65 000 €85,5 m²

Kuruntie 4 A, Halikko, Salo4h,k,wc, kph/wc+ lasitettu parveke

Velaton hinta
65 000 €
Hoitovastike
485,40 € / kk
Asuinpinta-ala
85,5 m²
Huoneita
4
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
1971
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Halikko
Kaupunki
Salo

Kuruntie 4:n tilava ja valoisa neljän huoneen asunto Halikossa tarjoaa mukavaa asumista. Tämä kodikas asunto sijaitsee ensimmäisessä kerroksessa, ja siinä on lasitettu parveke, joka tuo lisätilaa ja mahdollisuuden nauttia ulkoilmasta ympäri vuoden.

Taloyhtiö Asunto-Oy Halikon Tammiportti on hyvin hoidettu, ja sen asukkailla on käytössään monipuoliset yhteiset tilat, kuten sauna, uima-allas ja urheiluvälinevarasto. Lisäksi taloyhtiössä on tehty merkittäviä peruskorjauksia, kuten viemäriputkien saneeraus ja lämmitysjärjestelmän muutos kaukolämpöön.

Tämä asunto on loistava valinta perheelle tai tilaa kaipaavalle pariskunnalle, joka arvostaa toimivaa pohjaratkaisua ja mukavaa asumista.

VOIT TUTUSTUA ASUNNON TILOIHIN MYÖS 3D-ESITYKSEN KAUTTA, KÄY TUTUSTUMASSA!

Lisätiedot ja esittelyt: Kirsi Hämeenaho Yrittäjä, Ylempi kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, YKV Sp-Koti Salo / KVH-Kodit Oy kirsi.hameenaho@spkoti.fi 044 206 0060

Perustiedot

Sijainti
Kuruntie 4 A, 24800 Salo
Kaupunginosa
Halikko
Kohdenumero
80487151
Kerros
1 / 3
Asuinpinta-ala
85,5 m²
Tontin pinta-ala
2 154 m²
Kokonaispinta-ala
85,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen ja yhtiöjärjestyksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
4h,k,wc, kph/wc+ lasitettu parveke
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
2kk kaupasta( sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin (uusittu 2021), astianpesukone ja liesi. Liesi: Keraaminen liesi.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, peilikaappi, suihkuseinä, pesuallas ja allaskaappi. Erillisten WC:n lukumäärä: 2. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin, peilikaappi, pesuallas, allaskaappi ja bidee-suihku.
Tulevat remontit
Kunnossapitotarve yhtiökokousta seuraavan viiden vuoden aika : Kattohuolto, pinnoitus / maalaus
Tehdyt remontit
-2000 Käyttövesiputket, huoneistokohtaiset mittarit -2003 Tuuletusparvekkeiden korjaus -2005 Pintapanelointi uusittu -2010 Rappukäytävien lattiat uusittu -2011 Ulko-ovet uusittu -2011 Saunan remontointi -2013 Pintamaalaus -2015 Pattereiden tasapainotus -2018 Jäteaitaus -2019 Huoneisto-ja käytäväikkunat uusittu -2022 Viemäriputkien saneeraus sukitusmenetelmällä -2022 Ilmanvaihtokanavien ja huoneistoventtiilien huolto -2024 Kerrostalon päädyn ja B-portaan välisen salaojien uusinta kaivolle. -2024 Lämmitysjärjestelmän muutos, siirrytty öljylämmityksestä kaukolämpöön -2024 as B 11 KPH viemäröinnin uusinta (käyttövesiputket uusittu)
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
734-031-3027-1
Postitoimipaikka
Salo

Hinta

Velaton hinta
65 000 €
Myyntihinta
57 321,50 €
Neliöhinta
760,23 € / m²
Velkaosuus
7 678,50 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
485,40 € / kk
Pääomavastike
61,56 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
546,96 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Kuukausittain maksetaan vesi -ja sähköennakot ja tasaus mittareiden mukaan. Kylmä vesi 4,72€/m3, lämminvesi 12,00€/m3, sähkö 15,69 c/kWh, valokuitukaista 13,10€/huoneisto/kk (100/50), KTV-maksu 2,05€/huoneisto/kk, saunamaksu 25,00€/huoneisto/kk (1h viikossa) ja lisävuoro/vieras 6,00€ 1h, pesukonepaikka 14,00€/kk/paikka, suihkupaikka/saunaosasto 20,00€/kk, autotallipaikka 45,55€/kk pieni paikka ja 51,00€/kk iso paikka sekä autopaikka 9,10€/kk.

Rakennusvuosi
1971
Huoneistojen lukumäärä
16
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1971
Kerroksia
3
Tontin koko
2 154 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Isännöintipalvelu Immo Toivonen, Minna Suominen, info@isannointitoivonen.fi

Pysäköintitilan kuvaus
Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Autopaikat ovat taloyhtiön omistuksissa.
Yhteiset tilat
Kaapeli-tv, kellarikomero, pesutupa, uima-allas, urheiluvälinevarasto ja kuivaushuone
Keittiön lattia
Laminaatti
Keittiön seinä