99 000 €83 m²

Sillanpäänpolku 3 as 8, Kaukvuori, Salo3 h + k + ph + sauna

Velaton hinta
99 000 €
Hoitovastike
315,40 € / kk
Asuinpinta-ala
83 m²
Huoneita
3
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1977
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Kaukvuori
Kaupunki
Salo

Kaksikerroksinen rivitalokoti Kaukvuoressa!

Etsitkö viihtyisää rivitalokotia Salo-Kaukvuoren rauhalliselta alueelta? Tämä kaksikerroksinen koti tarjoaa mukavat puitteet perhe-elämälle. Asunnossa on kaksi makuuhuonetta, avara olohuone sekä käytännöllinen keittiö, jossa on modernit kodinkoneet. Kylpyhuone ja oma sauna tarjoavat arjen luksusta.

Asuntoon kuuluu myös parveke ja terassi, jotka avautuvat puistoon rajoittuvalle tontille, tarjoten vehreät näkymät ja rauhallisen ympäristön. Taloyhtiössä on tehty säännöllisesti remontteja, kuten vesijohtoverkoston saneeraus ja ilmanvaihtokanavien puhdistus, joten voit asua huolettomasti.

Lämmitys hoituu kaukolämmöllä, ja asunnossa on koneellinen ilmanvaihto. Pysäköintipaikkoja on tarjolla lämpötolpilla varustettuna, joten talven kylmät aamut eivät pääse yllättämään.

Kaukvuori on rauhallinen ja luonnonläheinen asuinalue, josta on hyvät yhteydet Salon keskustaan. Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän kodikkaaseen rivitaloasuntoon!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Sillanpäänpolku 3 as 8, 24130 Salo
Kaupunginosa
Kaukvuori
Kohdenumero
80489508
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
83 m²
Tontin pinta-ala
3 886 m²
Kokonaispinta-ala
83 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
3 h + k + ph + sauna
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappi, uuni, liesi, liesituuletin ja astianpesukone. Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Ulostyönnetty parveke. Parvekkeen suunta: Länsi.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, peilikaappi, pesuallas ja allaskaappi. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi, pesuallas, allaskaappi, bidee-suihku ja lattiakaivo.
Säilytystilat
Vaatehuone ja kaapistot
Tulevat remontit
2027 Vesikaton paikkamaalaus, samalla kattoikkunoiden tarkastukset 2027 Lämmönsiirtimen uusiminen 2027 Patteriventtiilien uusiminen 2025-2029 Perusrakenteiden tarkkkailu
Tehdyt remontit
1990 Vesiputkistojen osittainen uusiminen 1996 Vesikatto uusittu 2002 Perusrakenteiden kuivatustyö 2004 kaukolämpöön liittyminen 2007 Peltikaton maalaus 2008 Lukoston sarjoitus 2009 Taloyhtiön puuston uusiminen 2011 Viemärien kuvaus 2013 Jätevesipumppaamo 2014 Takapihan väliaitojen korjaus 2016 Ikkunoiden ja ovien tiivistys 2016 Lämmitysjärjestelmän tarkastus/huolto 2017 Valokaista taloyhtiösopimus 2018 Varaston katon huopakatteen uusiminen 2019 Vesijohtoverkoston saneeraus 2020 Ulko-ovien huoltokorjaus 2020 Ilmanvaihtokanavien puhdistus 2021-2022 Vesivahinkosaneeraukset huoneistoissa 6-11 2024 Tonttivesijohdon uusiminen 2025 Takapihan väliaitojen uusiminen 2025 Etuovet, parvekeovet ja takapihan ovien uusiminen 2025 Lukostojen uusiminen
Kiinteistötunnus
734-13-24-5
Postitoimipaikka
Salo

Hinta

Velaton hinta
99 000 €
Myyntihinta
87 999,55 €
Neliöhinta
1 192,77 € / m²
Velkaosuus
11 000,45 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
315,40 € / kk
Pääomavastike
170,56 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
485,96 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Lisätietoja maksuista: Vesimaksu kylmä 5 €/m3 ja lämmin 10 €/m3, vesi laskutetaan kolme kertaa vuodessa todellisen kulutuksen mukaan.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Salon Miilunrivi
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 200 000 €.
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1977
Huoneistojen lukumäärä
11
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1977
Kerroksia
2
Tontin koko
3 886 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Salo isännöinti, Lauri Saarelma, lauri.saarelma@saloisannointi.fi, 02-721 7264
Kaavoitustiedot
Salon kaupunki
Kaavatilanne
Asemakaava
Kuntotutkimus
Lisätietoja tutkimuksista: Rakennuksen painumiskäyttäymisen varmistamiseksi / selvittämiseksi on käynnistetty painumistarkkailu 16.06.2008, jota on jatkettu vuosittain. On todettu, että rakennus on painunut ja jatkaa painumistaan vuosittain.
Pihan kuvaus
Takana puistoon rajoittuva tontti.
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö
Tontin vuokra päättyy
31.12.2038
Tontin vuokra
2 385,60 € / vuosi