59 000 €63 m²

Jaatsinkatu 9 B, Jaatsi, Sastamala2h + k + kph + vh + las. parv

Velaton hinta
59 000 €
Hoitovastike
277,20 € / kk
Asuinpinta-ala
63 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 3
Rakennusvuosi
1965
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Jaatsi
Kaupunki
Sastamala

Valoisa ja remontoitu läpitalon asunto tarjolla Jaatsinkadulta, Liekoveden rannalta.

Tilava keittiö on remontoitu hyvällä maulla, laskutilaa on reilusti ja kodinkoneet nykyaikaiset. Keittiöön mahtuu helposti neljän hengen ruokapöytä ja silti tilaa riittää. Kylpyhuonetta on uudistettu maalaamalla, sekä kalusteita vaihtamalla vuonna 2024. Säilytystilaa löytyy reilusti sekä eteisen liukuovikaapistoista että makuuhuoneen yhteydessä olevasta vaatehuoneesta. Olohuoneesta on käynti taloyhtiön ainoalle katetulle ja lasitetulle parvekkeelle, josta on näkymä Liekovedelle päin.

Taloyhtiössä on vuosien mittaan tehty paljon kunnostustöitä muun muassa saneerattu käyttövesiputkistot, viemärit pinnoittamalla, kunnostettu julkisivua ja liitytty valokuituun. Lämmitysmuotona taloyhtiössä on kaukolämpö.

Kauniit järvenrantareitit lähtevät lähes ulko-ovelta ja aivan talon lähellä on Alasenrannan uimaranta, sekä upea Tyrvään Pappila. Uusi K-Market Meijerinranta avautui ihan vierelle ja toimii lähikauppana. Muutaman sadan metrin päässä on rautatieasema ja kaikki Sastamalan keskustan palvelut ovat myös kävelyetäisyydellä.

Tämän asunnon yhteydessä on mahdollista ostaa alakerrasta myös autotalli, kysy lisää!

Tässä on edullisesti muuttovalmis koti, vapautuu tarvittaessa nopeasti.

Ota yhteyttä, niin käydään tutustumassa kohteeseen yhdessä!

Teppo Oras, 0500 928 266, teppo.oras@op.fi

Perustiedot

Sijainti
Jaatsinkatu 9 B, 38210 Sastamala
Kaupunginosa
Jaatsi
Kohdenumero
615055
Kerros
3 / 3
Kerroksen lisätiedot
Ylin kerros
Asuinpinta-ala
63 m²
Tontin pinta-ala
2 850 m²
Kokonaispinta-ala
63 m²
Huoneiston kokoonpano
2h + k + kph + vh + las. parv
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Kattavasti remontoitu koti.
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin, erillisuuni, keraaminen liesi, liesituuletin (aktiivihiili), astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Kaunis, katettu ja lasitettu parveke Liekoveden suuntaan.
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone, suihku, suihkukaappi, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, kiinteät valaisimet. Kylpyhuonetta uudistettu 2024.
Säilytystilat
Huoneistokohtainen varasto
Näkymät
Valoisa läpitalon asunto.
Tulevat remontit
Suunnitellut: Kunnossapitotarveselvityksessä suunnitteilla Ilmanvaihtokanavien puhdistus 2025
Tehdyt remontit
Ikkunasaneeraus, Sasmo Saneeraus v.1992 Elementtisaumaus ja vesikate v.1995 Julkisivusaneeraus v.1997 Kaukolämpöön liittyminen, ilmastointinuohous ja lukituksen vaihto v. 2005 Parvekekatokset v. 2008 Käyttövesiputkistosaneeraus + huoneistokohtaiset vesimittarit v. 2010 Kylmiön koneisto uusittu v. 2011 Huoneiston A 3 lattia on hajonnut 2/2012, betoni murentunut, kuuluu yhtiön kunnossapitovastuulle. Korjattu 2/ 2012 Maalattu julkisivun puuosat, Tmi Raimo Rantanen (väri: Pouta TV 594 X) 5/2013 Viemärisaneeraus pinnoittamalla, Consti Oy v. 2014 Ilmastointinuohous v. 2015 Saunan ja pukuhuoneiden kunnostus v. 2016 Valokuidun asennus v. 2017 Etelänpuoleinen pääty seinä kunnostettu, Stofix Oy v. 2016 Julkisivun sisääntuloseinä uusittu, uudet rännit ja syöksyt, uudet autotallin nosto-ovet, Peimet oy v. 2018 Uudet ulko-ovet v. 2019 Elementtisaumojen korjaus v. 2020 Sadevesien uudelleenohjaus etupihan syöksytorvilta v. 2022 Jätekatos ja lumiesteet katolle v. 2023 Energiatodistus uusittu v. 2024 Rappukäytävien tunnistinvalot, takapihan sadevesiputkien kaivuu, pihan asfaltointi 2025. Asunnon remontit: Kattavasti remontoitu.
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Lisätiedot
Mahdollisuus ostaa asuntokaupan yhteydessä autotalli taloyhtiöstä

Velaton hinta
59 000 €
Myyntihinta
56 841,83 €
Neliöhinta
936,51 € / m²
Velkaosuus
2 158,17 €

Vastikkeet

Hoitovastike
277,20 € / kk
Pääomavastike
54,13 € / kk
Erityisvastike
31,50 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
362,83 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
15,00 € / hlö / kk Mittarin mukaan
Muut kustannukset
Vesimaksu 15,00 €/hlö/kk, saunamaksu 12,00 €/kk, autopaikka 10,00 €/kk, tietoliikenneyhteysmaksu 19,95 €/kk. Vesimaksusta saa hyvitystä, jos vettä kuluttaa vähemmän.

Rakennusvuosi
1965
Huoneistojen lukumäärä
22
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1965
Kerroksia
3
Rakennusmateriaali
Betoni
Kattomateriaali
Huopa. Vesikate v. 1995
Kattotyyppi
Tasa
Tontin koko
2 850 m²
Kunnan numero
790

Yhteiset tilat
Sauna, lastenvaunuvarasto, pyörävarasto, väestösuoja, kaapeli-TV, tietoliikenneyhteys, huoneistokohtaiset varastot
Pintamateriaalit
Kylpyhuone: seinät ja lattia: laatta. Huonetilat: seinät: maali tai tapetti, lattia: laminaatti.