin. Lattia: Laatta. Seinät: Tapetti
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Ulostyönnetty parveke. Parvekkeen ilmansuunta: Etelä
Terassin kuvaus
Asunnossa on terassi.
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone, suihku, pesukoneliitäntä, kiinteät valaisimet, sähkösauna, erillinen wc. Lattia: Laatta. Seinät: Laatta
Säilytystilat
Muu erillinen varasto. Vaatehuone, kaapistot, alakerrassa 32m2 varastotila joka yhtiöjärjestyksen mukainen käyttötarkoitus on asukastila
Näkymät
Puistomaiset, pihalle, kadulle, järvelle. Ikkunasuunnat: pohjoinen, etelä
Tulevat remontit
Normaalit huolto korjaukset
Tehdyt remontit
Parvekkeiden kaiteiden maalaus 2024, katolle laitettu lumiesteet 2023, huoltoja ja korjauksia tarpeen mukaan
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Kellarpellon koulu n. 1,8 km, Kellarpellon päiväkoti n. 1,8 km, K-Supermarket Eväskellari n. 2,1 km
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Savonlinna

Hinta

Velaton hinta
68 000 €
Myyntihinta
68 000 €
Neliöhinta
819,28 € / m²

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Savonlinnan Pitkäniementie 43
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Rakennusvuosi
1994
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1994
Kerroksia
2
Rakennusmateriaali
Pääasiallinen rakennusmateriaali: Tiili. Tiili, puu
Kattomateriaali
Peltikate
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
E2018
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poistoilma
Tontin koko
1 350 m²
Kiinteistönhoito
Asukkaat itse
Isännöinti
Tapani Vuojolainen, 0505987202
Liikenneyhteydet
Bussiliikenne n. 0,8 km
Pihan kuvaus
Asunnossa oma piha. Suunta: pohjoinen, länsi, etelä

Pysäköintitilan kuvaus
Ulkoautopaikka, Ulkoautopaikka sähköpistokkeella. Pihapaikka, sähköpistoke, kaksi paikkaa
Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
Lattia: Laatta. Seinät: Tapetti
Olohuoneen varusteet
olohuoneesta käynti parvekkeelle. Lattia: Laatta. Seinät: Tapetti
Ominaisuudet
Kiinteät valaisimet, sälekaihtimet, ilmalämpöpumppu, takka (varaava), pihavarusteet, istutukset. TV-antennit: Kaapeli-TV liittymä.
Lainalaskuri