59 000 €72 m²

Heikinpohjantie 55, Heikinpohja, Savonlinna3h+k+ph+p

Velaton hinta
59 000 €
Hoitovastike
368,30 € / kk
Asuinpinta-ala
72 m²
Huoneita
3
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
1965
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Heikinpohja
Kaupunki
Savonlinna

Siistikuntoinen kolmio lyhyen kävelymatkan päässä keskustan palveluista.

Asunto sijaitsee hissittömän taloyhtiön 2. kerroksessa ja se on läpitalon huoneisto.

Taloyhtiötä on remontoitu kattavasti vuosien varrella ja siinä on mm. uusittu vesijohdot, ikkunat ja parvekeovet ja viimeisimpänä on uusittu lukitukset sekä vesikatto.

Asuntokin on siistissä kunnossa ja välttämättömiä remonttitarpeita ei ole.

Mikäli olet etsinyt kohtuuhintaista remontoitua asuntoa hyvältä sijainnilta niin tässä hyvä vaihtoehto!

Yksityisesittelyt ja tiedustelut p. 040-5190811 / Naukkarinen

Perustiedot

Kaupunginosa
Heikinpohja
Kohdenumero
38722616
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
72 m²
Tontin pinta-ala
1 749 m²
Kokonaispinta-ala
72 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen, Isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h+k+ph+p
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Keittiön varusteet
Varusteet: jääkaappipakastin. Liesi: liesikupu, sähköliesi. Ruokailutila: Tilava ruokailutila keittiön yhteydessä.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Ulostyönnetty parveke, Lasitettu parveke. Parvekkeelta näkymät metsään.
Kylpyhuoneen varusteet
Varusteet: WC, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, allaskaappi, peilikaappi
Säilytystilat
Kellari tai kellarikomero
Näkymät
Läpitalon huoneisto.
Tulevat remontit
Kunnossapitotarveet seuraavalle viidelle vuodelle: Julkisivun kosteuskartoitus 2026 Jätepisteen uusiminen 2028 Sähköenergian jakelu- ja käyttöjärjestelmän hankesuunnittelun aloittaminen ja sähköteknisten tietojärjestelmien päivittäminen 2030
Tehdyt remontit
31.12.2014 Kylpyhuoneen vesieristys ja laatoitus 31.12.2013 Asennettu kaikkiin huoneisiin laminaatti lattiaan. 2024: Kaukolämmön alajakokeskuksen uusiminen 2023: Vesikaton uusiminen sekä sadevesikourujen ja kattoturvatuotteiden uusiminen 2022: Uusittu lukitus Abloy Easy -järjestelmään 2020: Pesutuvan betonisen pesualtaan poisto 2018: Ilmanpoistokanavien nuohous 2016: Uusittu katon kulkusilta ja läpiviennit massattu 2015: Sokkelin hiekkapuhallus ja pinnoitus 2014: Ylimmän kerroksen parvekkeiden valokatteet uusittu 2013: Autotallinovien pitkäsalvat uusittu 2011: Pystyviemäreiden pinnoitus Dakki-menetelmällä, uusittu wc-istuimet 2009: Julkisivujen minerit-levyjen ja parvekkeiden maalaus 2008: Ilmanpoistokanavien nuohous 2006: Saunan panelointi ja lauteet uusittu 2003: Ikkunat ja parvekeovet uuisttu 2000: Taloyhtiön pohjaviemäri on uusittu 1993: Vesijohdot uusittu

Velaton hinta
59 000 €
Myyntihinta
55 567,62 €
Neliöhinta
819,44 € / m²
Velkaosuus
3 432,38 €

Vastikkeet

Hoitovastike
368,30 € / kk
Pääomavastike
57,15 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
425,45 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Autotalli: 35 € / kk. Muu maksu - Kiinteä vesimaksu: 27 € / hlö / kk. Lisätietoa velkaosuudesta: Kattolaina.
Autopaikan kustannukset
10 € / kk

Rakennusvuosi
1965
Kerroksia
3
Energialuokka
D2018
Ilmastointijärjestelmä
Painovoimainen
Tontin koko
1 749 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö. Kiinteistöpalvelu Tim Turunen Oy
Isännöinti
Roope Tolvanen Savonlinnan Isännöintikeskus Oy p. 0445966122 s-posti: roope.tolvanen@slnisannointikeskus.fi
Kaavoitustiedot
Asemakaava. Savonlinnan kaupunki
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Kaukolämpö. Lämmönjakotapa: Vesikiertoinen patterilämmitys

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat jonotusperiaatteella.
Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
Vaatehuone: Toisen makuuhuoneen yhteydessä iso vaatehuone.