64 900 €32 m²

Kössinkatu 3, Mököinen, Salo1h+kk+kph+alkovi

Velaton hinta
64 900 €
Hoitovastike
121,60 € / kk
Asuinpinta-ala
32 m²
Huoneita
1
Kerros
1 / 6
Rakennusvuosi
1979
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Mököinen
Kaupunki
Salo

Omalla tontilla sijaitsevasta vankasta, käyttövesiputkiremontoidusta hissitalosta tarjolla hyväkuntoinen yksiö, jossa keittiötä remontoitu 2024 ja kylpyhuone remontoitu 2013. Taloyhtiö hyvässä hoidossa, paljon kalliita remontteja tehty. Asunto on yksiöksi erittäin tilavantuntuinen. Taloyhtiössä on valokuitu. Sijaintina Mököinen on loistava, keskustan palvelut ovat noin 700m kävelymatkan päässä, lähikauppa noin 500m päässä ja urheilupuiston monipuoliset liikuntapalvelut ovat aivan vieressä. Tästä heti muuttovalmis omaksi asunnoksi tai soveltuu loistavasti myös sijoituskäyttöön. Ota yhteyttä, sovi oma esittelyaika ja tule tutustumaan!

Perustiedot

Sijainti
Kössinkatu 3, 24100 Salo
Kaupunginosa
Mököinen
Kohdenumero
21847209
Kerros
1 / 6
Asuinpinta-ala
32 m²
Tontin pinta-ala
1 789 m²
Kokonaispinta-ala
32 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen Ilmoitettuja taloyhtiön huoneistojen pinta-aloja ei ole tarkistusmitattu, joten mahdolliset tarkistusmitattavat pinta-alat saattavat poiketa oleellisestikin ilmoitetuista pinta-aloista joko alaspäin tai ylöspäin.
Huoneiston kokoonpano
1h+kk+kph+alkovi
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Hyväkuntoinen yksiö.
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Liesi: sähköliesi. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Keittiöremontti suoritettu ja samalla kaapistot uusittu vuonna 2024.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: ranskalainen.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Kylpyhuone remontoitu noin vuonna 2013. Varustus: pesukoneliitäntä, wc-istuin, suihku.
Säilytystilat
Kuvaus: Asunnossa mukavasti kaappitilaa.jäähdytetty kellari, kellarikomero
Näkymät
Kaunis näkymä asuinalueelle.
Tulevat remontit
Seuraavan viisivuotiskauden aikana tulossa: Ulkopuolisten salaojien tarkastus ja kunnostus tarpeen mukaan. Parvekkeiden kuntotarkastus. Parvekkeiden kunnostustyöt (ml. vesieristys) jaksotetaan usealle vuodelle ja tehdään kiireellisyysjärjestyksessä. Hissi seurannassa. Viemäreiden sukitus (seurataan tilannetta).
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: Oviautomatiikka 2024. Saunan lauteet ja panelointi uusittu 2023. Kiukaan vastuksien vaihto 2022. Ilmamäärien mittaus ja säätötyö 2022. Optisiin palovaroittimiin 10v patterit 2022. Kuivauspattereiden tiivisteiden vaihto 2021. Sisäänkäynnin puupaneelienm maalaus 2021. Kylmiön höyrystimen puhallinmoottori vaihdettu 2021. Energiatodistus 2021. Ikkuna-ja parvekeovien remontti 2021-2022. Kellopiirien lisäys(lukostot yhteiset tilat) 2020. Huoneistojen ovien tiivistykset 2020. Alustilan saneeraus 2020. Alustilaan valot ja pistorasiat 2019. Lukostot uusittu 2018. Pihan edustan korjaus 2018. Valokuitu 2017. Hissin uusimisen tarjouspyyntö ja vertailut 2017. Kattoluukun kehikon uusiminen 2017. Sokkelin maalaus 2017. Hissin kuntoarvio 2016. Ilman lianerotin 2016. Ilmastoinnin puhdistus, mittaus ja säätö 2016. Poistoilman lämmön talteenotto 2016. Korvausilmaventtiilien lisääminen kaksioihin ja kolmioihin 2016. Käyttöveden motorisoitu varaventtiili 2016. Hissin nopeudenrajoitin uusittu 2015. Ikkunan ulkopuitteiden maalaus 2015. Käytävä- ja yleistilojen led lamput vaihdettu 2015. Hissin konehuoneen lattia & kuilun pohja maalattu sekä valaisin lisätty 2013. 10 vuoden energiatodistus 2013. Ovipuhelin 2013. Katto tarkastettu & kattoviemärit pesty 2012. Käyttövesiputket uusittu & etäluettavat huoneistokohtaiset mittarit asennettu 2012. Kaukolämpö 2010. Ikkunapokien, parvekekaiteiden ja ranskalaisten parvekkeiden ovien huoltomaalaus sekä parvekeseinien alaosien lämpöeristys 2008. Sähkön takamittarit 2008. Ilmanvaihtoventtiilit yksiöihin 2007. Sisääntuloalue uusittu 2006. Katto, mukaanlukien puinen yläpohjarakenne uusittu 2006. Kuntokartoitus 2005. Lämpöpattereiden termostaatit ja linjasäätöventtiilit 2004. Patteritermostaatit uusittu 2003. Ulkoseinien lisälämmöneristys ja pintalevyt 2002.
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Urheilupuiston monipuoliset liikuntamahdollisuudet vieressä, lähikauppaan matkaa n. 500m, Salon keskustan palveluihin n. 700m. Koulut: Kaikki koulut lähellä, keskustan alueella.
Lisätiedot
Muuta kauppaan kuuluvaa: Kiinteät vaatekaapit, valaisimet & sälekaihtimet. Kauppaan ei kuulu: Irtain.
Kohde on
Osakehuoneisto
Tietoliikennepalvelut
valokuitu, laajakaista

Hinta

Velaton hinta
64 900 €
Myyntihinta
63 666,46 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
2 028,13 € / m²
Velkaosuus
1 233,54 €

Vastikkeet

Hoitovastike
121,60 € / kk
Pääomavastike
24 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
145,60 € / kk
Lisätietoa vastikkeista

Valokuituvastike 9,95eur/kk.

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Muut kustannukset
Muut maksut: Vesimaksu mittarin mukaan. Mahdollinen autopaikka 7eur/kk. Mahdollinen saunamaksu 3eur/kerta.

Rakennusvuosi
1979
Huoneistojen lukumäärä
30
Kerroksia
6
Energialuokka
D2018
Energiatodistus
Kyllä
Tontin koko
1 789 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Kailep Oy Inkereentie 171 24280 Salo
Isännöinti
Reim Lohja Oy Helena Kuikka 050 3213 095
Kaavoitustiedot
Salon kaupunki.
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Kaukoliikenteen pikavuoropysäkki n. 600m, Salon rautatieasema n. 1,2km.
Kuntotutkimus
Hissin kuntoarvio 2021. Taloyhtiön kuntokartoitusraportti 2005.

Pysäköintitilan kuvaus
sähköpistokkeita: 12.
Yhteiset tilat
sauna, kellarikomero. Taloyhtiössä muuta: Taloyhtiössä on huoneistokohtaiset häkkivarastot.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: muovi. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: muovi. Seinät: Pesutiloissa: kaakeli.
Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
Makuualkovi