Sastamalan Kiikasta, rauhalliselta alueelta omakotitalo ja hallitilaa tarjolla!
Vuonna 1980 valmistunut talo tarjoaa tilaa suuremmallekin perheelle, sillä siinä on neljä makuuhuonetta ja kaksi erillistä wc:tä. Keittiö on remontoitu vuonna 2015, ja talosta löytyy myös tunnelmallinen takka sekä puulämmitteinen sauna.
Lämmitysjärjestelmä on monipuolinen ja energiatehokas, sillä keskuslämmityskattilassa voi polttaa puuta, pellettiä tai haketta (lämmönjakotapana talossa ilmalämmitys). Lisäksi kaksi ilmalämpöpumppua sekä takka. Kesäaikaan käyttöveden voi lämmittää sähköllä (huom. aurinkopaneelit!), ei tarvitse murehtia keskuslämmityskattilan käytöstä. Katto on uusittu vuonna 2022, ja aurinkopaneelit asennettiin vuonna 2024 (n. 5kw järjestelmä), mikä tekee tästä kodista ekologisen valinnan.
Tilava, 4300 m2 tontti tarjoaa runsaasti mahdollisuuksia ulkoiluun ja harrastamiseen. Takaosaltaan tontti rajoittuu metsikköön. Vuonna 2015 valmistuneessa talousrakennuksessa on lämmin autoverstas, pannuhuone, varastotilaa ja kahden auton katos. Pihamaalla lisäksi kesäkeittiö ja puuliiteri.
Koulu ja päiväkoti ovat kävelymatkan päässä, ja lähikauppa on vain 1,4 kilometrin päässä. Sastamalan keskustaan on matkaa noin 12 kilometriä, joten kaikki tarvittavat palvelut ovat helposti saavutettavissa.
Tartu tilaisuuteen, näitä on harvoin tarjolla!
Lisätiedot ja esittelyt:
Reinola LKV
044 258 4428
sanni.reinola@remax.fi