134 000 €76 m²

Niskalantie 6 A, Häijää, Sastamala3h, k, s

Velaton hinta
134 000 €
Hoitovastike
182,40 € / kk
Asuinpinta-ala
76 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2010
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Häijää
Kaupunki
Sastamala

Valoisa ja tilava päätyasunto rauhallisessa, vain kolmen asunnon yhtiössä Häijäässä.

Vuonna 2010 valmistunut yhtiö sijaitsee omalla tontilla, mikä tuo asumiseen vakautta ja huolettomuutta. Tämä 76 m²:n koti tarjoaa toimivan pohjaratkaisun: kolme huonetta, keittiö ja sauna. Reilun kokoiset huoneet ja moderni avokeittiö luovat avaran ja viihtyisän kokonaisuuden. Olohuoneessa asumismukavuutta lisää ilmalämpöpumppu. Makuuhuoneet ovat käytännölliset; toisessa on oma vaatehuone ja toisessa kiinteät kaapistot, joten säilytystilaa löytyy hyvin. Päätyasunnon sijainti tuo lisää rauhaa ja valoisuutta. Lisäksi asunnolle kuuluu autokatospaikka sekä oma varasto, jotka helpottavat arkea.

Toimiva ja viihtyisä koti sinulle, joka arvostat rauhallista asumista pienessä yhtiössä. Erinomainen valinta niin perheelle kuin tilaa arvostavalle pariskunnalle.

Perustiedot

Sijainti
Niskalantie 6 A, 38420 Sastamala
Kaupunginosa
Häijää
Kohdenumero
21113926
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
76 m²
Tontin pinta-ala
1 379 m²
Kokonaispinta-ala
76 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h, k, s
Huoneita
3
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Liesi: sähköliesi. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, astianpesukone.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Kylpyhuoneessa lämminvesivaraaja. . Varustus: lattialämmitys, suihku. Varustus: peilikaappi, bidee-suihku.
Näkymät
Takapihalla terassi eteläänpäin (osaksi katettu).
Tulevat remontit
2027 Ilmanvaihtokanavien nuohous
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 2017 Ilmanvaihtokanavien nuohous 2019 Julkisivujen maalaus 2025 Uusittu 6kpl sähköverkkoon kytkettyjä palovaroittimia 2025 Sokkelin korjaus (ei terassien alta)

Velaton hinta
134 000 €
Myyntihinta
134 000 €
Neliöhinta
1 763,16 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
182,40 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
197,54 € / kk

Rakennusvuosi
2010
Huoneistojen lukumäärä
3
Kerroksia
1
Rakennusmateriaali
puu
Kattomateriaali
Tiili
Kattotyyppi
Harja
Energialuokka
D2018
Energiatodistus
Kyllä
Tontin koko
1 379 m²
Isännöinti
Mouhijärven Tili ja Isännöinti Oy Isännöitsijä Jani Iso-Kukkula 045-2601260

Yhteiset tilat
Taloyhtiössä muuta: Ilmanvaihto: koneellinen.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laminaatti. Pesutiloissa: laatta. Erillisessä WC:ssä: laatta. Olohuoneessa: laminaatti. Makuuhuoneessa: laminaatti. Saunassa: laatta. Seinät: Keittiössä: osalaatoitus. Pesutiloissa: kaakeli. Erillisessä WC:ssä: tapetti, osalaatoitus. Olohuoneessa: tapetti. Makuuhuoneessa: tapetti. Saunassa: puu.
Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
Toisen makuuhuoneen yhteydessä vaatehuone ja toisessa kaapisto.
Olohuoneen varusteet
Olohuoneessa ilmalämpöpumppu.