38 000 €59 m²

Päiväkummunkaari 4, Nätki, Savonlinna2h, k, s

Velaton hinta
38 000 €
Hoitovastike
177 € / kk
Asuinpinta-ala
59 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 2
Rakennusvuosi
1984
Rakennuksen tyyppi
Luhtitalo
Kaupunginosa
Nätki
Kaupunki
Savonlinna

Tässäpä on nyt vallan mainio mahdollisuus asua lähellä Saimaanrantaa. Uudelle omistajalle pikaisesti kaupasta vapautuva, saunallinen 59 m2 kaksio hyvin hoidetussa taloyhtiössä Päiväkummunkaaressa. Asuntoon kulku tapahtuu talon päädystä esteettömästi ilman rappusia.

Luonnonkauniissa järvimaisemissa sijaitsevasta taloyhtiöstä on pidetty hyvää huolta, viimeisimpinä isompina töinä on tehty lämmityssaneeraus 2024 (sähköpatterit ), ikkunoiden ja parvekeovien uusiminen 2023 ja vesikaton uusiminen 2016. Ota yhteyttä, niin sovitaan esittelyaikasi ja pääset tutustumaan tulevaan uuteen kotiisi!

Perustiedot

Kaupunginosa
Nätki
Kohdenumero
1412063
Kerros
1 / 2
Asuinpinta-ala
59 m²
Tontin pinta-ala
2 119 m²
Kokonaispinta-ala
59 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h, k, s
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Muu ehto. sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Jääkaappi/pakastin, astianpesukone, kaapistot, keraaminen liesi, liesikupu. Lattia: Muovi. Seinät: Maalattu
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone, suihku, peilit, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, sähkösauna,wc-istuin. Lattia: Laatta. Seinät: Laatta
Säilytystilat
Muu erillinen varasto. Häkkivarasto (lämmin), kaapistot, taloyhtiön yhteinen kylmävarasto
Näkymät
Pihalle, järvelle. Ikkunasuunnat: luode
Tulevat remontit
Hallituksen selvitys yhtiön rakennusten ja kiinteistöjen kunnossapitotarpeesta: piha-alueen asfaltoinnin korjaus, parvekepellitykset ja etureunan korjaus betonilla, parvekekaiteet puuosat, vakuutusyhtiön kattotarkastus (ilmainen), omavesiliittymä, taloyhtiön ulkovalaistuksen uusiminen, palovaroittimet ja valokuitu.
Tehdyt remontit
Lämmityssaneeraus, vaihdettiin 28 kpl pattereita asuntoihin 2024, Ikkunoiden ja parvekeovien uusiminen (Pihla), Ilmanvaihdon puhdistus ja säätö 2023, Ulko-ovien uusiminen (Pihla) 2019, Talojen välisten portaiden ja tukimuurien korjaus, räystäiden maalaus ja taloyhtiön ulkoalueiden kunnostaminen, ilmastoinnin taajuusmuuttajien asennus, taloyhtiön luhtikäytävien lasitukset 2017, Taloyhtiön eteläpäädyn ikkunoiden (B6 & B3) uusiminen, porrashuoneiden ja tuki-muurien kunnostus, vesikaton, vesikourujen/syöksytorvien ja aluskatteen uusiminen (Ruukki), vesikaton kuntotar, Poistoilmakoneiden uusiminen 2015, Ilmastoinnin puhdistus 2014, Parvekeovien uusiminen 2013, Lukituksen uusiminen Abloy Sento –lukitusjärjestelmään, vesivaraajien uusiminen 2011.
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Nätkin koulu n. 2,6 km, Päiväkoti Touhula Nätki n. 1,4 km, K-market Rinkeli n. 0,75 km
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Savonlinna

Hinta

Velaton hinta
38 000 €
Myyntihinta
31 521,67 €
Neliöhinta
644,07 € / m²
Velkaosuus
6 478,33 €
Lainalaskuri

Vastikkeet

Hoitovastike
177 € / kk
Pääomavastike
132,75 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
309,75 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Perusmaksu. 20 € / kk

Rakennusvuosi
1984
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1984
Kerroksia
2
Energialuokka
G2013
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto
Tontin koko
2 119 m²
Kiinteistönhoito
Asukkaat itse. Osakkaat, huoltoyhtiö konelumityöt
Isännöinti
Petri Härkönen, Kontu Isännöinti Oy, Olavinkatu 52, 57100 Savonlinna, p. 010411815
Kaavoitustiedot
Lisätietoa kaavoituksesta antaa Savonlinnan kaupunki
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki n. 0,3 km

Pysäköintitilan kuvaus
Parkkipaikka omistus 1/2 taloyhtiön kanssa
Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
Kaapisto. Lattia: Laminaatti. Seinät: Maalattu
Olohuoneen varusteet
Ilmalämpöpumppu. Lattia: Parketti. Seinät: Maalattu
Ominaisuudet
Ilmalämpöpumppu. TV-antennit: Kaapeli-TV liittymä.
Lainalaskuri